Wpis z mikrobloga

Jeszcze 5 lat temu regularnie rodziło się u nas po ponad 30 tys. dzieci miesięcznie.

Ostatni raz 30 tys. urodzin w jednym miesiącu mieliśmy na początku 2021.

W połowie 2022 spadliśmy już poniżej 25 tys. urodzeń miesięcznie

A czerwiec to drugi miesiąc w historii, kiedy liczba urodzeń w Polsce spadła poniżej 20 tys.

Nasze tempo spadku urodzeń jest gigantyczne. W ciągu 5 lat liczba urodzeń spadła o 1/3. Nie zakładały tego nawet najgorsze i najczarniejsze szacunki, a co za tym idzie, nasza katastrofa i zapaść kraju pod własnym ciężarem będzie nie tylko boleśniejsza, to przyjdzie do tego szybciej. To będzie dosłownie jazda bez trzymanki ku zagładzie.

#demografia #zmarnowanademografia #dzieci #dziecko #childfree #polska
zmarnowany_czas - Jeszcze 5 lat temu regularnie rodziło się u nas po ponad 30 tys. dz...

źródło: m31165535,SS

Pobierz
  • 413
  • Odpowiedz
  • 0
@Cadfael: ale ja jestem zadowolony all the time, ale żeby była tak zwana zastępowalność pokoleń to by statystyczna rodzina musiałaby mieć 3-4 dzieci a nie 1-2 tak jak to było 50 lat temu plus minus
  • Odpowiedz
  • 0
@Cadfael: ale czy Ty umiesz rozmawiać o temacie bardziej abstrakcyjnym jak czubek własnego nosa, czy na każde tego typu zagadnienie np. dotyczące społeczeństwa komunikujesz się słowami "A NIE BO JA NIE, A NIE BO JA MAM AKURAT INACZEJ HAAALO" ^^
  • Odpowiedz
  • 1
Nie dla kazdego, zrozumcie to kiedys


@nukey: No fajnie, tylko to są przypadki ekstremalne w relacji do ogółu populacji, gdzie brak rodziny jest spoko dla kogoś.
Ludzie są zwierzętami i relacje intergatunkowe w postaci rozmnażania i rodziny to jedna z podstawowych potrzeb. Nieważne jak bardzo by się z tym walczyło.

Można się przez lata oszukiwać, że nie chce się dzieci, że po co to komu, na co to, drogie to
  • Odpowiedz
  • 0
@SkeletonKing: brzmisz jak 50letni boomer ktory nie potrafi zrozumiec ze ktos nie chce miec dzieci i nie wiem co ma antynatalizm do tego xd
  • Odpowiedz
  • 0
@elena-mary: czemu mamy plakac? a i nie chce cie martwic ale twoje dzieci moga sie nie interesowac toba na starosc xD
  • Odpowiedz