Wpis z mikrobloga

@Rencista_z_przypadku: Mam podobnie tylko nawet nie odkładam ze względu na bycie dusigroszem tylko po prostu z braku potrzeby posiadania więcej niż mam a szczególnie szmelcu który się dziś produkuje, a że zarabiam więcej niż potrzebuje by żyć tak jak chce to cóż, tak wyszło. Z drugiej strony 0 stresu dzięki "poduszce finansowej" jest bezcenne
  • Odpowiedz
@Rencista_z_przypadku: no jesteś dusigrosz smartfona mógłbyś sobie kupić bo to maks 4k, a jak uzywasz go powyzej godziny dziennie nie jest to wcale bezuzyteczny zakup. Beznadziejnym wyborem może być zakup auta jeżeli nie jest to Twoje hobby to aktualnie samochody mają zbyt wysokie ceny i dużo osób zostaje ze swoimi gruzami, ale akurat telefony to groszowa sprawa
  • Odpowiedz
Jest tu też ktoś skąpy i dusi grosz jak ja ?

Mam prawie 200k i nie potrafię nic sobie kupić , bo twierdzę że wszystko mam i nic nie potrzebuje.

A tak naprawdę szkoda mi wydać 5k na nowego smartfona czy inny gadżet ( ͡° ʖ̯ ͡°) #oszczedzanie


@Rencista_z_przypadku: Trochę tak miałem i zrobiłem sobie po prostu twardy limit. Do 50-60% tego co zarobie
  • Odpowiedz
@Rencista_z_przypadku: mam podobnie. To podobna sytuacja do tej z gier co oszczedzam najlepsze bronie, eliksiry i reszte wirtualnego szmelcu "na przyszlosc", a potem sie orientuje ze koniec gry za chwile i nawet nie zdaze wystrzelac sie z tego gowna.

Niby moge sobie wmawiac ze odpowiednio inwestujac / kupujac nieruchomosci w koncu bedzie taki dochod pasywny ze bedzie spokoj do konca zycia... ale sam nie wierze ze nawet w tej bajkowej
  • Odpowiedz
@Rencista_z_przypadku: Znam to, ale nie czuję abym był dusigroszem - po prostu nie sprawia mi frajdy wydawanie kasy na wycieczki, koncerty czy gadżety ¯\(ツ)/¯

Jak chciałem kupić sobie ekspres do kawy to kupiłem jakieś gówno za 4 stówki z myślą "jeśli rzeczywiście będę regularnie używał, to za rok kupię sobie jakiś wypasiony automat". Od tego czasu mija 3 rok, a ja się zastanawiam po #!$%@? miałbym wydawać kilka tysięcy, jak
  • Odpowiedz
@Rencista_z_przypadku a nie wydaje Ci sie ze po prostu jestes za biedny na te rzeczy ktore chcesz kupic?

Ja nie mam takich problemow a interesuje sie chyba wszystkim co sie da i zawsze mam cos w planach do zakupu.

Telefon co prawda 3 letni iphone ale nie ma juz co zbierac. Kamerki mam osmo gopro, insta360. Drony mavic, mavic mini, avata. Lustro fuji 4 obiektywy, lego, Drukarka 3d, fanatec do ps5
  • Odpowiedz