Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko158
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

468

W Antarktyce od 2021 rocznie przybywa 108 miliardów ton lodu

W Antarktyce od 2021 rocznie przybywa 108 miliardów ton lodu

Od 2021 do 2023 w Antarktyce zaobserwowano rekordowy przyrost masy lodu, sięgający 108 miliardów ton rocznie.

kastrator2
kastrator2
kastrator2
z
dailymail.co.uk
dodany: 09.05.2025, 07:34:46
  • #
    klimat
  • #
    globalneocieplenie
  • #
    pogoda
  • #
    ekologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    swiat
  • 142
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (142)

najlepsze

Worm91
Worm91
09.05.2025, 10:15:44 via Wykop
  • 239
Za https://climate.nasa.gov/vital-signs/ice-sheets/?intent=121

No urosło, teraz trochę zmalało. Widać iż nie spada to w sposób płynny, ale gdy spojrzymy w większej skali, czyli od 2002 widzimy ciągły spadek. W tym roku też już spadło i wróciliśmy do stanu sprzed 2021. Całe to opisane tu przybranie lodu już zniknęło.
Worm91 - Za https://climate.nasa.gov/vital-signs/ice-sheets/?intent=121 

No urosło, ...

źródło: image

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RandyBobandy
RandyBobandy
09.05.2025, 19:51:10 via Wykop
  • 32
@Worm91: Denialiści klimatyczni to przygłupy, odcinek 2137.
  • Odpowiedz
darki-m
darki-m
darki-m
09.05.2025, 19:57:13 via Wykop
  • 65
@Worm91: to są dane o Antarktydzie (antarctica), Antarktyka (antarctic) to większy obszar.
  • Odpowiedz
SamozwanczyTurysta
SamozwanczyTurysta
SamozwanczyTurysta
09.05.2025, 07:45:51 via Wykop
  • 69
Z tym "rekordowym przyrostem" to autor nieco popłynął
Praca badawcza, o której mowa
SamozwanczyTurysta - Z tym "rekordowym przyrostem" to autor nieco popłynął
Praca bada...

źródło: a7283890ff2500db21200ecd39f4251343bb2fb00b311bab632a1e8add81a13d

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

niki_niki
niki_niki
niki_niki
09.05.2025, 09:46:32 via Wykop
  • 8
@SamozwanczyTurysta: Już myślałem, że to wykresy tesli.
  • Odpowiedz
mocoloco
mocoloco
mocoloco
09.05.2025, 10:31:53 via Wykop
  • 16
@SamozwanczyTurysta: Te wykresy pokazują akumulację od 2002, jak weźmie się to pod uwagę to od 2021 faktycznie widać olbrzymi przyrost. Co prawda w niektórych miejscach nadal lodu jest mniej niż było w 2002, ale w takim Denman to dzięki tym przyrostom jest już tego lodu prawie tyle co było w 2002.

Największe ubytki od 2002 w Teetten ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
GhostofChristmasPast
GhostofChristmasPast
09.05.2025, 20:12:47 via Wykop
  • 65
Dzisiaj bylo zimno wiec globalnego ocieplenia nie ma
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

maniek-maniewski
maniek-maniewski
maniek-maniewski
09.05.2025, 20:29:58 via Wykop
  • 14
@GhostofChristmasPast: zaraz dowalą podatek od zimna w Unii.
  • Odpowiedz
arturnowak2018
arturnowak2018
09.05.2025, 20:34:39 via Wykop
  • 8
@maniek-maniewski: to dowód na to, że podatki od co2 działają
  • Odpowiedz
slowmtb
slowmtb
slowmtb
09.05.2025, 21:35:07 via Wykop
  • 41
Według modeli klimatycznych z 2000 Gdańsk już powinien być pod wodą. Obama jest najlepszy, wychodzi na mównicę j gada, że oceany nas zaleją.
Gdzie kupuje dom? Nad oceanem… przy samym brzegu
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

woskrosenie
woskrosenie
woskrosenie
10.05.2025, 06:49:14 via Wykop
  • 10
@slowmtb: dlatego zawsze trzeba patrzeć co robią a nie co mówią, to co mówią należy zlewać ciepłym moczem
  • Odpowiedz
GeraltRedhammer
GeraltRedhammer
10.05.2025, 08:23:23 via Wykop
  • 6
@slowmtb: .

Według modeli klimatycznych z 2000 Gdańsk już powinien być pod wodą. O


o_0 Podaj proszę chociaż jedno źródło mówiące o tym, że Gdańsk w 2025 roku zostanie zalany.
  • Odpowiedz
tiritto
tiritto
09.05.2025, 22:03:08 via Wykop
  • 38
Jako że zawsze przy tych tematach mamy tutaj sporo osób, które mylą ze sobą pojęcia, wrzucam obrazek poglądowy.
tiritto - Jako że zawsze przy tych tematach mamy tutaj sporo osób, które mylą ze sobą...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

eSUBA94
eSUBA94
09.05.2025, 23:18:25 via Wykop
  • 19
@tiritto: okrągła?
pozatym nie da się dostrzeć do antarktydy bo armia jej pilnuje aby nikt nie poznal prawdy
eSUBA94 - @tiritto: okrągła?
pozatym nie da się dostrzeć do antarktydy bo armia jej p...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
eSUBA94
eSUBA94
10.05.2025, 08:38:15 via Wykop
  • -1
@Marciin360360: nie znam, raz wysłałem balon ale głupie xiaomi jest w zmowie i tak obiektyw zrobiło że kulistość mi nagrało, muszę chyba zeszlifować obiektyw szlifierką na płasko
  • Odpowiedz
teh_m
teh_m
09.05.2025, 11:33:45 via Wykop
  • 17
Ahaaaa, to przez to w Polsce mamy ostatnio suszę. Po prostu więcej wody jest uwięzionej w lodzie. Ma to sens. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ramirezvaca
ramirezvaca
09.05.2025, 20:25:45 via Wykop
  • 11
@teh_m: w takich lodówkach w kostkarkach więziona jest woda stąd susza i planeta płonie.
  • Odpowiedz
h.....k
h.....k
konto usunięte 10.05.2025, 06:34:13 via Wykop
  • 3
@teh_m: w Polsce mamy suszę przez debilne rządy i samorządy od 30 lat niszczące wszystko co w łapy wezmą i nie myślące o przyszłości. Dopiero teraz zatrybiła ta ciemna masa i zaczyna rozwalać betonozę, a w jej miejsce przywracać trawy i drzewa.
  • Odpowiedz
tellet
tellet
09.05.2025, 21:14:04 via Wykop
  • 11
Za ten maj, to należy wrzucić z 5 butelek z urwanymi zakrętkami do pieca, napić się z plastikowej słomki i wyłączyć start/stop jeszcze zanim włączymy zapłon.

(panie prokuratorze jakby co to ja nie chcę do celi z mordercami bo się mnie będą bali)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

thuia
thuia
09.05.2025, 23:30:17 via Wykop
  • 5
wyłączyć start/stop jeszcze zanim włączymy


@tellet: to jest pierwsza rzecz jakiej szukam w kazdym nowym aucie - czuje sie jakbym jechal jakims 30letnim fordem co gasnie jak tylko sie pusci gaz....
  • Odpowiedz
sawes05
sawes05
09.05.2025, 21:22:24 via Wykop
  • 10
Planeta się gasi!!!
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CienCzlowieka
CienCzlowieka
CienCzlowieka
09.05.2025, 20:26:51 via Wykop
  • 10
Tyle stopniało, trochę przybyło.. ja za to zadam inne pytanie. Kiedy w końcu miasta w Europie zaczną tonąć pod wodą jak zapowiadano? Bo jakoś tak dziwnie poziom wody nie różni się znacząco.. uuu wszyscy umrzemy uuuuu
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

enten
enten
enten
09.05.2025, 21:05:05 via Wykop
  • 3
@CienCzlowieka: Lądek Zdrój zatonął na przykład w ubiegłym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
woskrosenie
woskrosenie
woskrosenie
10.05.2025, 06:52:23 via Wykop
  • 0
@dj_sasek: a wenecja? co z wenecją, jak masz jakieś info to daj po 16 xd
  • Odpowiedz
Lucini
Lucini
Lucini
10.05.2025, 10:13:56 via iOS
  • 8
Ja pier… planeta nam zamarznie!!!!!!, a miała płonąć
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
3697
Pracownicy zonda zostali zwolnieni. Prezes nieuchwytny, ma paszport Izraela.
Pracownicy zonda zostali zwolnieni. Prezes nieuchwytny, ma paszport Izraela.
2801
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
2772
Pracownia 3lab potwierdza, że aplikacja Kornelii Wieczorek nigdy nie powstała
2750
Przyłapane gnoje na wyrzucaniu budowlanego syfu w lesie
Przyłapane gnoje na wyrzucaniu budowlanego syfu w lesie
2706
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pogoda
  • #globalneocieplenie
  • #ekologia
  • #ciekawostki
  • #nauka
  • #polska
  • #zmianyklimatu
  • #srodowisko
  • #gospodarka
  • #energetyka
  • #swiat
  • #heheszki
  • #oze
  • #powodz
  • #przyroda

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking