Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #nieruchomosci

Ja tu się sram, żeby ratka nie przekroczyła 20% dochodów, liczę, ile uciułam na wykończenie bez kredytu, jako że odkładałem na wkład własny 20%, to jeżdżę gruzem, a ludzie biorą pod korek i jakoś żyją.

Jak pozbyć się wewnętrznych barier w mózgu, żeby nie bać się kredytować pod korek? Ludzie biorą kredyt na nową deweloperkę, kredyt na wykończenie, kredyt na auto i c--j, jakoś żyją. Nie słyszy się, żeby lądowali na bruku. W tym chyba nie ma ryzyka, śpią dobrze, tylko umysł mają odblokowany. Jak osiągnąć ten stan?
karetpoker - #kredythipoteczny #nieruchomosci

Ja tu się sram, żeby ratka nie przekro...

źródło: temp_file7421603699647319451

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karetpoker: nawet jak stracisz pracę to możesz sprzedać mieszkanie. Generalnie ja nie widzę żadnego ryzyka w braniu kredytu. Żeby ludzie którzy wzięli kredyty pod korek musieli iść na bruk to nieruchomości by musiały potanieć o 70-80%.
  • Odpowiedz
Nie, nie śpią dobrze. Po prostu nikt nie chodzi po znajomych i nie opowiada jak im źle i jak ledwo od wypłaty do wypłaty starcza


@GOHAN: haha dobry cope. Tak ma może 5% znerwicowanych do których oczywiście się zaliczam żeby nie było że się naśmiewam

Pozostałe 95 woła essa, wali browara i się nie przejmuje. Znaczący procent prawdopodobnie nawet nie wie (i być może nigdy się nie przekona) w jakiej
  • Odpowiedz
@dsomgi00: jak się nie słyszy, jak nikt się nie przyzna xD są na ten temat dosłownie całe kanały i podcasty. Jeden typ nawet napisał o tym książkę którą się stała bestsellerem (Finansowy Ninja)

Gdzie wy żyjecie
  • Odpowiedz
@karetpoker: co? XD kredyt pod korek biorą biedaki.
Chcesz być bogaty? To rób tak dalej jak robisz. To że ktoś ma 5 kredytów nie znaczy że jest bogaty.
Generalnie, jak się noga podwinie takiemu, to będzie zaraz robił zrzutka.pl na siebie bo jest frajerem życiowym. Ty natomiast, będziesz spokojnie spał.
Nie, nie nie.
Bierz te 20% dochodów i potem nadpłacaj ten kredyt, bierz kolejne jak skończysz pierwszy i znowu -
  • Odpowiedz
@karetpoker mam teraz krechę na jakieś 30% zarobków na stalej. I teraz tak, żonka też zarabia więc już większy spokój ale nawet samemu bym ogarnął. Do tego mam robotę ze nawet jak w jednej firmie cos pójdzie nie tak to za chwilę będę w następnej. No i do tej pory regularne podwyżki 5 czy czasem 10% rocznie więc za chwilę to nie będzie 30% a 28, za kolejny rok 25 a
  • Odpowiedz
@GOHAN znam paru ludzi dokładnie jak z opisu. Kredyt na działkę, kredyt na mieszkanie, a ostatnio nowy kredyt konsumencki na nowe auto za 200k xddd dla mnie abstrakcja. A Ci żyją i wydają się szczęśliwsi niż wielu tułaczy. Ba jak se tak dalej myślę to i w rodzinie znajdę takie przypadki.
  • Odpowiedz
@karetpoker z moich obserwacji znajomych/rodziny wydaje się że kwestia najczęściej braków w dzieciństwie i chęci odbicia w dorosłości. A żeby osiągnąć ten stan to zapewne pomaga poczucie bezpieczeństwa (opiekuńcze państwo czy rodzice którzy e razie problemów pomogą)
  • Odpowiedz
@Piotropatra: Ty mówisz o ludziach, którzy zarabiają pewnie 5x tyle co suma tych rat. To i nic dziwnego, że się lewarują jeśli mogą zarabiać z pieniędzy więcej niż kosztuje ich ten kredyt. A my o takich, co żyją tylko dzięki tym kredytom.
  • Odpowiedz
@GOHAN akurat przykład że znajomych to strzelam że pochłania obecnie 50-60% ich wspólnych zarobków. Dla mnie opcja samego kredytu konsumenckiego na auto jest abstrakcja ;p mam auto w leasing na firmę bo się opyla ale na osobę fizyczną i to droższy kredyt - nie umiem tego pojąć
  • Odpowiedz
  • 1
@karetpoker: ale po co przeginać w drugą stronę? Czy rata na poziomie np. 30% wynagrodzenia to jest jakaś tragedia? Szczególnie teraz przy wysokich stopach? No i gadasz coś o kredycie pod korek a przecież nawet na tym wykresie widać, że u ponad 60% ludzi rata nie przekracza połowy ich zarobków.
  • Odpowiedz
@karetpoker: ludzie, którzy zakredytowali się po same kule wygrali w życie, ja się bałem zakredytować na styk 3 lata temu, a teraz już mam wrażenie, że nigdy jako kawaler nie będę w stanie zakupić mieszkania.
  • Odpowiedz