Wpis z mikrobloga

Zdałem sobie sprawę, że przepisowa jazda po Polsce jest nie lada wyzwaniem. Podczas moich ostatnich wyjazdów, których trasa łącznie to ponad 2k km, postanowiłem sobie, że będę jechał w 100% zgodnie z przepisami. W przypadku ograniczenia prędkości - tempomat +7km/h bo o tyle mniej więcej zawyża mój prędkościomierz. Inni kierowcy się zachowują jak jakieś małpy - podjeżdżają pod dupę, machają łapami, migają światłami, wyprzedzają i hamują przed maską, wyprzedzają na trzeciego, wyprzedzają wyprzedzających, nawet 4 razy ciężarkówa mnie wyprzedzała, łamiąc przy tym nie tylko ograniczenie prędkości. W kilku przypadkach było o krok od tragedii. Normalnie dzicz. Czułem się jak na safari patrząc, jak sebiksy i janusze ryzykują życie wyprzedzając mnie na zakręcie tylko po to, żeby później stać tuż przede mną na światłach albo na przejeździe kolejowym XD Stąd moje pytanie pytanie, jaki samochodowy rejestrator wideo polecacie, żeby nagrywać te wybryki? #ruchdrogowy #samochody #rejestratorjazdy #podroze #podrozujzwykopem #heheszki
  • 78
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: Lekki offtop. Jak żona zaczyna psioczyć, że jadę zbyt dynamicznie, to zaczynam jeździć regulaminowo. Po 30 minutach zawsze zwraca mi honor i każe jechać "normalnie". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki skąd jesteś Mireczku? Mnie zawsze zastanawia gdzie takie akcje się odwalają. Bo od kilku lat codziennie robię do pracy w dwie strony około 60 km, jazda autostradą i dużym miastem i nigdy takich rzeczy nie doświadczyłem jeżdżąc jednak dość przepisowo. I nie wiem nigdy czy to u mnie panuje jakaś wyższa kultura jazdy czy o co cho XD
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki mimo że jeżdżę zawodowo w UK ja poprostu boję się jeździć po Polsce. Za dużo niebezpiecznych sytuacji byłem świadkiem na polskich drogach. Osobom idacym na kurs prawa jazdy powinno się przez 8 godzin pokazywać tragiczne wypadki bez cenzury.
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: Jeżdżę przepisowo i nic mi się nie dzieje. Może to jest połączenie tego że mam już całkowicie wywalone na to że ktoś mi światłami z tyłu błyska oraz tego że jeżdżę starszą terenówką i może być wizerunek taki że ja sobie tak jadę bo tak sobie chcę i nic mi nie można zrobić,a nie że jestem jakimś młodym, niedoświadczonym którego mogą próbować coś nauczyć.
  • Odpowiedz
  • 241
@Badyl69

ale po #!$%@? chcesz to nagrywać? Będziesz jeździć jak #!$%@? i stwarzać zagrożenie na drodze i jeszcze to rejestrować?


XDDD
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamery/kamery/wideorejestratory/wideorejestrator-prido-i5
kupiłem jakiś czas temu takie coś

Ludzie jeżdżą jak małpy i mają w dupie innych. Ja tam jeżdżę w 95% zgodnie ze znakami i mam wyrąbane, niech się zesrają jak nie mogą wyjechać wcześniej do roboty czy gdzieś indziej. Nigdy nie dostałem mandatu, nigdy nie miałem wypadku czy kolizji ze swojej winy.
Koło mnie są dwa odcinkowe pomiary prędkości, świetne odcinki, strasznie musi niektórych dupa piec. Nikt nie
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki

Największej agresji doświadczyłem w okolicach Bydgoszczy


Klasyczna krajowa 10 jest klasyczna. Lata już tamtędy nie jeździłem, ale niedługo się wybieram. Nie mogę się doczekać aż całą trasę przejadę ultra przepisowo. Fajna muzyczka, uchylone okna, 80-90 na liczniku i pełna wyjebka na frustratów.

No i zasada "im bliżej podjezdzasz tym wolniej jadę". Polecam ten stan.
  • Odpowiedz
  • 4
@Kolorowezworki frustujesz innych i przez Ciebie wyprzedzaja w zlych miejscach, wiekszosc wypadkow jest przez to ze jakas #!$%@? jedzie i ktos nie wytrzymuje i potem wali na czolowe albo na zakrecie
  • Odpowiedz