Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie bierze jak widzę kolarza który jedzie ulicą a obok jest ścieżka. Z racji że dość często zdarza się taka sytuacja to lubię na takiego pedalarza zatrąbić i uchylić okno i wytłumaczyć mu czy wie czym jest ścieżka rowerowa
Wiele razy spotkałem się już z agresją i wyzywaniem
Jak myślicie czy moje techniki są dobre ? Czy dodalibyście coś od siebie ?

#rower #kiciochpyta #rowery #pedalarze
gadatos - #!$%@? mnie bierze jak widzę kolarza który jedzie ulicą a obok jest ścieżka...

źródło: 76c36d3e154ab76eaea8cfcede997cb7c41388d135f222c5718879ea7ee98f0a

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
Jak myślicie czy moje techniki są dobre ?


@gadatos: Nie. Nie jesteś policjantem aby móc pouczać innych użytkowników ruchu drogowego. Czy tak samo trąbisz na wszystkich, którzy w terenie zabudowanym jadą 60-70-80km/h? Nie zatrzymują się przed znakiem STOP? Wyprzedzają na podwójnej ciągłej lub przed/na przejściu dla pieszych?
  • Odpowiedz
@gadatos ja bylem wiekszym zjebem. jechalem za zjebem przez 2 km te 30km/g i ciągle trabilem. Ci za mna zaczeli sie na mnie #!$%@? i trabili na mnie. to była droga z limitem 70. typ sie zestresowal i przy pierwszej okazji zjechal na ddr.
kierowca autobusu wyszedl i klaskal
  • Odpowiedz
@gadatos: Sorry ale jak jest taka "ścierzka" to też jadę ulicą. To nie jest ścierzka rowerowa. Nie da się po tym jechać. To tak jakbym na polnej nieutwardzonej drodze, postawił znak drogowy autostrada, brał od ciebie 30 pln, i jeszcze wlepiał mandaty za utrudnianie ruchu, jakbyś zwlaniał na dziurach i błotnych kałużach. To jest analogia, do tego czego byś wymagał od tego rowerzysty.
  • Odpowiedz
Wyprzedzają na podwójnej ciągłej lub przed/na przejściu dla pieszych?


@Poemat: tak, ja trąbię

Nie jesteś policjantem aby móc pouczać innych użytkowników ruchu
  • Odpowiedz
@Miii_Kiii: no masz rację, to ciąg rowerowo pieszy (a nie DDR) - ale typowy "rowerzysta" jakoś o tym zapomina jak trzeba przepuścić pieszego który ma tam pierwszeństwo, tak samo jak zapomina, że ma tam zwiększać uwagę no bo jeździ między pieszymi...
  • Odpowiedz
@gadatos: Jeśli mówisz o sytuacji na załączonym screenie, to rowerzysta może tak jechać. Możesz to zgłosić na policje, i Ciebie wyśmieją ze nie znasz przepisów xD
  • Odpowiedz
@Kouros: Czy analogicznie do kodeksu ruchu drogowego istnieje:
- kodeks postępowania wobec oparzeń
- kodeks naprawy gniazdka elektrycznego
- kodeks postępowania aby czuć się lepiej?
Nie, ponieważ to nie są ujednolicone prawa jak należy coś zrobić możliwie raz prawidłowo aby „działało”. Natomiast w ruchu drogowym taki uniwersalny kodeks jest obligatoryjny - inaczej ludzie by jeździli lewą stroną jezdni „bo tak”, wjeżdżali na czerwonym świetle „bo obiad w domu stygnie” itd.
  • Odpowiedz