Wpis z mikrobloga

Zdałem sobie sprawę, że przepisowa jazda po Polsce jest nie lada wyzwaniem. Podczas moich ostatnich wyjazdów, których trasa łącznie to ponad 2k km, postanowiłem sobie, że będę jechał w 100% zgodnie z przepisami. W przypadku ograniczenia prędkości - tempomat +7km/h bo o tyle mniej więcej zawyża mój prędkościomierz. Inni kierowcy się zachowują jak jakieś małpy - podjeżdżają pod dupę, machają łapami, migają światłami, wyprzedzają i hamują przed maską, wyprzedzają na trzeciego, wyprzedzają wyprzedzających, nawet 4 razy ciężarkówa mnie wyprzedzała, łamiąc przy tym nie tylko ograniczenie prędkości. W kilku przypadkach było o krok od tragedii. Normalnie dzicz. Czułem się jak na safari patrząc, jak sebiksy i janusze ryzykują życie wyprzedzając mnie na zakręcie tylko po to, żeby później stać tuż przede mną na światłach albo na przejeździe kolejowym XD Stąd moje pytanie pytanie, jaki samochodowy rejestrator wideo polecacie, żeby nagrywać te wybryki? #ruchdrogowy #samochody #rejestratorjazdy #podroze #podrozujzwykopem #heheszki
  • 77
  • Odpowiedz
@sorry_jak_bede_sie_powtarzac

to jedź teraz na wakacje do Grecji xD ciekawe co o nich powiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Spokojna jazda, przewidywalna, wręcz monotonna momentami. Na autostradach jadąc 120 km/h większość się wyprzedza. Przynajmniej w okolicach Salonikow i Chalkidiki.
  • Odpowiedz
frustujesz innych i przez Ciebie wyprzedzaja w zlych miejscach, wiekszosc wypadkow jest przez to ze jakas #!$%@? jedzie i ktos nie wytrzymuje i potem wali na czolowe albo na zakrecie


@Cinos: XDDDDDDDDD
Skoro frustruje cię ktoś jadący zgodnie z ograniczeniem prędkości i przez niego zaczynasz popuszczać srakę na fotel, to może jednak nie bierz się za jazdę autem.

tamujac ruch, jak jedziesz wolno i jest kolejka za toba to zjedz na margines albo do zatoczki i niech cie
  • Odpowiedz
  • 1
@kptDoopa a jak widzisz ze masz pierwszenstwo ale ktos wali centralnie i przywali w Ciebie to hamujesz czy jedziesz zgodnie ze znakiem bo masz pierwszenstwo? Ty pewnie walisz bo kamerka, nie?
a ja hamuje, ale tez przyspieszam jak kogos blokuje
  • Odpowiedz
O, kolejna wesoła twórczosc typu "ja jezdze przepisowo, a wszyscy sie na mnie #!$%@?, zajechano mi droge, opluto, grozono i prawie pobito, a nawet nie ruszylem spod bloku" xD
Moze ja zyje w innej rzeczywistosci ze potrafi zrobic 1kkm jednego dnia po polsce jadac srednio pewnie ze 130-140 i moze z raz mi ktos mignie z daleka? xD
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: kiedyś nadeszła jesień, pierwsze przymrozki a ja miałem jeszcze opony nie zmienione na zimowe... więc jadę przez jakieś wiochy 60km/h w terenie zabudowanym na na zderzaku siedzi mi gość wielką wanną i opieprza na CB dlaczego mu drogę blokuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: też zdarza mi się ruszać w drogę z założeniem, że będę jechał w 100% przepisowo. Jest to niestety wyzwanie. Autentycznie jazda 50 na godzinę na ograniczeniu 50 na godzinę wywołuje drogową agresję innych uczestników ruchu
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: miałem różne kamery z różnych przedziałów cenowych i lubiły po jakimś czasie wysiadać (katowane ostro bo nawet na postoju pod powerbankiem nagrywały), a z mio nie mam żadnych problemów od wielu lat, nawet wystawione na słońce na parkingu potrafią nagrywać cały czas. Ogólnie na coś sensownego trzeba wydać minimum 300 zł, warto też pomyśleć o kamerze która ma wbudowaną drugą kamerę lub o osobnej drugiej nagrywającej to co się
  • Odpowiedz