Wpis z mikrobloga

10 lat temu można byłoby mnie nazwać lewaczką. Dziś moje poglądy polityczne i moja tolerancja nabrały obrotu o 180 stopni. Dojrzałam? Nie, ale nabrałam pewnego życiowego doświadczenia. Stałam się dużo bardziej konserwatywna w kwestiach LGBT, uchodźców oraz socjalu. Aktualnie doświadczyłam na swojej skórze paskudna, socjalną politykę Niemiec, która tłamsi tych uczciwie pracujących wspierając leniwych. W aktualnej spółdzielni mieszkaniowej mamy mieszkanie od 8 lat. Złożyliśmy wniosek o zmianę mieszkania, bo na 4 osoby nasze jest już za małe no i problem z grzybem, który spowodował duze problemy zdrowotne u naszego niemowlaka. Po kilku miesiącach zaproszono nas na rozmowę, przedstawiono mieszkanie. Ofertę dostaliśmy tylko my, bo jak to powiedzieli „potrzebujecie pilnie”. Złożyliśmy wszystkie dokumenty i wystąpił problem- nie pobieramy zasiłku socjalnego. - Serio?! To chyba kpina. Oboje pracujemy, ja na macierzyńskim. Mamy nienaganną schufe (Polski bik), dochody pozwalajace utrzymać to mieszkanie (4 pokoje, 87m2) a oni uważają, ze najlepiej by było jakbyśmy byli na socjalu… no ja pierdziele.. co najlepsze, w tym samym czasie budują w naszej dzielnicy bloki mieszkalne. Kolezanka złożyła wniosek o mieszkanie. Została zaproszona na oglądanie. Mieszkanie 100m2, 4 pokoje i dwie łazienki. Świetne! Padło pytanie, czy posiadajä socjal (tzw. Bürgergeld), a jak powiedziała, że nie bo oboje z mężem pracują to stwierdzono, że to spory problem…. Czyli mój przypadek nie jest odosobniony. Jestem w-------a na Maxa. Czuję się potraktowana niesprawiedliwie. Chcę wracać do Polski, zacząć od nowa, ale boję się. Nie mamy tu swojego mieszkania. Czuję się do niczego, jakby to była moja wina.. nie rozumiem! I jeśli ktoś doczytał to do końca… to dzięki. Chciałam wylać swój żal, gdziekolwiek. #lewak #socjallizm #niemcy #emigracja
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 145
10 lat temu można byłoby mnie nazwać lewaczką. Dziś moje poglądy polityczne i moja tolerancja nabrały obrotu o 180 stopni. Dojrzałam? Nie, ale nabrałam pewnego życiowego doświadczenia.


@olya: po prostu tak jak większość ludzi swoje poglądy dostosowałaś do swojej sytuacji życiowej ;)
  • Odpowiedz
Złożyliśmy wszystkie dokumenty i wystąpił problem- nie pobieramy zasiłku socjalnego.


@olya: I najlepiej zrzucić winę na niemiecką politykę socjalną XD ja z żoną mamy mieszkanie od spółdzielni i nikt nie pisknął słowem na nasz brak zasiłków. tak samo nasi znajomi.
  • Odpowiedz
@olya: dzięki za wyjaśnienie.

Skoro to mieszkanie spółdzielcze to rzeczywiście jakieś bardzo dziwne i
nielogiczne zasady, ale to sama spółdzielnia je musiała sobie wymyślić.
  • Odpowiedz
@olya: jeśli z lewaczki zrobiłaś się taką prawaczka to powinnaś jak prawdziwy prawicowiec brzydzić sie jakąkolwiek pomocą państwa i kupic sobie mieszkanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@olya: w sensie mieszkanie jest na WBS czy nie? bo jezeli ubiegasz sie o mieszkanie WBS bez WBS to nic dziwnego ze go nie dostaniesz.

a oni uważają, ze najlepiej by było jakbyśmy byli na socjalu… no ja pierdziele.. co najlepsze, w tym samym czasie budują w naszej dzielnicy bloki mieszkalne. Kolezanka złożyła wniosek o mieszkanie. Została zaproszona na oglądanie. Mieszkanie 100m2, 4 pokoje i dwie łazienki. Świetne! Padło pytanie,
  • Odpowiedz
W aktualnej spółdzielni mieszkaniowej mamy mieszkanie od 8 lat. Złożyliśmy wniosek o zmianę mieszkania,


@olya: ale co to za komunizm, dostajecie mieszkanie od państwa, miasta?

W Polsce ludzie normalnie wynajmują mieszkania i tyle, więc w czym problem :P
  • Odpowiedz
@olya dosłownie za każdym razem gdy ktoś odwraca się od lewicowych poglądów okazuje się, że polegały one na lubieniu gejów czy wspieraniu kobiet, albo innych tego typu liberalnych p--------h xd Nigdy ktoś, kto cokolwiek o tym wie i czytał.
  • Odpowiedz
@olya: zmieniłaś poglądy ponieważ zderzyłaś się z niemiecką biurokracją? Jak zwierze xd jestem głodna i wydaje mi się, że to przez tych, więc ich nie lubię¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@olya: sorry, nie napisałaś ani słowa co cię zrobiło "znacznie bardziej konserwatywną w kwestii LGBT" xD jeszcze powiedz w jakim obrządku bo na zachodzie nawet konserwy by się załamały słysząc co prawilni Polacy myślą o "dżender". Fajny bait
  • Odpowiedz
  • 0
@pacjent_0 tak samo jak nie napisałam nic co spowodowało, że przestałam patrzeć przychylnym okiem na sprowadzanie do Europy ciapatych. Chciałam po prostu poruszyć tym razem kwestie dla mnie istotniejsza.
  • Odpowiedz
@olya: trzeba było siedziec na socjalu jak każdy nierób w Niemczech to byś miała i mieszkanie i zasiłek xD a tak na serio to tak właśnie jest z socjalizmem. Zaradni dostają C---a do d--y a nieroby mieszkania
  • Odpowiedz
@olya auslander raus ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no już zmykaj do swojej polskiej ojczyzny imigrantko, a nie żyjesz sobie w kraju zbudowanym ciężką pracą prawdziwych germanów
  • Odpowiedz
@olya: większość ludzi pracuje i kupuje mieszkanie na kredyt a nie czeka, jak im państwo da. Więcej pokory. Komunalne mieszkanie a Polsce dostają ci co nie przekraczają kryterium dochodowego a ci co przekraczają to nara musisz sam ogarnąć chałupę.
  • Odpowiedz
@Yenn_z-Wyspy7Slonc w cywilizowanych krajach mieszkanie nie jest czymś co musisz mieć na własność i ładować się w kredyt na resztę życia. No ale jak już się po robacku władowałaś to będziesz tego bronić i przekonywać o słuszności takiego postępowania. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Można wyczuć niezły ból dupska związany z tym że opka ma możliwość wyboru, a tymczasem niektórzy w ukochanej ojczyźnie w-----i się w klitki 35
  • Odpowiedz
@olya: w Polsce w analogicznym przypadku też nie dostaniesz mieszkania. jak jeszcze mieszkałem w Holandii w 2015-2016 roku to mi się przypomniała podobna historia. Można było zamieszkać w mieszkaniu od gminy gdzie był znacznie mniejszy czynsz. Wpisały się na liste pary z małymi dziećmi. Po desancie pontoniarzy spadły z kolejki :P Polska jest zajebista ale nie dla każdego ,jak chcecie oboje pracować to plus ale z każdej pracy się godnie
  • Odpowiedz