Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie bierze jak widzę kolarza który jedzie ulicą a obok jest ścieżka. Z racji że dość często zdarza się taka sytuacja to lubię na takiego pedalarza zatrąbić i uchylić okno i wytłumaczyć mu czy wie czym jest ścieżka rowerowa
Wiele razy spotkałem się już z agresją i wyzywaniem
Jak myślicie czy moje techniki są dobre ? Czy dodalibyście coś od siebie ?

#rower #kiciochpyta #rowery #pedalarze
gadatos - #!$%@? mnie bierze jak widzę kolarza który jedzie ulicą a obok jest ścieżka...

źródło: 76c36d3e154ab76eaea8cfcede997cb7c41388d135f222c5718879ea7ee98f0a

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
A no tak nikt nie będzie robił treningu po ścieżce bo każdy jest takim piździelcem że boli go ścieżka.
Jak asfalt jest dziurawy i łata na łacie to co, zatrzymuje się się rower pod pache i idziecie czy wyzywacie zarządcze drogi?
  • Odpowiedz
@Poemat a gówno prawda, masz prawo nakazać innemu obywatelowi zachowanie zgodne z prawem, masz prawo go ująć obywatelsko. Poczytaj orzecznictwo.
  • Odpowiedz
zatrąbić i uchylić okno i wytłumaczyć mu czy wie czym jest ścieżka rowerowa


@gadatos: pamiętaj, żeby przed trąbieniem podjechać jak najbliżej i wtedy ile fabryka dała. Często fajnie podskakują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
sytuacja opisana przez OPa jest od samego początku postawą agresywną wobec innego użytkownika ruchu drogowego


@Poemat: trąbienie na kogoś, kto świadomie łamie przepisy i świadomie przeszkadza innym uczestnikom ruchu to agresja? Typ powinien grzecznie przeprosić i zjechać na DDR. Takie zachowania trzeba tępić i mówię to jako pedalarz na szosie
  • Odpowiedz
@gadatos: ja jak jest #!$%@? DDR (jak ta tutaj) to też nią nie jadę. Głupio mi, że kogoś blokuje, ale bardziej mi żal roweru niż czyichś 15 sekund. No i jadę drogą z pełną świadomością i gotowością, że okej no jest szansa że dostanę mandat lub ktoś się zdenerwuje. Ale to tak samo jak jadąc autem to jadę w zabudowanym 60 nie 50, albo wyprzedzam traktor na podwójnej ciągłej jak
  • Odpowiedz
@gadatos

#!$%@? mnie bierze jak widzę kolarza który jedzie ulicą a obok jest ścieżka. Z racji że dość często zdarza się taka sytuacja to lubię na takiego pedalarza zatrąbić i uchylić okno i wytłumaczyć mu czy wie czym jest ścieżka rowerowa

Wiele razy spotkałem się już z agresją i wyzywaniem

Jak myślicie czy moje techniki są dobre ? Czy dodalibyście coś od siebie ?


#!$%@? mnie bierze jak widzę kierowcę który
  • Odpowiedz
trąbienie na kogoś, kto świadomie łamie przepisy i świadomie przeszkadza innym uczestnikom ruchu to agresja?


@Ogau: Tak, w mojej opinii takie zachowanie jest agresywne. Nie sprawia on żadnego zagrożenia w ruchu drogowym, nie trzeba używać sygnału dźwiękowego, samo przekazanie "swojej opinii" kierowca auta może to zrobić po prostu w trakcie manewru wyprzedzania, wtedy cała sytuacja jest inaczej odbierana.
  • Odpowiedz
@gadatos: To nie jest droga dla takiego typu roweru. Jak jesteś taki mądry, to pouczaj tych co przekraczają w mieście dopuszczalną prędkość samochodem. Oni stwarzają nieporównywalnie większe zagrożenie.
  • Odpowiedz
w mojej opinii takie zachowanie jest agresywne


@Poemat: agresywne to jest łamanie przepisów. Zwłaszcza takich, które nam niczego nie zmieniają, a innym utrudniają życie. Czyste hamstwo.

Nie sprawia on żadnego zagrożenia w ruchu
  • Odpowiedz
@Poemat daj se spokój. Połowa jak nie więcej ludzi nad tobą to frustraci i zera ludzkie niedostosowanie do życia w społeczeństwie. Pewnie dużo z nich nie ma prawa jazdy i samochodu, a jakąkolwiek formę agresji to chyba tylko ich stary na nich stosował. Jak mnie ktoś na drodze denerwuje albo powoduje zagrożenie to go wyprzedzam albo zwalniam żeby odjechał - jak dotrę na miejsce 2 min później to nic się nie
  • Odpowiedz