Wpis z mikrobloga

Zdałem sobie sprawę, że przepisowa jazda po Polsce jest nie lada wyzwaniem. Podczas moich ostatnich wyjazdów, których trasa łącznie to ponad 2k km, postanowiłem sobie, że będę jechał w 100% zgodnie z przepisami. W przypadku ograniczenia prędkości - tempomat +7km/h bo o tyle mniej więcej zawyża mój prędkościomierz. Inni kierowcy się zachowują jak jakieś małpy - podjeżdżają pod dupę, machają łapami, migają światłami, wyprzedzają i hamują przed maską, wyprzedzają na trzeciego, wyprzedzają wyprzedzających, nawet 4 razy ciężarkówa mnie wyprzedzała, łamiąc przy tym nie tylko ograniczenie prędkości. W kilku przypadkach było o krok od tragedii. Normalnie dzicz. Czułem się jak na safari patrząc, jak sebiksy i janusze ryzykują życie wyprzedzając mnie na zakręcie tylko po to, żeby później stać tuż przede mną na światłach albo na przejeździe kolejowym XD Stąd moje pytanie pytanie, jaki samochodowy rejestrator wideo polecacie, żeby nagrywać te wybryki? #ruchdrogowy #samochody #rejestratorjazdy #podroze #podrozujzwykopem #heheszki
  • 171
  • Odpowiedz
@Jan_Kovsky: o ile tylko na autostradzie nie zjeżdżasz na lewy pas z przepisową prędkością gdy ktoś jedzie szybciej musi gwałtownie wyhamować to jest ok. W innym przypadku to wymuszanie pierwszeństwa i stwarzanie zagrożenia, nawet jeżeli ktoś jedzie lewym pasem ponad limit.
  • Odpowiedz
@cwlmod: o standard, mental biedaczka w gruzie który wiecznie się spieszy xD na razie zesrałeś się na gęsto i tak się zarzekałeś że przedstawisz interpretację policji odnośnie wykroczenia jakim jest jazda 130 na autostradzie, 2 lata minęły a ty dalej nic xD jak tam przekraczanko prędkości w Czechach czy Niemczech? dalej ustawiasz powiadomienia w nawigacji 5kmh poniżej limitu bo nie stać cię na mandat i sklejasz #!$%@?ę jak tylko przekroczysz
  • Odpowiedz
@Cinos: niesamowitym imbecylem jesteś #!$%@? XD seba w bemce jechał ponad 300 na godzinę, typ z rodziną co się spalił 130-140 na autostradzie ty #!$%@?. Nie miał szans go zobaczyć i zareagować bo typ dogonił go w parę sekund w nocy. Jesteś #!$%@? idiotą, polskim robakiem.
  • Odpowiedz
jaki samochodowy rejestrator wideo polecacie, żeby nagrywać te wybryki?


@Kolorowezworki: po dłuższej lekturze internetów mój wybór padł na Viofo A229 Pro 3Ch - kamera nagrywająca w 4K z trybem HDR (aby odczytywać numery rejestracyjne w ciemnościach); dodatkowo w zestawie jest kamera na tył oraz do środka (przydatna do rejestracji zdarzeń obok pojazdu). Początkowo myślałem nad Vantrue 4 Pro, ale w tym modelu kamera rejestrująca wnętrze auta jest przymocowana na stałe
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: Bo tak to zoo u nas wygląda. Ja kiedyś jeździłem jak te zwierzęta, ale jak zacząłem jeździć przepisowo to rzeczywiście świetnie się to ogląda, ograniczenie do 70 kmh przez las a ludziki się #!$%@?ą bo "można szybciej". Co z tego, że to ulubione miejsce przyjazdu karetki.
  • Odpowiedz
@mk321: Dlatego piszę, że należy jeździć adekwatnie do znaków i tego co dzieje sie na drodze. Dziury, zwężenia, ostre zakręty, roboty drogowe etc, takie rzeczy są dodatkowo poparte znakami odpowiednio wcześniej i można sie na to przygotować.

Prawdę mówiąc taki styl jazdy obserwuję u ludzi, którzy nigdy mandatu za prędkość nie dostali, a ten styl wynika bardziej z nieogarniania tego co się dzieje na drodze, aniżeli brawurowej jazdy w przeszłości
  • Odpowiedz
  • 0
@SzejdiSlimSzejdi ja rozumiem, że są znaki o zakrętach, zwężeniach.

Ale jedziesz jakiś czas, widzisz znak, że będzie zakręt. Przejeżdżasz, potem kolejny znak, kolejny zakręt. Potem ograniczenie do 40. Był znak, że będzie zakręt? Kurde, nie wiem. Może nie zauważyłem, może był za drzewem, a może wioskowy Seba go sobie zdjął. Moja wina, że uważnie nie patrzyłem i nie zapamiętałem. Ale lepiej zwolnić na wszelki wypadek do tych 40 niż #!$%@?ć się w zakręt z 60.

Są osoby, które mogłyby być rajdowcami. Są doświadczone, mają szybki czas reakcji i dobrze opanowaną technikę. Ale są też osoby, które po prostu jeżdżą, znają swoje ograniczenia. Może dopiero niedawno zdali prawko, albo nie jeżdżą codziennie tylko raz na dwa tygodnie. Dajcie im jeździć tak, żeby nie stwarzali zagrożenia. Dla reszty to też korzystne, że nie wbiją się w kogoś innego. Dają radę jeździć zgodnie z przepisami i reagować w tempie w jakim przewidują przepisy, to niech jeżdżą. Jakby tego nie dawali rady, no to wtedy nie powinni dostać prawa jazdy.
  • Odpowiedz