Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #nieruchomosci

Ja tu się sram, żeby ratka nie przekroczyła 20% dochodów, liczę, ile uciułam na wykończenie bez kredytu, jako że odkładałem na wkład własny 20%, to jeżdżę gruzem, a ludzie biorą pod korek i jakoś żyją.

Jak pozbyć się wewnętrznych barier w mózgu, żeby nie bać się kredytować pod korek? Ludzie biorą kredyt na nową deweloperkę, kredyt na wykończenie, kredyt na auto i #!$%@?, jakoś żyją. Nie słyszy się, żeby lądowali na bruku. W tym chyba nie ma ryzyka, śpią dobrze, tylko umysł mają odblokowany. Jak osiągnąć ten stan?
karetpoker - #kredythipoteczny #nieruchomosci

Ja tu się sram, żeby ratka nie przekro...

źródło: temp_file7421603699647319451

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
Play stupid games, win stupid prizes. To wszystko dziala/dzialalo do momentu az wartosc nieruchow rosla, stopy byly niskie itd itp. Tymczasem recesja za rogiem
  • Odpowiedz
  • 126
W tym chyba nie ma ryzyka, śpią dobrze, tylko umysł mają odblokowany. Jak osiągnąć ten stan?


@karetpoker: Nie, nie śpią dobrze. Po prostu nikt nie chodzi po znajomych i nie opowiada jak im źle i jak ledwo od wypłaty do wypłaty starcza. Życie na kredycie jest męczące zarówno psychicznie jak i fizycznie. Może jest jakiś niewielki odsetek ludzi, którzy traktują to jako sposób na życie, ale to jest balansowanie na
  • Odpowiedz
@karetpoker: Rząd PiS spowodował 39% inflacji skumulowanej w zaledwie 4 lata, do tego na koniec wprowadził program stymulacji POPYTU na nieruchomości Bezpieczny Kredyt 2%. Te czynniki spowodowały obecny boom na nieruchomości. Wyborcy nie byli z tego zadowoleni i PiS również z tego powodu przegrał wybory. Ta sytuacja nie powtórzy się znowu za rok/dwa, a jak się powtórzy, to lepiej szybko wyjeżdżać z tego kraju w takim przypadku niż kupować tu
jacos911 - @karetpoker: Rząd PiS spowodował 39% inflacji skumulowanej w zaledwie 4 la...

źródło: Screenshot 2024-06-25 at 14.23.04

Pobierz
  • Odpowiedz
@karetpoker: ja jak zacząłem się zastanawiać nad kredytem to uznałem że rata musi być na tyle niska żebym był w stanie spłacić go w razie czego z płacy minimalne jakbym stracił obecną pracę, rezultat: nie mam kredytu i mieszkam u starych XD
  • Odpowiedz
  • 2
@karetpoker

Część z tych ludzi ma safety net w postaci starego do którego jak coś przyjdą z podkulonymi ogonem prosząc o skromna pożyczkę.

Część z tych ludzi ma pracę, z której są w zasadzie nie do zwolnienia.
  • Odpowiedz
@karetpoker: jako człowiek, który unikał jak ognia wszelkich zobowiązań, a teraz jest na uprzęży hipoteki, gotówkowych, leasingu - można się przyzwyczaić ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak poważnie - zagryzasz zęby mówiąc że okej teraz się zepnę finansowo, to kiedyś będzie lepiej, no i tak to idzie… I potwierdzam, że stres związany z homontem to fakt. Byle szybciej z tego zejść ;)
  • Odpowiedz
@karetpoker: O takich historiach się nie słyszy, bo nikt otwarcie się nie przyzna, że był debilem i nabrał kredytów, a potem musiał wszystko panicznie sprzedawać, żeby chociaż połowe z tego oddać. W internecie/opinii publicznej/telewizjii chodzą tylko ludzie sukcesu i się chwalą tym co osiągneli, przecież porażką nikt się nie będzie chwalił.
  • Odpowiedz