Wpis z mikrobloga

ktoś naprawdę jest pasjonatem gotowania i dużo gotuje. Dla casuali na diecie pudełkowej indukcja ma 1000x więcej zalet.


@WielkiPowrut88: no ale co to znaczy dużo gotuje? Każdy raczej gotuje dużo, śniadanie, obiad, kolacja to przecież sporo, czasem na obiad idą trzy palniki naraz. No i ilu znasz ludzi na dietach pudełkowych, myślałem że to jakaś skrajna rzadkość, komu z normalną pensją opłacałoby się subskrybować codzienne dostawy jedzenia?
  • Odpowiedz
@roster1: jak ci zależy na zdrowiu, to tylko indukcja, przy gazie nawet przy silnym wyciągu masz kontakt ze spalinami, co z tego że są niewidoczne jak prowadzą do rozwoju różnych chorób, zwłaszcza astmy u dzieci

już nie wspominając o aspekcie utrzymania czystości
  • Odpowiedz
@roster1: Indukcja jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Dla domowego użytku zapewne lepsza. Jeśli chcesz mieć swobodę w gotowaniu to tylko gaz.
  • Odpowiedz
@roster1: ja bym nigdy nie kupił indukcji z racji na astronomiczne koszta prądu w stosunku do gazu, oraz mniejszą funkcjonalność, często żywy klasyczny ogień się przydaje, oraz ujowo się tym steruje nie można dopasować siły dobrze. Wolę mieć kontrolę nad grzaniem, bo zakres regulacji ciepła mam 180 pozycji ustawienia, bo pokrętło porusza się w zakresie 180 stopni od min do max, i każdy stopień zmienia płomień, a nie 3 czy
  • Odpowiedz
@roster1: Gaz. Jedzenie gotowane na prawdziwym ogniu dużo lepiej smakuje ponieważ jesteś w stanie dużo bardziej precyzyjnie ustawic płomień.

Smażenie na indukcji czy postawienie woka to zwykły kryminał, równie dobrze można plastikowe jedzenie odgrzewać w mikrofalówce.

Jeżeli jesteś kasztanem który ze smaków rozróżnia ryż i kurczaka- indukcja.
  • Odpowiedz
@roster1: to tak jakby spytać czy lepiej jeździć koniem czy samochodem

jak trafisz na fana koni, który uwielbia na nich jeździć, a potem po nich sprzątać, nie przeszkadza mu ich zapach - wybierze konia

dla całej reszty lepszym wyborem jest samochód
  • Odpowiedz
jak trafisz na fana koni, który uwielbia na nich jeździć, a potem po nich sprzątać, nie przeszkadza mu ich zapach - wybierze konia


@bzyku95: Bardziej trafne byłoby porównanie automat - manual. Dla 99% ludzi którzy auto używają jako środka transportu z punktu A do punktu B. Automat będzie lepszym wyborem. Dla tego 1% którzy auta wykorzystują inaczej niż przeciętny użytkownik, np do motorsportu, manual będzie bił na głowę automat.
  • Odpowiedz
Jak chcesz sobie coś na patelni flambirować, to też nie wiem jakby to miało na indukcji wygladać


@WielkiPowrut88: Ale w czym masz problem? W wielu knajpach flambirują na indukcjach. Znam też wielu kucharzy, którzy nie chcą gazu, to zawsze jest trochę chłodniej na kuchni.
Baa, nawet do woków widziałem specjalne wklęsłe indukcje, więc pewnie i to się da.
  • Odpowiedz