Wpis z mikrobloga

@Ignas1415: jakiekolwiek raty, szczególnie 0% są super jak ja bierzesz, ale po paru miesiącach zaczynają #!$%@?ć xD Dobrze jest nie mieć żadnych długów jednak, duży komfort psychiczny,
  • Odpowiedz
@Rencista_z_przypadku: Tak, do grobu sobie zabierzesz. Skrajności zazwyczaj są chore i tak jest w tym przypadku. Jak ci smartfon działa, to po co nowy, ale weź tę 5k zainwestuj jakoś w swoje zdrowie, choćby psychiczne.
  • Odpowiedz
@Rencista_z_przypadku: jesteś w typowej pułapce średnich oszczędności. 200k to za dużo by je #!$%@?ć na namacalne przyjemności ale też za mało by poczuć się w pełni bezpiecznie mając aktywa dające spokój
Z fartem
  • Odpowiedz
@Rencista_z_przypadku pracowałem teraz w delegacji nad morzem, 6 tygodni, mając możliwość zjazdu do domu co piątek i powrotu w niedzielę. W noclegu miałem zapewnione śniadania. Jadłem więc tylko te śniadania i odgrzewane w mikrofali jedzenie, które sobie zabierałem z domu. Ani razu nie byłem na żadnym górze, lodach, czy pizzy. Jedyne co sobie kupowałem to piwo w biedrze, czasem jakieś pieczywo czy surówkę do obiadokolacji. Raz poszedłem na kebaba ale tylko
  • Odpowiedz
Osobiście sądzę, że wszystko w Tobie jest w porządku tylko po prostu nie dajesz się ponieść trendowi wszechobecnego konsumpcjonizmu który na nas wymuszają


@wiluxpl: @Rencista_z_przypadku ja parę lat temu miałem to samo i nie, zdecydowanie to nie jest w porządku. To jest zachowanie analogiczne do maniakalnego mycia rąk po dotknięciu klamki.

Kiedy w końcu odpuściłem, jakość mojego życia znacznie się poprawiła - psychicznie przede wszystkim. Przestał mnie męczyć każdy
  • Odpowiedz
@Rencista_z_przypadku: mam podobnie. Oszczędności są i na prawdę mam dość duży komfort finansowy, ale sobie kupuje praktycznie nic bo nie mam takiej potrzeby. Zbieram kasę, może kiedyś kupi się jakieś mieszkanie na weekendowe wypady w górach ;)
  • Odpowiedz
@Rencista_z_przypadku zdechniesz z tymi oszczędnościami zapisany na kartach świata jako smutny człowiek, naszym przodkom wmawiano że trzeba kolejnym pokoleniom zostawiać coś ale nasza planeta już została tak zniszczona że #!$%@? tam z kolejnymi. Konsumpcjonizm daje nam szczęście jak tobie nie no to masz #!$%@? facet.
  • Odpowiedz