Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zarys ogólny: Ja, 28 lat, ateista, zagorzały lewicowiec, skrajny liberał społeczny. Ona, 26 lat, katoliczka, głosuje na Konfę, konserwatystka.
Poznaliśmy się jakoś 3 miesiące temu. Ja byłem już w kilku poprzednich związkach z dziewczynami o podobnych do moich poglądach. Niestety, zawsze kończyło się to zerwaniem. Odkąd z nią jestem, mimo tych różnic, mam wrażenie, że nie dogadywałem się tak dobrze z nikim. Doskonale mnie rozumie, zna moje potrzeby, także te łóżkowe (mimo tego, że na początku mówiła, że nie robi tego na pierwszej, drugiej czy trzeciej randce). Jest bardzo dobrze wykształcona. Ukończyła medycynę. Mieszkamy w dużym mieście, jeszcze nie razem, ale ta wizja dość dobrze nam się klaruje. Mimo jej nieśmiałości, spokoju, mam do niej ogromną słabość. Myślimy dość poważnie o przyszłości, a w kwestiach religijnych zupełnie nie wchodzimy sobie w drogę. Myślicie, że ma to rację bytu? #zwiazki #szaremyszki #szaramyszka #tinder #rozowepaski #religia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@mirko_anonim Oczywiście że ma. Jeśli jest prawdziwie wierząca nigdy nie będzie Cię poniżać za poglądy ani zmuszać do wiary. Pohamuj się od tego żeby lekceważyć czy wyśmiewać jej wiarę, ale szczerze przed lustrem a nie że tylko w rozmowie z nią, i zobacz co się stanie ( ͡º ͜ʖ͡º) powodzenia
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Klasyk. ( ͡º ͜ʖ͡º) A pytanie powinno brzmieć:

Czy ty jako ateista będziesz w stanie przyjąć religijny związek z dobrodziejstwem inwentarza, czyli ślub kościelny, nauki przedmałżeńskie, spowiadanie się sukienkowemu, chrzest i komunia dziecka, powierzanie dzieci klerowi i ich indoktrynacja, presję rodziny na ciągłe obrządki. XD Dla mnie za mocne, nie dałbym radę, dlatego moja jest antyklerykałem i bardzo mi to pasuje.
  • Odpowiedz
głosuje na Konfę, konserwatystka.


@mirko_anonim:

Założyciel tej partii twierdzi ze kobiety przesiakaja poglądami mężczyzn z którymi sypiają, więc spokojnie bzikaj i ona w końcu się nawróci na ideologię lewicy.
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: do zasad wiary średnio, ale konserwatyzm to nie tylko bycie katolikiem. Można być ateista/agnostykiem i też wyznawać wartosci konserwatywne, nie wiem, ta dziewczyna może być przeciwko promowaniu LGBT, aborcji, migracji itd. Albo nie podzielać feministycznych poglądów nt. Równości plac czy parytetów.
  • Odpowiedz
@default1: konserwatywna kobieta jeśli ma być spójna poglądowo to nie będzie się jej podobała wizja seksu bez ślubu niezależnie od wyznawanej wiary, bo to według nich rozwiązłość seksualna. Co z przynależnością w całości do męża? Według konserwatystów stąd do aborcji to już tylko jeden krok. No chyba że sobie też wybierają co się im podoba w danej chwili.
  • Odpowiedz
@kasiknocheinmal: niekoniecznie uprawianie seksu w związku beż slubu musi być dla konserwatysty przejawem rozwiązłości seksualnej, tym bardziej jeżeli mówimy o stałym, wieloletnim zwiazku. Za rozwiązłość seksualna można uznać relacje typu FWB czy ONSy.
  • Odpowiedz