Wpis z mikrobloga

Zgłaszam się. 300k oszczędności a szkoda mi wydać 100 czy 200 zł xD Nie nazwałbym tego skąpstwem a zwyczajnym szacunkiem do pieniądza. Jeśli czegoś nie potrzebuje to nie kupuje. Można mieć pieniądze i żyć oszczędnie a można ich nie mieć i żyć rozrzutnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jest tu też ktoś skąpy i dusi grosz jak ja ?

Mam prawie 200k i nie potrafię nic sobie kupić , bo twierdzę że wszystko mam i nic nie potrzebuje.

A tak naprawdę szkoda mi wydać 5k na nowego smartfona czy inny gadżet ( ͡° ʖ̯ ͡°) #oszczedzanie


@Rencista_z_przypadku: To jest myślenie biedaka. Przy takich kwotach nie opłaca się tego trzymać na koncie, bo
  • Odpowiedz
@Rencista_z_przypadku: czego 200k, PLN? Za to nawet już jednego BTC nie kupisz. Kilka egzotycznych wycieczek i po pieniądzach. WB ma 1.5b w gotówce około 140b w aktywach i jeździ zwyklym autem i je w maku, a mieszka w domu klasy średniej. On może powiedzieć, że jest dusigroszem, ale nie ty kolego;) ty jesteś biedakiem. Bez urazy.
  • Odpowiedz
@Rencista_z_przypadku:

Bo może naprawdę nie potrzebujesz tych rzeczy? W dzisiejszym świecie każdy chce coś ci sprzedać i wszyscy chcą ci wmówić, że potrzebujesz ajfona, thermomixa, appla watcha i jeszcze setki innego badziewia z Chin.

Sam sobie musisz zadać pytanie i odpowiedzieć czy coś potrzebujesz. Jak zidentyfikujesz te rzeczy, które faktycznie potrzebujesz to wydaj na nie pieniądze w pierwsze kolejności. Dobra zasada jest taka, że jeśli używasz coś często i poprawia
  • Odpowiedz
@Rencista_z_przypadku: Nie mam takiego problemu, ale rozumiem to i nie uwazam za negatywna ceche. Jest taki cytat z Juwenalisa: „Jest szaleństwem i głupotą żyć jak żebrak, aby umrzeć bogatym człowiekiem”. Jezeli nie obciaza Cie psychicznie fakt, ze dajmy na to jutro potraci Cie samochod i umrzesz przezywszy zycie skromnie, a twoje 200k dostanie np. kuzynostwo i juz dobrze bedzie wiedziec jak #!$%@? latwy pieniadz, to w czym problem? Jezeli mialbys
  • Odpowiedz
Telefon do 2k w zupełności mi wystarczy, w tej cenie masz fajnego Samsunga czy Xiaomi. Telefony powyżej 1k mają lepsze ekrany i są bardziej responsywne, tylko trzeba z nimi uważać, polecam Spigen albo jakieś inne solidne etui :]

Co do kasy to normiki mówią że trzeba znaleźć babę albo jakieś hobby aby poczuć życiowe spełnienie :]
Ja jestem autystyczny więc problemem jest już wyjście z domu.
Podróżowanie w pojedynkę to dla mnie
  • Odpowiedz
@teraz_z_kontem No to co ci op pisze to konta na 3 miesiące XD obligi masz gwarantowany procent przez 3 lata i akumulowane odsetki.

A na oszczędnościowym nie wiesz jaki procent dostaniesz za np rok
  • Odpowiedz