Wpis z mikrobloga

10 lat temu można byłoby mnie nazwać lewaczką. Dziś moje poglądy polityczne i moja tolerancja nabrały obrotu o 180 stopni. Dojrzałam? Nie, ale nabrałam pewnego życiowego doświadczenia. Stałam się dużo bardziej konserwatywna w kwestiach LGBT, uchodźców oraz socjalu. Aktualnie doświadczyłam na swojej skórze paskudna, socjalną politykę Niemiec, która tłamsi tych uczciwie pracujących wspierając leniwych. W aktualnej spółdzielni mieszkaniowej mamy mieszkanie od 8 lat. Złożyliśmy wniosek o zmianę mieszkania, bo na 4 osoby nasze jest już za małe no i problem z grzybem, który spowodował duze problemy zdrowotne u naszego niemowlaka. Po kilku miesiącach zaproszono nas na rozmowę, przedstawiono mieszkanie. Ofertę dostaliśmy tylko my, bo jak to powiedzieli „potrzebujecie pilnie”. Złożyliśmy wszystkie dokumenty i wystąpił problem- nie pobieramy zasiłku socjalnego. - Serio?! To chyba kpina. Oboje pracujemy, ja na macierzyńskim. Mamy nienaganną schufe (Polski bik), dochody pozwalajace utrzymać to mieszkanie (4 pokoje, 87m2) a oni uważają, ze najlepiej by było jakbyśmy byli na socjalu… no ja pierdziele.. co najlepsze, w tym samym czasie budują w naszej dzielnicy bloki mieszkalne. Kolezanka złożyła wniosek o mieszkanie. Została zaproszona na oglądanie. Mieszkanie 100m2, 4 pokoje i dwie łazienki. Świetne! Padło pytanie, czy posiadajä socjal (tzw. Bürgergeld), a jak powiedziała, że nie bo oboje z mężem pracują to stwierdzono, że to spory problem…. Czyli mój przypadek nie jest odosobniony. Jestem #!$%@? na Maxa. Czuję się potraktowana niesprawiedliwie. Chcę wracać do Polski, zacząć od nowa, ale boję się. Nie mamy tu swojego mieszkania. Czuję się do niczego, jakby to była moja wina.. nie rozumiem! I jeśli ktoś doczytał to do końca… to dzięki. Chciałam wylać swój żal, gdziekolwiek. #lewak #socjallizm #niemcy #emigracja
  • 65
  • Odpowiedz
@olya typowy imigracja things. Tak Ci było źle w pl co cie wychowała i wyedukowała? Siedź tam. Zostaw prace i na socjal jako madka 800+ tam masz eldorado wiec nie wiem w czym problem. Polska dla Ukraińców i Polaków co lubią być okradani przez pis
  • Odpowiedz
@olya: ale co to za mieszkanie na które się czeka? Nie rozumiem niczego.

Normalnie moi znajomi jak potrzebują większego w Berlinie to takie sobie wynajmują. Z dostępnością jest problem, no i te mieszkania bez mebli xd
  • Odpowiedz
  • 0
@Detharon jest deficyt mieszkań. Jak przyjechałam do DE to w moim mieście można było sobie wybierać mieszkania. Teraz czeka się nawet dwa lata.
  • Odpowiedz
@Iandschaft to żeś nieuk to nie moja sprawa. Od lat na zachodzie opinia ze Polak dobrze wyedukowany i tani xD Tylko nie kazdy polak radzi sobie z zachodnią mentalnością jak opka i woli żyć w post pisowskim kraju. Skoro taki kolonko zrobil "kariere" w usa to każdy może. Tyle ze nie kazdy sie nadaje bo mentalnie blizej im do rosij xD
  • Odpowiedz
można było sobie wybierać mieszkania. Teraz czeka się nawet dwa lata.


@olya: nadal nie rozumiem o czym mówisz. Jakie wybieranie, zamienianie i czekanie na mieszkanie? To jakieś mieszkania socjalne?
  • Odpowiedz
  • 7
@Detharon nie, mieszkanie spółdzielcze. W Niemczech wynajmujesz mieszkania. Są spółdzielnie i prywatne osoby, które wynajmują. W moim mieście przeważają spółdzielnie mieszkaniowe. Kiedy było bardzo dużo wolnych mieszkań, później z rokiem 2015 przyszedł kryzys i od tamtej pory jest co raz trudniej, aby coś wynająć. Mieszkania socjalne wynajmuje się tak samo jak każde inne. Po prostu wygląda to tak, spółdzielnia buduje blok. Ten blok ma przykładowo 6 mieszkań, z czego dwa są
  • Odpowiedz
@olya: jeśli to jest normalny wynajem na rynkowych zasadach to nie widzę powodu, dla którego zasiłek jest istotny. Co innego jeśli ten wynajem jest jakoś dofinansowany i przez to mają takie preferencje
  • Odpowiedz
@olya: ozonator powietrza, zabija rodniki grzybów i reszte świństwa, osuszacz powietrza do tego obowiązkowo - majątku nie wydasz a zdrowie wam się popraawi i samopoczucie, masz więcej kasy to niekoniecznie oczyszczacz powietrza
  • Odpowiedz
  • 2
@PiotrFr no wlasnie to nie było mieszkanie socjalne, normalny wynajem. Dlatego stąd moje wzbudzenie. Socjalne mieszkanie dla tych, którzy pobierają zasiłek. Mieszkania normalne także dla nich. Nie ogarniam.
  • Odpowiedz
@olya tutaj ludzie nie rozumieja ze spoldzielcze to nie socjalne, to dla nich to samo. Znajomy ogarnal sobie spoldzielcze mieszkanie przy granicy bo taniej, niz w polsce.
  • Odpowiedz