Wpis z mikrobloga

jakiś czas temu popełniłem taki wpis:
https://wykop.pl/wpis/72568781/a-wiec-ktos-mnie-zapytal-o-roznice-w-taryfach-za-p
gdzie analizowałem koszt prądu jaki zużywam w zależności od wybranej taryfy (na podstawie danych z serwisu tauron elicznik). Wyszło że G13 powinna być nieco tańsza niż defaultowa G11. no to zmieniłem tą taryfę (jakoś w październiku 2023). dodatkowo staramy sie pralkę i zmywarkę puszczac w "tanim prądzie"
od zmiany taryfy upłynął więc niecały rok - przyszło rozliczenie prądu . no i mogę coś tam porównać. ogólnie ciężko to porównywac, bo wiadomo tarcze srarcze, bony energetyczne, stawki taryfowe też sie zmieniają(rosną). no ale jak z faktur powydłubuję same należności, to wygląda to tak jak na obrazku.
także podsumowując: średni koszt kWh spadł o 10gr (z 72gr na 62gr)

#tauron #prad #energetyka #dom #mieszkanie #finanse
murison - jakiś czas temu popełniłem taki wpis:
https://wykop.pl/wpis/72568781/a-wiec...

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@turbine: nie, sieciowe (wielka płyta). jak pisałem w OP:

o mnie: rodzina 2+2 praca przeważnie w biurze (bardzo rzadko zdalna) a dzieci szkoła/przedszkole, mieszkanie w bloku, kuchenka gazowa. Nie mam klimy ani hulajnóg elektrycznych. w domu praktycznie nie jest używany komputer - tylko 2 telefony i smart tv. poza tym standardowo - lodówka, pralka, zmywarka, żelazko.
  • Odpowiedz
@murison takie zużycie czyli okolo 130-140kwh na Msc mam w mieszkaniu 60m2 dwie osoby w tym jedna praca zdalna do tego indukcja klima suszarka bębnowa oled 65 cali
  • Odpowiedz
  • 0
@mat0707: wiesz mi nie chodzi o samo zużycie - prądu potrzebujesz tyle ile potrzebujesz. rozchodzi sie o to żeby za tyle samo prądu zapłacić mniej
także w wersji stage1 - być może twój obecny dobowy rozkład zużycia prądu jest taki, że idzie dopasować jakąś taryfę która da jakieś oszczędności (patrz post podlinkowany w OP). A w wersji stage2 dodatkowo można nieco zoptymalizować odpalanie prądożernych sprzętów na godziny taniego prądu -
murison - @mat0707: wiesz mi nie chodzi o samo zużycie - prądu potrzebujesz tyle ile ...

źródło: strefy-rozliczeniowe-tauron-grupa-taryfowa-g13

Pobierz
  • Odpowiedz