Wpis z mikrobloga

Nie mogę się zdecydować, które #mieszkanie wybralibyście na moim miejscu?
Mieszkanie 1:
+ duży salon z aneksem kuchennym
+ tramwaj
+ wszystkie sprzęty są
+ tańsze trochę niż mieszkanie 2
+ prysznic
- balkon francuski
- stary blok, osiedle nie za ładne
- kuchenka gazowa
Mieszkanie 2:
+ ładne osiedle, nowszy blok
+ kuchnia indukcyjna
+ duży ogródek
- brak tramwaju
- brak pralki, lodówki, zmywarki
- odrapane drzwi
- mały salon z aneksem kuchennym (duża kanapa się nie zmieści)
- droższe trochę niż mieszkanie 1
- wanna

#dom #nieruchomosci #meble #kredyt #kredythipoteczny
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja bym brała opcje 1. Bo lubię przestrzeń, a tramwaj w pobliżu to super sprawa. Dla mnie główny mankament to balkon francuski. Sama z finalnie kupiłam mieszkanie z małym balkonem i jakoś się dało przyzwyczaić.
  • Odpowiedz
@laverne00: to jest wynajem że AGD bierzesz pod uwagę? za rok sobie wymienisz... weź też pod uwagę sąsiedztwo... czy jest duża rotacja lokatorów, przestępczość
  • Odpowiedz
@wiesiu2: teraz t owszedzie masz rotacje jak w burdelu, nie ma roznicy czy stare czy nowe budownictwo. I nie wiesz to koles co wchodzi do mieszkania obok to nowy sasiad ktory ci nigdy dzien dobry nie powie czy tez wlasnei mieszkanko jest o---------e ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Możesz sobie zamontować indukcję jak tak bardzo ją uwielbiasz.


@Yuri_Yslin: jak budynek ma gaz to nie ma 3 faz. Bez siły jedyną kuchenkę indukcyjną jaką można założyć to takie małe gówienko na 220v bo inaczej wywali ci korki (szczególnie w starym budownictwie). A porównywanie normalnej indukcji z czymś takim to jak stawianie normalnej 4 palnikowej kuchni na gaz obok turystyka na kartridże. Niby można gotować, ale to wszystko.
  • Odpowiedz
A skąd to taka mądrość? Toż to bzdura


@Creamfields: W przypadku mieszkań w blokach w Warszawie - standard. Nie mówię o domach, bo w watku rozmawiamy o mieszkaniu.
  • Odpowiedz
@remul: mieszkałem w bloku w wawie, rok budowy 78. Pierwsze co to odłączyłem gaz i zamontowałem indukcję. Nie przyszło mi nawet do głowy z kimś to konsultować. Wszystko działało jak ta lala.
  • Odpowiedz
@Creamfields: Nie chodziło o konsultację. Jak masz 3 fazy to spoko. Jak masz jedną to możesz znaleźć maks kuchnię na 4kW w zabudowie (a to połowa tego co potrafią kuchnie 3 fazowe). Wolnostojące to maks 2,4kW (bo tyle spokojnie powinno dać radę na standardowym gniazdku 10-16 amper). Wpięcie takiej 4-ki w zwykle gniazdko grozi już pożarem w dłuższej perspektywie (no chyba że masz pociągniętą oddzielna instalację do niej). Stare budownictwo
  • Odpowiedz