Wpis z mikrobloga

Zdałem sobie sprawę, że przepisowa jazda po Polsce jest nie lada wyzwaniem. Podczas moich ostatnich wyjazdów, których trasa łącznie to ponad 2k km, postanowiłem sobie, że będę jechał w 100% zgodnie z przepisami. W przypadku ograniczenia prędkości - tempomat +7km/h bo o tyle mniej więcej zawyża mój prędkościomierz. Inni kierowcy się zachowują jak jakieś małpy - podjeżdżają pod dupę, machają łapami, migają światłami, wyprzedzają i hamują przed maską, wyprzedzają na trzeciego, wyprzedzają wyprzedzających, nawet 4 razy ciężarkówa mnie wyprzedzała, łamiąc przy tym nie tylko ograniczenie prędkości. W kilku przypadkach było o krok od tragedii. Normalnie dzicz. Czułem się jak na safari patrząc, jak sebiksy i janusze ryzykują życie wyprzedzając mnie na zakręcie tylko po to, żeby później stać tuż przede mną na światłach albo na przejeździe kolejowym XD Stąd moje pytanie pytanie, jaki samochodowy rejestrator wideo polecacie, żeby nagrywać te wybryki? #ruchdrogowy #samochody #rejestratorjazdy #podroze #podrozujzwykopem #heheszki
  • 195
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki to prawda. Mieszkałem prawie dwa lata w Szwecji i jak wróciłem do Polski nie umiałem się odnaleźć na drogach. Ludzie gonią niewiadomo za czym, większość manewrów totalnie bez sensu. Brak logiki w tym co robią, nie zastanawiają się że te manewry nic nie dają
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: skoro pajacujesz na drodze to co cię w tym dziwi? Jechałeś 50km/h na słynnych terenach zabudowanych między polami to cię wyprzedzali.

Nawet w stanach doszli do wniosku, że można przekraczać limit jeśli wszyscy to robią, bo płynność ruchu daje większe bezpieczeństwo.
  • Odpowiedz
O pojawiły się największe pajace, które zawsze milkną jak się ich przyciśnie xD jak tam @cwlmod, miałeś tutaj rok czy dwa lata temu wrzucić interpretację policji jak jazda 130 lewym pasem autostrady to wykroczenie xDD

No i zawsze te wasze sfrustrowane gęby milkną jak przekroczycie granicę, mandaty po 1000 czy 2000 euro przekraczające wartość gruza tak bardzo palą w dupsko, że wszystkie wasze argumenty nagle nikną. Nie no mordo, wiesz
  • Odpowiedz
frustujesz innych i przez Ciebie wyprzedzaja w zlych miejscach, wiekszosc wypadkow jest przez to ze jakas #!$%@? jedzie i ktos nie wytrzymuje i potem wali na czolowe albo na zakrecie:

jazda jak #!$%@? stwarza zagrożenie


@Cinos @wiedzminyo: Zapraszam na badania do Choroszczye
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: tak jak @ChristianHorner napisał, Viofo, zwróć uwagę, żeby była druga kamerka na tył i najlepiej taki rejestrujacy w 60 FPS (na autostradzie się przyda, przy większej prędkości łatwiej będzie odczytać). https://www.viofo.pl/oferta/kamera-samochodowa-A139-PRO tylko tu uwaga, przy dwóch kamerach nie nagrywa w 60 FPS.
60 FPS są o tyle fajne, że wtedy masz 60 klatek = 60 zdjęć na sekundę. Jak się chce odczytać blachy, to się odtwarza klatka po
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki w Polsce i tak kierowcy jeżdżą bardzo dobrze i przepisowo.

We Francji kierowcy to totalne dzieci bez mózgów, które myślą tylko o sobie. Fotoradary? Po co to komu, na co to. Zobacz gdzie jest najwięcej zniszczonych fotoradarów w Europie.

W Niemczech natomiast jak poznasz że przed tobą jest fotoradar (których jest niesamowicie dużo)? Kierowcy nagle zaczną jeździć przepisowo. Każdy przegania każdego. A w miastach typu Hamburg czy Berlin zapomnij o
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: nie chce bronić patologii na polskich drogach bo takowy problem faktycznie występuje.
Ale wykopki wyjeżdżające raz do roku autem na wakacje z Warszawy do Sopotu, gdzie planują tą trasę z noclegiem w hotelu, przystankami na wszystkich MOPach a następnie wymyślającymi dyktaturę ograniczeń w ruchu to jest też jest jakieś nieporozumienie.
  • Odpowiedz
W przypadku ograniczenia prędkości - tempomat +7km/h bo o tyle mniej więcej zawyża mój prędkościomierz.


@Kolorowezworki: Prędkościomierz zawyża nieliniowo. Przy mniejszej prędkości mniej, a przy wyższej więcej.

Jeśli przy prędkości 100 km/h zaniża o 7 km/h, to przy mniejszej będzie zaniżał o mniej, a przy większej o
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: ale pan dumny z siebie że stosuje się do randomowych zasad. W środku nocy na pustej drodze też klikasz przycisk na przejściu dla pieszych i grzecznie czekasz kilka minut jak dobry piesek?
  • Odpowiedz
frustujesz innych i przez Ciebie wyprzedzaja w zlych miejscach, wiekszosc wypadkow jest przez to ze jakas #!$%@? jedzie i ktos nie wytrzymuje i potem wali na czolowe albo na zakrecie

Odpowiedz


@Cinos: ludzie odwalajacy takie fikołki logiczne powinni mieć odbierane prawko, bo stanowią zagrozenie
  • Odpowiedz
@BrowserStack: Buahaha doslownienoram takich dzbanów na codzień, a ty piszesz że ja milknę xD

Pajacem to jest ten, który atakuje mądrzejszych od siebie, którzy mają rację - dokładnie tak jak ty xD

Naucz się jeździć miernoto to może nikogo nie zabijesz xD
  • Odpowiedz
podjeżdżają pod dupę, machają łapami, migają światłami, wyprzedzają i hamują przed maską, wyprzedzają na trzeciego, wyprzedzają wyprzedzających, nawet 4 razy ciężarkówa mnie wyprzedzała, łamiąc przy tym nie tylko ograniczenie prędkości


@Kolorowezworki: a ja dalej na tempomacie
  • Odpowiedz