Wpis z mikrobloga

a więc ktoś mnie zapytał o róznice w taryfach za #prad w #tauron. No i zaczałem rozkminiać. Oczywiście wszelkie tam opłaty handlowe, gwarancje ceny i elektryków24 je*ać prądem (nomen omen) - chodzi o standardowe ceny taryfowe. Ale która taryfa się "pyli" najbardziej? obecnie mam standardową (G11). Ale są też inne (strefowe: G12, G12w, G13 itp). Z serwisu https://elicznik.tauron-dystrybucja.pl/energia pospisywałem sobie zuzycia energii w poszczgólnych strefach taryfowych dla każdej z taryf dla poszczególnych miesięcy (dane w tym serwisie mam od połowy kwietnia, w maju byłem na krótkim urlopie, na przęłomie lipca i sierpnia na długim urlopie wiec zużycie jest wyraźnie niższe i niemiarodajne. z miarodajnych pozostaje czerwiec ¯\(ツ)/¯ ).
teraz tak - mamy zużycie, ale czym sie te taryfy róznią od siebie? no porównanie ich jest np tu: https://fotowoltaikaonline.pl/ceny-pradu/tauron i stad brałem ceny

zbierając to wszystko do kupy oczom mym ukazał się las (krzyzy...):
wychodzi na to że taryfa G13 jest sporo bardziej opłacalna w moim przypadku (chyba że są jeszcze jakieś haczyki cennikowe o których nie wiem?)

Może komuś sie przyda...
o mnie: rodzina 2+2 praca przeważnie w biurze (bardzo rzadko zdalna) a dzieci szkoła/przedszkole, mieszkanie w bloku, kuchenka gazowa. Nie mam klimy ani hulajnóg elektrycznych. w domu praktycznie nie jest używany komputer - tylko 2 telefony i smart tv. poza tym standardowo - lodówka, pralka, zmywarka, żelazko.

#energetyka #elektryka #energia #finanse #dom #finanseosobiste #ciekawostki
murison - a więc ktoś mnie zapytał o róznice w taryfach za #prad w #tauron. No i zacz...

źródło: Zrzut ekranu 2023-08-30 125426

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@murison szczególnie jak nauczysz się z taryf korzystać to będzie jeszcze większą oszczędność. Ja akurat mam 12w i spokojnie te 15-20% taniej niż w G11.
  • Odpowiedz
@murison: Każdy w Tauronie może skorzystać z innych taryf niż G11?
Bo aktualnie u mnie w bloku raz w roku ktoś przychodzić odpisać stan licznika więc nie widzę możliwości rozliczania godzinowego.
  • Odpowiedz
@murison: Dzięki. Na początek chciałem sobie sprawdzić czy to mi się opłaca, ale przy próbie rejestracji w eLicznik: "Nie znaleziono punktu poboru odczytywanego zdalnie."
  • Odpowiedz
  • 1
@lunga: aha, to widac masz jeszcze ten starszy. Także taryfę to pewnie możesz zmienić i tak, ale nie sprawdzisz na kąkuterze na ile to sie opyla - dopiero za pół roku jak rozliczenie przyjdzie. no to troche lipa. chyba pozostaje czekać:
https://media.tauron.pl/pr/717932/inteligentny-licznik-w-kazdym-domu-tauron-prezentuje-szczegoly-programu

[04 stycznia 2022]

Klienci TAURONA dysponują już 840 tysiącami liczników odczytywanych zdalnie. W ubiegłym roku wystartował program AMIplus, czyli projekt masowej wymiany urządzeń pomiarowych. W efekcie realizacji przedsięwzięcia, do 2031 roku wszyscy klienci TAURONA (ok. 6 mln) będą mieli zamontowane liczniki zdalnego odczytu. Harmonogram prac zakłada w ciągu najbliższych ośmiu lat średnioroczną wymianę liczników na poziomie około 750
  • Odpowiedz