Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, jak najlepiej rozdysponować swój dorobek życia?

- 35 lat i zróżnicowane zarobki (spodziewane 8-15k/mc na rękę w najbliższych latach).
- Oszczędności od 700k zł (łatwo) do 900k zł (ciężko) na nowe lokum w mieście (150-200k mieszkańców).
- Nie dotyczy mnie kredyt 2% ani 0%, bardzo nie lubię kredytów.
- Jeżeli coś komuś wynajmowałbym, to zależałoby mi na maksymalnym bezpieczeństwie i bezstresowości (okazjonalny, zlecenie obsługi, etc).
- W razie problemów zawsze mogę wrócić do swojego pokoju w małym mieszkaniu rodziców w tym mieście.
- Zależy mi na tym, by pogodzić poczucie stabilizacji z posiadaniem elastyczności w kontekście zmieniających się warunków rynkowych.
- Nie planuję dzieci, może będę mieszkać z partnerką (pełna rozdzielność finansowa, duża niezależność).
- Mam kilka możliwości w korzystnych dzielnicach z punktami usługowymi i blisko do centrum.

1. Kupno nowego mieszkania 50-60 mkw z miejscem garażowym i urządzenie go pod klucz w bardzo dobrym standardzie, zamieszkanie w nim.

2. Kupienie działki budowlanej nieco ponad 10 arów za około 470,000 zł.
Droga dojazdowa i doprowadzone media, sąsiedztwo domków jednorodzinnych.
Zostaje mi wtedy 230,000-430,000 zł na wybudowanie się, urządzenie, i zamieszkanie w domku.

3. Kupno nowej kawalerki (tzw. kurnika mieszkaniowo-inwestycyjnego) 30-35 mkw i zamieszkanie w nim + reszta w działkę.

4. Kupno kurnika 30-35 mkw i zamieszkanie w nim + reszta w obligacje.

5. Kupno kurnika 30-35 mkw i zamieszkanie w nim + reszta w drugi kurnik 30-35 mkw i wynajmowanie go komuś.

6. Wynajmowanie sobie domu/mieszkania + oszczędności (800k) w obligacje.

7. Wynajmowanie sobie domu/mieszkania + oszczędności (800k) w dwa wynajmowane innym kurniki inwestycyjne 30-35 mkw.

8. Wynajmowanie sobie domu/mieszkania + oszczędności (800k) po połowie w kurnik inwestycyjny 30-35 mkw wynajmowany komuś i obligacje.

9. Wynajmowanie sobie domu/mieszkania + oszczędności (800k) w działkę i kurnik inwestycyjny wynajmowany komuś.

10. Wynajmowanie sobie domu/mieszkania + oszczędności (800k) w działkę i w obligacje.

#nieruchomosc #nieruchomosci #mieszkanie #mieszkania #dom #domy #budownictwo #najem #wynajem #kredyt #kredyty #inwestycje #inwestowanie #oszczednosci #oszczedzanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, jak najlepiej rozdysponować swój dorob...

źródło: maxresdefault

Pobierz

Co wybrać?

  • Opcja 1 27.5% (11)
  • Opcja 2 15.0% (6)
  • Opcja 3 5.0% (2)
  • Opcja 4 5.0% (2)
  • Opcja 5 7.5% (3)
  • Opcja 6 12.5% (5)
  • Opcja 7 7.5% (3)
  • Opcja 8 2.5% (1)
  • Opcja 9 12.5% (5)
  • Opcja 10 5.0% (2)

Oddanych głosów: 40

  • 10
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @PanieAreczku Wiem, że to mało, dlatego zastanawiałem się, czy nie wystarczyłby mi jakiś solidny, całoroczny, ubezpieczony (?) domek kontenerowy/modułowy 70 mkw z podstawowym wyposażeniem, a po 5 latach oszczędzania coś z nim zrobiłbym (co?) i zastąpiłbym go solidnym domem 120 mkw...


· Akcje: Odpowiedz anonimowo ·
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: excela se z życia zrób i całkę jeszcze z tego policz

przecież to wszystko zależy tylko i wyłącznie OD CIEBIE i każdy jeden wariant może być zły jak go źle przeprowadzisz i niedopasujesz do lifestylu i każdy może być dobry jak idealnie to ograsz

nie da się realnie na to pytanie odpowiedzieć, bo to by Ci musiał doradca majątkowy spojrzeć w portfolio, przeprowadzić z tobą wywiad itd.

przecież nic
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): >Mirki, jak najlepiej rozdysponować swój dorobek życia?

@mirko_anonim: wszytko co opisales to konsumpcja po prostu.

Najlepiej by bylo zainwestowac w cokolwiek, chocby ziemie i domy modulowe dla turystow.
Niestety jak sie boisz rozmawiac z ludzmi i egzekwowac od nich cokowiek, sie chwile postrestowac to kup chate i pal bolki od
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: jakby sam się budował, robił praktycznie sam wszystko, pokombinował z materiałem beż faktur, to i w dolnej granicy by dał radę się wybudować, jakiś szkieletowy domek.
  • Odpowiedz