Wpis z mikrobloga

To już miesiąc od kiedy przeglądam non-stop ogłoszenia na otmoto. Trzy filtry: automat, max 50k, mazowieckie.
Obejrzałem nawet kilka (złomy) i stawiam werdykt.
Nie da się kupić porządnego samochodu do 50k!
Za jakieś volva z przebiegami 350 tys km, ludzie wołają po 40k. Przecież to patologia cenowa.
Czy mam zwiększyć filtr o 20% bo ludzie wystawiają auto za 60k szukając jelenia, ale jak będzie klient to i za 50k sprzedadzą?

#motoryzacja #samochody
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MeksykEuropy: Kto kupuje automat? Przecież to z definicji oznacza złom - bo albo auto pochodzi od kierowcy co ma problem ze zmianą biegów i ogólnie z kierowaniem samochodu albo takiego co wali pedał do podłogi na skrzyżowaniu na zielonym i na prostej. Powodzenia w szukaniu.
  • Odpowiedz
  • 37
@prawilnik
Przecież manual to już ostry przeżytek. Trzeba być masochistą żeby do miasta dobrowolnie zdecydować się na manuala. I te tekst "bo ja chcę mieć kontrolę nad autem", nioch nioch. Nosacz detected
  • Odpowiedz
@MeksykEuropy: Jakim masochistom? Równie dobrze mógłbym stwierdzić, że liczą tylko auta autonomiczne, bo kierowanie, patrzenie i obserwowanie drogi to przeżytek.

W automacie nie znajdziesz porządnego auta, bo nawet twoje podejście potwierdza, że takie auto będzie wyeksploatowane - tym budżecie, który zakładasz. Musiałbyś kupić stosunkowo nowe i niskim przebiegiem, a co znaczy że cena też będzie wysoka.
  • Odpowiedz
@MeksykEuropy jakaś Kia albo renówka na pewno by się trafiła. Zależy jeszcze czego oczekujesz. Prawda jest że ceny p------o. Może kup nówkę z salonu za jakieś 100k. Połowę już masz, a w używkę i tak by kasę trzeba było pakować :)
  • Odpowiedz
Przecież manual to już ostry przeżytek. Trzeba być masochistą żeby do miasta dobrowolnie zdecydować się na manuala.


@MeksykEuropy: Przecież to się robi odruchowo, nawet o tym nie myśląc. Ty powinieneś być tym mechanizmem, który z manuala robi automat. Taksiarze we Wrocku wciąż jeżdżą na manualach, ale ty masz problem. Z czym/kim jest problem?
  • Odpowiedz
@MeksykEuropy niestety Volva się cenią, bo przy tym przebiegu dają radę. Sam miałem 3 sztuki z 2.5t oraz d5 z automatami. Miały 350k - 500k km jak je sprzedawałem i nic strasznego się z nimi nie działo.

Możesz jeszcze obczaić merca w204 sprzed lofty (najlepiej c200). Jak ma zrobiony rozrząd z kołami i rygiel to masz super auto.
  • Odpowiedz
Nie da się kupić porządnego samochodu do 50k!


@MeksykEuropy: Oczywiście, że się da. Problem jest taki, że ludzie obecnie mając 50k patrzą na samochody za 70-80k a mając 70-80k patrzą na auta za ponad 100k. 300 tys przebiegu to jest normalny przebieg w używanym aucie, ale rozumiem tu jest polska tutaj wszystko musi mieć poniżej 180 a po ustawie o licznikach max 250 ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
Przecież manual to już ostry przeżytek. Trzeba być masochistą żeby do miasta dobrowolnie zdecydować się na manuala. I te tekst "bo ja chcę mieć kontrolę nad autem", nioch nioch. Nosacz detected


@MeksykEuropy: Prawda jest taka, że dobry kierowca który ma wyczuty samochód niezależnie od rodzaju skrzyni będzie miał ''lepsza'' kontrolę nad autem. Mówienie takich rzeczy już w 2018 roku było ostrym odklejeniem umysłowym a co dopiero teraz w 2024. Automat
  • Odpowiedz