Wpis z mikrobloga

Zdałem sobie sprawę, że przepisowa jazda po Polsce jest nie lada wyzwaniem. Podczas moich ostatnich wyjazdów, których trasa łącznie to ponad 2k km, postanowiłem sobie, że będę jechał w 100% zgodnie z przepisami. W przypadku ograniczenia prędkości - tempomat +7km/h bo o tyle mniej więcej zawyża mój prędkościomierz. Inni kierowcy się zachowują jak jakieś małpy - podjeżdżają pod dupę, machają łapami, migają światłami, wyprzedzają i hamują przed maską, wyprzedzają na trzeciego, wyprzedzają wyprzedzających, nawet 4 razy ciężarkówa mnie wyprzedzała, łamiąc przy tym nie tylko ograniczenie prędkości. W kilku przypadkach było o krok od tragedii. Normalnie dzicz. Czułem się jak na safari patrząc, jak sebiksy i janusze ryzykują życie wyprzedzając mnie na zakręcie tylko po to, żeby później stać tuż przede mną na światłach albo na przejeździe kolejowym XD Stąd moje pytanie pytanie, jaki samochodowy rejestrator wideo polecacie, żeby nagrywać te wybryki? #ruchdrogowy #samochody #rejestratorjazdy #podroze #podrozujzwykopem #heheszki
  • 196
  • Odpowiedz
Podczas moich ostatnich wyjazdów, których trasa łącznie to ponad 2k km, postanowiłem sobie, że będę jechał w 100% zgodnie z przepisami.


@Kolorowezworki: dobrze rozumiem, że wcześniej nie jeździłeś w 100% zgodnie z przepisami, ale nagle z jakiegoś powodu zrobiłeś sobie "postanowienie" (limit punktów? tak tylko strzelam) i już cię wszyscy dookoła tak strasznie denerwują? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@w9rT_wv_bIAn37l To prawda, nie jeździłem w 100% zgodnie z przepisami. Kierowca BMW here ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będąc w Szwecji, przyzwyczaiłem się do takiej jazdy i chciałem sprawdzić, czy w Polsce się da. I tak jak kilku przedmówców tutaj zauważyło, czasami te ograniczenia prędkości na są totalnie z dupy, ale to już zupełnie inna kwestia
  • Odpowiedz
mój zawyża liniowo. 57->50, 127->120 itd. Sprawdzałem z GPS. Nie musisz mi przypominać fizyki - gadasz z inżynierem z krwi i kości ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kolorowezworki: Zawyża procentowo, więc błędem było napisanie, że zawyża o 7 km/h, bo zawyża o 12%.

Przy prędkościach 50, 90, 120 czy 140 km/h będą różne wartości zawyżania, a nie stałe 7 km/h, jak to napisałeś - ta wartość dotyczy
  • Odpowiedz
frustujesz innych i przez Ciebie wyprzedzaja w zlych miejscach, wiekszosc wypadkow jest przez to ze jakas #!$%@? jedzie i ktos nie wytrzymuje i potem wali na czolowe albo na zakrecie


@Cinos: Po pierwsze jak frustruje Cię, że ktoś inny przestrzega przepisów to polecam rumianek, albo terapię. Rozważ też rezygnacje z prowadzenia samochodu ponieważ przewlekły stres jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Pomyśl o przyszłości swojej i swojej rodziny.

Po drugie większość
  • Odpowiedz
slyszales o wypadku by auto jadace 250 zderzylo sie z autem jadacym 200? zwykle w wypadku bierze udzial albo oferma albo sprowokowal to ktos kto tamowal ruch


@Cinos: Źródło Twoich wysrywów?
  • Odpowiedz
Inni kierowcy się zachowują jak jakieś małpy - podjeżdżają pod dupę, machają łapami, migają światłami


@Kolorowezworki: a po co patrzysz we wsteczne jak nie zmieniasz pasa ani nie skrecasz? ja jade przepisowo w 99% i nie widze takich sytuacji bo nie zerkam co chwile we wsteczne
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: w zeszłym roku jak pisałem o tirach które w każdej mieścinie i wiosce na na zderzak wbijają bo w zabudowanym jechałem 50 to wykopki nazywały mnie niedzielnym kierowcą bo nie jechałem tam 70-90 jak tiry
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki jak sledze #smiertelnewypadki to w moim Lubelskim zawsze jakoś tych wypadków jest mało i powiem Ci ze ja jeżdżąc przepisowo nigdy nie miałam takiej sytuacji jak Ty. Jest 70 na dwupasmowce to tak jadę ja oraz inni, nikt nie odwala ani się nie spina. Czasem trafi się jakiś #!$%@? ale absolutnie żadnego mrugania światłami czy machania łapami. Ja trochę zjade, on sobie wyprzedzi i elo
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: nie wiem jak wy to robicie, jeżdżę przepisowo, od 9 lat nie dostałem żadnego mandatu, robię około 30tys km rocznie po Polsce, Niemczech i Czechach i nigdy nie spotykają mnie na drodze takie sytuacje xD

Polecam poczytać o jeździe defensywnej i stosować ją zamiast stylu jazdy kamerkowiczowo-prowokującego

Np. jak jadę po autostradzie z tempomatem zapiętym na 130, wyprzedzam TIRa i widzę ze z tyłu zbliża się jakiś #!$%@? to
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: chcę wierzyć, że z czasem na drogach będzie coraz więcej takich właśnie kierowców jak Ty (czy ja), ale do tego potrzeba jakiejś ogólnopolskiej psychoterapii, bo jestem przekonany, że za 95% takiej idiotycznej jazdy stoi jakaś taka fundamentalna frustracja, pośpiech, i ten polski #!$%@?
  • Odpowiedz
Gdybyś wracał z 12h zmiany w robocie, której nienawidzisz do domu do żony, z którą się nienawidzicie to też byś nie wytrzymał na drodze mając w sobie tyle frustracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ja nie stwarzam zagrożenia - jadę w 100% przepisowo. Nagrywać chcę dla swojego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa potencjalnych ofiar tych imbecyli.


@Kolorowezworki: Otóż masa ludzi stwarza zagrożenie na drodze jeżdżąc 100% przepisowo. Widać masz małe doświadczenie oprócz tych 2k
  • Odpowiedz