Wpis z mikrobloga

Zdałem sobie sprawę, że przepisowa jazda po Polsce jest nie lada wyzwaniem. Podczas moich ostatnich wyjazdów, których trasa łącznie to ponad 2k km, postanowiłem sobie, że będę jechał w 100% zgodnie z przepisami. W przypadku ograniczenia prędkości - tempomat +7km/h bo o tyle mniej więcej zawyża mój prędkościomierz. Inni kierowcy się zachowują jak jakieś małpy - podjeżdżają pod dupę, machają łapami, migają światłami, wyprzedzają i hamują przed maską, wyprzedzają na trzeciego, wyprzedzają wyprzedzających, nawet 4 razy ciężarkówa mnie wyprzedzała, łamiąc przy tym nie tylko ograniczenie prędkości. W kilku przypadkach było o krok od tragedii. Normalnie dzicz. Czułem się jak na safari patrząc, jak sebiksy i janusze ryzykują życie wyprzedzając mnie na zakręcie tylko po to, żeby później stać tuż przede mną na światłach albo na przejeździe kolejowym XD Stąd moje pytanie pytanie, jaki samochodowy rejestrator wideo polecacie, żeby nagrywać te wybryki? #ruchdrogowy #samochody #rejestratorjazdy #podroze #podrozujzwykopem #heheszki
  • 196
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki jestem teraz na wycieczce w Czechach i wyobraź sobie że nawet Polscy potrafią tutaj jeździć przepisowo. Zabudowany to zabudowany cyk max 60 każdy jedzie. A tylko przekraczają granicę i coś tam w głowie się rozłącza i zaskakuje tryb idioty xD nic mnie tak nie męczy jak jazda po PL
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: prowadziłem samochody w jakiś 30 krajach, w Polsce jeśli chodzi o Europe jest moim zdaniem najgorzej, gorzej niż na niby takim agresywnym popołudniu. Niestety zachowujemy się jak małpy którym dano prawo jazdy.
  • Odpowiedz
Zdałem sobie sprawę, że przepisowa jazda po Polsce jest nie lada wyzwaniem. Podczas moich ostatnich wyjazdów, których trasa łącznie to ponad 2k km, postanowiłem sobie, że będę jechał w 100% zgodnie z przepisami. W przypadku ograniczenia prędkości - tempomat +7km/h bo o tyle mniej więcej zawyża mój prędkościomierz. Inni kierowcy się zachowują jak jakieś małpy - podjeżdżają pod dupę, machają łapami, migają światłami, wyprzedzają i hamują przed maską, wyprzedzają na trzeciego, wyprzedzają
  • Odpowiedz
o standard, mental biedaczka w gruzie który wiecznie się spieszy xD


@BrowserStack: LOL standardowo to ty masz swoje urojenia (typowe dla miernoty drogowej), że ktoś jeździ gruzem i mu się spieszy xD

To co dla ciebie jest sufitem dla innych jest podłogą. Ja się nigdzie nie spieszę i jeżdże szybciej od ciebie na totalnym luzie
  • Odpowiedz
co to za głupoty? Ograniczenie prędkości to nie nakaz jazdy z daną prędkością. Jazda z prędkością niższą niż ograniczenie przecież nadal jest przepisową jazdą. Inne przepisy mówią o dostosowaniu prędkości jazdy do warunków na drodze.


@Kolorowezworki: Głupoty? Gość ci podał świetne przykłady. Pozostałe przepisy nakazują ci ZWOLNIENIE jeśli warunki są niekorzystne i możesz utracić panowanie nad kierownicą. Tylko co to w ogóle ma do rzeczy, skoro dzisiaj na rampie autostrady
  • Odpowiedz
Zabudowany to zabudowany cyk max 60 każdy jedzie. A tylko przekraczają granicę i coś tam w głowie się rozłącza i zaskakuje tryb idioty xD nic mnie tak nie męczy jak jazda po PL


@oporopowrotnik91: Tak? A ile trwa zabudowany w Czechach i jak jeżdżą miejscowi kierowcy? Tobie się ten pstryczek w głowie nigdy nie WŁĄCZA i pierdzielisz takie kocopoły xD
  • Odpowiedz
Dla mnie większość takich kierowców stanowi podobne zagrożenie co sebki, którzy muszą każdemu udowodnić, że lubią #!$%@?ć i traktuję ich zarówno jednych i drugich w podobny sposób - staram się ich unikać i trzymam na większy niż normalnie dystans.


@SzejdiSlimSzejdi: Niesamowite jak miernoty drogowe nie są w stanie tego zrozumieć, co? Dla ich prymitywnych mózgów tylko prędkość jest wyznacznikiem bezpiecznej jazdy. Jak jedziesz poniżej śmiesznie niskiego limitu to możesz wymuszać
  • Odpowiedz
Przejechałem tak dobre 45kkm (w 2021 r. wyłapałem mandat za prędkość i wtedy powiedziałem sobie, że nigdy więcej nie dam się złapać na przekroczeniu).


@gomjeden: To trzeba było zainwestować w yanosika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cwlmod: zainwestowałem (σ ͜ʖσ) jednak gdybym nawywijał, a ktoś wyciągnąłby nogi, chcę sobie w lustrze spojrzeć w oczy z uczuciem ulgi, że nie przyczyniłem się, nie dołożyłem cegiełki.
  • Odpowiedz