Wpis z mikrobloga

#a-----l #alkoholizm #zdrowie #kiciochpyta

Może głupie pytanie, ale jaki sens ma nocny zakaz sprzedaży alkoholu np. po 22?

Kto ma się n-----ć do 22 już się n-----e, jeżeli zrobi to porządnie to trzyma go dobre kilka godzin, więc nocne hałasy, oszczane bramy kamienic i inne tego typu "atrakcje" i tak i tak będą.

Nie ma chyba ludzi, którzy o 22:15 wpadają na pomysł "idźmy, kupmy 0,7 na dwóch i zrobimy schlew" - tego typu imprezy zazwyczaj zaczyna się wcześniej, po 22:00 to objawiają się co najwyżej ich skutki.
  • 169
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie ma chyba ludzi, którzy o 22:15 wpadają na pomysł "idźmy, kupmy 0,7 na dwóch i zrobimy schlew"?


@Pink_Floyd:

No chyba żartujesz!!! Bo ja takich historii za czasów studenckich znam multum, teraz jest bardziej: 01:00, chodźmy, dokupmy 0,7 na dwóch i podtrzymajmy schlew"?
  • Odpowiedz
Nie ma chyba ludzi, którzy o 22:15 wpadają na pomysł "idźmy, kupmy 0,7 na dwóch i zrobimy schlew" - tego typu imprezy zazwyczaj zaczyna się wcześniej, po 22:00 to objawiają się co najwyżej ich skutki.


@Pink_Floyd: skutki takie są że idzie się o 22.15 po kolejne 07, a potem po kolejne, potem po jakieś wspomagacze i po kolejne 07
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: No i wiesz, ten zakaz to trochę jak próba zamiecenia problemu pod dywan. Bo wiesz, hałasy, awantury, wymiociny, to wszystko i tak będzie, bo przecież nie będziemy siedzieć cicho jak myszki, prawda? No i wiesz, może lepiej byłoby się skupić na edukacji, na tym, żeby ludzie wiedzieli, jak pić odpowiedzialnie, a nie na zakazywaniu sprzedaży.

No ale wiesz, to tylko moje zdanie, prostaka, który lubi sobie wypić
  • Odpowiedz
Nie ma chyba ludzi, którzy o 22:15 wpadają na pomysł "idźmy, kupmy 0,7 na dwóch i zrobimy schlew" - tego typu imprezy zazwyczaj zaczyna się wcześniej, po 22:00 to objawiają się co najwyżej ich skutki.


@Pink_Floyd: niestety jest dużo takich ludzi bo np. kończą pracę o 22 i zaczynają pić, albo wcześniej kupili mniej alko.
  • Odpowiedz
  • 1

nie wiem gdzie ty zyjesz, ale wlasnie na tym to polega, okienko 21-23 przed zamknieciem zabki najwieksze kolejki i 99% osob kupuje p--o i wode xD


@bonus:

problem w tym, że to czego istnienie negujesz, występuje w centrach w pełnej
  • Odpowiedz
Ile rodzin rozbił cukier, a ile a-----l. Notabene cukrzyca towarzyszy wielu nałogowym alkusom ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Iskaryota: co ma cukier do cukrzycy XD chciałeś powiedzieć cos o otyłości i konsekwencjach z tym związanych, które to są odpowiedzialne za najwięcej zgonów na całym świecie i w Polsce
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: na przykladzie katowic, monopolowe znajdowaly sie w swietnych lokalizacjach, dobre duze lokale ktore bardzo duzo zarabialy na m2 wlasciciele nie chcieli sie ich pozbyc wiec znaleziono inny sposob
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: nie wierzę w to co czytam... Bardzo dobry jest ten zakaz. Dzięki temu mniej menelstwa się kręcić będzie po nocach. Ja znam te wszystkie grupki ustawiające się do monopolowego by przedłużyć imprezę wieczorem, a potem chleją po klatkach.
  • Odpowiedz
@staryalkus mój sąsiad wysokofunkcjonujacy alkoholik z tendencja przeobrażenia się w patusa. Z psem nie wyjdzie bez 2 browarów. O 21 buja się po osiedlu z puszkami. Jak tylko złapie drugiego sąsiada to idą właśnie po flachę o 22
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: dużo ludzi wracając z imprezy kupuje a-----l "na dobicie". Dodatkowo ludzie planują wypić mało, a potem ich melanż (a może uzależnienie) wciąga i dokupują a-----l w nocy.
  • Odpowiedz
najpierw 22, potem 20, potem 18, w końcu w ogóle zakażą albo obwarują kolejnymi warunkami


@Elberus: no totalnie wszędzie tak się stało gdzie ograniczyli sprzedaż /s

Jak ktoś ma zdrowe podejście do alkoholu to może sobie kupić zapas i trzymać w domu. Ja mam spory zapas wódki od grudnia 2022, bo kupiłem przed podwyżką akcyzy. Generalnie uzupełniam a-----l raz na kilka miesięcy, bo po co częściej?
  • Odpowiedz
Nie ma chyba ludzi, którzy o 22:15 wpadają na pomysł "idźmy, kupmy 0,7 na dwóch i zrobimy schlew" - tego typu imprezy zazwyczaj zaczyna się wcześniej, po 22:00 to objawiają się co najwyżej ich skutki.


@Pink_Floyd: ło Panie, ile razy to na studiach się kupowało 1.4 na trzech co by wypić na spokojnie i z umiarem, a koło 22 załączał się cug i kończył alko, więc zbierało się drużyne i
  • Odpowiedz
@Leithain: nie chcę ich żadnych zakazów, ani ograniczeń ani niczego co chcą mi narzucić, rozumiesz? im nie można dać ani koniuszka palca bo u-------ą całą rękę
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: To mało razy szliśmy się d-----ć na stacje ? A to odprowadzić kolegów no to po piwku na drogę, a to jeszcze by się coś rząpnęło a w domu posucha.... Stacja to nie jednemu życie uratowała...
  • Odpowiedz