Wpis z mikrobloga

Patrząc na komentarze pod znaleziskiem "Koniec kupowania YouTube Premium za bezcen. Google anuluje subskrypcje" jestem aż zdumiony polskim cebularstwem. Ja rozumiem, że czasem szkoda 60zł/mc za UHD na Netflix czy innych pokrewnych platformach, ale 26zł/mc za coś co człowiek faktycznie ogląda dzień w dzień niezależnie od urządzeń lub poglądów stwierdzacie, że każdy sposób na obejście systemu płatności jest godny pochwały? Postawcie sobie swój własny serwer z filmem 4k60fps który okaże się popularny i podajcie koszt takiego przedsięwzięcia - gwarantuję, że przewyższa wartość "waszych danych osobowych, które YT używa do wyświetlania konkretnych reklam".

Dodatkowo:
- płaca minimalna netto w PL: 3262 zł (czyli opłata za YT to 0,8% zarobku)
- abonament RTV za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny: 27,30zł
- koszt abonamentowi YT jest równy 8 piwom Żubra - w zależności od sklepu, ale kwota ok. tyle, screenshot w załączniku
Czyli za YT który płaci się mniej za RTV, którego mało co kto młody ogląda.

#youtube #youtubepremium #cebuladeals #pieniadze #rozrywka
Pitex - Patrząc na komentarze pod znaleziskiem "Koniec kupowania YouTube Premium za b...

źródło: image

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
  • 2
@Martenzyt_waleczny: No ale o tym napisałem - skoro nikt nie chce płacić, za coś za czego korzysta to w jaki sposób ma firma wystawiająca dane treści od autorów niezależnych zarabiać?
  • Odpowiedz
ale 26zł/mc za coś co człowiek faktycznie ogląda dzień w dzień niezależnie od urządzeń lub poglądów stwierdzacie, że każdy sposób na obejście systemu płatności jest godny pochwały?


@Pitex:

xD
  • Odpowiedz
  • 1
@sylwek2k: Czyli nie oglądasz, więc o co się burzysz? Onet Premium jak widzisz czy inną Gazeta+ to też szukasz sposobu na oszustwo czy po prostu nie czytasz?
  • Odpowiedz
  • 4
@sizzln: osobiście uważam, że YT w obecnej postaci JEST dla mnie wart ok. 40-50zł/mc - używam go codziennie, bo tam są moi ulubieni twórcy, więc nie chcę spędzać paru minut na reklamy jednocześnie wspierając twórców/platformę - nie rozumiem ludzi którzy uważają, że wszystko MUSI być za darmo - jak za darmo to jakość też będzie jak za darmo.
  • Odpowiedz
- abonament RTV za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny: 27,30zł


@Pitex: ja na codzień nawet nie pamiętam o jego istnieniu xD

Po za tym to po co kupować yt premium skoro można postawić serwer domowy i blokować reklamy na poziomie DNS, koszt to prąd potrzebny do działania serwera, a sam serwer można zrobić ze starego komputera lub laptopa
  • Odpowiedz