Wpis z mikrobloga

Jest tu też ktoś skąpy i dusi grosz jak ja ?
Mam prawie 200k i nie potrafię nic sobie kupić , bo twierdzę że wszystko mam i nic nie potrzebuje.
A tak naprawdę szkoda mi wydać 5k na nowego smartfona czy inny gadżet ( ͡° ʖ̯ ͡°) #oszczedzanie
  • 127
  • Odpowiedz
@Rencista_z_przypadku: znam ten ból, wiedza o tym, że się posiada i można coś kupić jest lepsza od samego posiadania - tylko prawdziwy dusigrosz zrozumie to zdanie. Osobiście sądzę, że wszystko w Tobie jest w porządku tylko po prostu nie dajesz się ponieść trendowi wszechobecnego konsumpcjonizmu który na nas wymuszają. A co do oszczędności to odkładaj sobie na obligacjach co by chociaż trochę Ci nie topniało od inflacji.
  • Odpowiedz
@Rencista_z_przypadku: Też mam pareset koła odłożone z pracy u Niemca i też tego nie wydaje, samochód ma 20 lat ostatnio spawałem w nim progi z ojcem chałupniczymi metodami, zamiast naprawić to jak człowiek, albo kupić nowy samochód xd.
Załadowałem się po same kule w 3 letnie obligacje, część zainwestowałem na giełdzie w etfy i akcje, reszta to poduszka finansowa.
  • Odpowiedz
@Rencista_z_przypadku: Nie musisz wydawać na wszystko. Możesz sobie taką dziedzinę znaleźć, na którą wydawanie stanie się dla Ciebie przyjemnością. Ja z satysfakcją wydaję na drony, perfumy, dobre jedzenie sporo kasy, ale nie wyobrażam sobie wydać na przykład większej sumy na auto i jeżdżę moim starym gruzem.
  • Odpowiedz