Wpis z mikrobloga

10 lat temu można byłoby mnie nazwać lewaczką. Dziś moje poglądy polityczne i moja tolerancja nabrały obrotu o 180 stopni. Dojrzałam? Nie, ale nabrałam pewnego życiowego doświadczenia. Stałam się dużo bardziej konserwatywna w kwestiach LGBT, uchodźców oraz socjalu. Aktualnie doświadczyłam na swojej skórze paskudna, socjalną politykę Niemiec, która tłamsi tych uczciwie pracujących wspierając leniwych. W aktualnej spółdzielni mieszkaniowej mamy mieszkanie od 8 lat. Złożyliśmy wniosek o zmianę mieszkania, bo na 4 osoby nasze jest już za małe no i problem z grzybem, który spowodował duze problemy zdrowotne u naszego niemowlaka. Po kilku miesiącach zaproszono nas na rozmowę, przedstawiono mieszkanie. Ofertę dostaliśmy tylko my, bo jak to powiedzieli „potrzebujecie pilnie”. Złożyliśmy wszystkie dokumenty i wystąpił problem- nie pobieramy zasiłku socjalnego. - Serio?! To chyba kpina. Oboje pracujemy, ja na macierzyńskim. Mamy nienaganną schufe (Polski bik), dochody pozwalajace utrzymać to mieszkanie (4 pokoje, 87m2) a oni uważają, ze najlepiej by było jakbyśmy byli na socjalu… no ja pierdziele.. co najlepsze, w tym samym czasie budują w naszej dzielnicy bloki mieszkalne. Kolezanka złożyła wniosek o mieszkanie. Została zaproszona na oglądanie. Mieszkanie 100m2, 4 pokoje i dwie łazienki. Świetne! Padło pytanie, czy posiadajä socjal (tzw. Bürgergeld), a jak powiedziała, że nie bo oboje z mężem pracują to stwierdzono, że to spory problem…. Czyli mój przypadek nie jest odosobniony. Jestem #!$%@? na Maxa. Czuję się potraktowana niesprawiedliwie. Chcę wracać do Polski, zacząć od nowa, ale boję się. Nie mamy tu swojego mieszkania. Czuję się do niczego, jakby to była moja wina.. nie rozumiem! I jeśli ktoś doczytał to do końca… to dzięki. Chciałam wylać swój żal, gdziekolwiek. #lewak #socjallizm #niemcy #emigracja
  • 65
  • Odpowiedz
10 lat temu można byłoby mnie nazwać lewaczką. Dziś moje poglądy polityczne i moja tolerancja nabrały obrotu o 180 stopni. Dojrzałam? Nie, ale nabrałam pewnego życiowego doświadczenia. Stałam się dużo bardziej konserwatywna w kwestiach LGBT, uchodźców oraz socjalu. Aktualnie doświadczyłam na swojej skórze paskudna, socjalną politykę Niemiec, która tłamsi tych uczciwie pracujących wspierając leniwych.


Nie dojrzalas, tylko zaczal ci sie hajs nie zgadzac.
Twoje tetnice ciagle pompuja te sama glupia krew, tylko
  • Odpowiedz
@olya: Bait czy nie, to niektórzy ludzie rzeczywiście zmieniają poglądy na przestrzeni lat. Nieco podobnie jest w moim przypadku, ale wciąż mam poglądy mocno chylące się ku lewej stronie i prędzej wpie*doliłbym końskie łajno i popił litrem wody z Gangesu, niż zagłosował na nieuśmiechniętą k0nfabulacje czy kryminalistów pisowskich. Po prostu niektórych rzeczy, o których bredzi zaczadzona lewica, nie potrafię zaakceptować. Optowanie za chaotyczną, pozbawioną kontroli migracją jest jedną z nich.
  • Odpowiedz
@wczesniej_mialem_ksywke: nie po prostu dla mnie komunalne mieszkanie jest dla tych którym się nie powiodło, ale jak im się pomoże to ruszą do przodu a nie dla tych co sobie znaleźli sposób na tanie mieszkanie :)
Opka nie ma możliwości wyboru, co najwyżej może rzucić robotę i iść na socjal jeśli chce to komunalne. Średni to wybór.
  • Odpowiedz
tłamsi tych uczciwie pracujących wspierając leniwych. W aktualnej spółdzielni mieszkaniowej mamy mieszkanie od 8 lat. Złożyliśmy wniosek o zmianę mieszkania, bo na 4 osoby nasze jest już za małe no i problem z grzybem, który spowodował duze problemy zdrowotne u naszego niemowlaka. Po kilku miesiącach zaproszono nas na rozmowę,


@olya: xD Praktikal Sozialismus
  • Odpowiedz
@olya: AHA. Czyli nie lubisz LGBT, uchodźców i socjalu, bo jako osoba niepochodząca z rodziny z trudnościami materialnymi nie możesz dostać mieszkania dla rodzin z trudnościami materialnymi. Brzmi sensownie.
  • Odpowiedz
przestałam patrzeć przychylnym okiem na sprowadzanie do Europy ciapatych


@olya: jakby nie patrzeć to sama jesteś migrantkom. Jak ci nie odpowiadają ich zasady to wróć do PL.
  • Odpowiedz
@olya: gdzie to jest takie miejsce że się idzie i sklada wnioski o mieszkanie to ja na swoje od sześciu lat odkładam a to wystarczy iść złożyć wniosek
  • Odpowiedz
Aktualnie doświadczyłam na swojej skórze paskudna, socjalną politykę Niemiec, która tłamsi tych uczciwie pracujących wspierając leniwych.

Chcę wracać do Polski


@olya: zapraszam doświadczać polityki, która tłamsi both uczciwie pracujących i leniwych a wspiera tylko grube ryby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@olya:

Świetne! Padło pytanie, czy posiadajä socjal (tzw. Bürgergeld), a jak powiedziała, że nie bo oboje z mężem pracują to stwierdzono, że to spory problem


Tak było, nie zmyślam, jestem tym pytaniem xD

Kto to łyka, ja pier.ole xD
  • Odpowiedz
Mając tak powszechny dostęp do wiedzy jeżeli ktoś nadal wierzy w to że ten komunis będzie lepszy niż poprzedni to sorry ale jest odklejony.


@PrzegrywWegetacjaTakaSytuacja: "lewackie poglądy" = kkomuch ale fajnie musi się żyć w takim zero jedynkowym świecie a "prawackie poglądy" = nazista tak z ciekawości?
  • Odpowiedz