Wpis z mikrobloga

Patrząc na komentarze pod znaleziskiem "Koniec kupowania YouTube Premium za bezcen. Google anuluje subskrypcje" jestem aż zdumiony polskim cebularstwem. Ja rozumiem, że czasem szkoda 60zł/mc za UHD na Netflix czy innych pokrewnych platformach, ale 26zł/mc za coś co człowiek faktycznie ogląda dzień w dzień niezależnie od urządzeń lub poglądów stwierdzacie, że każdy sposób na obejście systemu płatności jest godny pochwały? Postawcie sobie swój własny serwer z filmem 4k60fps który okaże się popularny i podajcie koszt takiego przedsięwzięcia - gwarantuję, że przewyższa wartość "waszych danych osobowych, które YT używa do wyświetlania konkretnych reklam".

Dodatkowo:
- płaca minimalna netto w PL: 3262 zł (czyli opłata za YT to 0,8% zarobku)
- abonament RTV za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny: 27,30zł
- koszt abonamentowi YT jest równy 8 piwom Żubra - w zależności od sklepu, ale kwota ok. tyle, screenshot w załączniku
Czyli za YT który płaci się mniej za RTV, którego mało co kto młody ogląda.

#youtube #youtubepremium #cebuladeals #pieniadze #rozrywka
Pitex - Patrząc na komentarze pod znaleziskiem "Koniec kupowania YouTube Premium za b...

źródło: image

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
  • 0
@sizzln: To nie był wpis kierowany wprost do osób takie jak Ty, ale to właśnie takie osoby jak Ty powodują korozję systemu, gdzie za dużo GB ucieka, a za za mało GB jest wpływ co w końcu spowoduje dalsze kroki, może rozłam na rynku na dobre i na złe - wtedy każdy będzie mógł zdecydować, czy może jednak warto było dać parę zł na coś z czego się korzysta :P.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pitex z pewnością, ale tak jak już wspomniałem yt nie jest niezbędnym elementem mojej egzystencji. Nie mniej, czy to nie jest tak, że korporacje płacą tak czy owak za reklamy z czego yt utrzymuje te serwery, a adbloki i brak premki grabi "twórców" czyli zazwyczaj robaki o nikłej inteligencji, kopiujących niemerytoryczne treści z Ameryki, co jest jednoznaczne z ogłupianiem spoleczenstwa, glownie dzieci czytaj przyszlosci naszego narodu?
  • Odpowiedz
  • 0
@Ludzik90: A gdybyś po włączeniu TV miał możliwość obejrzenia 60s reklam lub opłacenia abonamentu RTV (bo chcesz zobaczyć np. na M jak Miłość), którą opcję byś wybrał? Zakładając, że nie ma AdBlocków czy innych cudów. Teraz masz to samo, YT się broni a ludzi płaczą bez sensu...
  • Odpowiedz
  • 0
korporacje płacą tak czy owak za reklamy z czego yt utrzymuje te serwery,

@sizzln tak jak napisałem - w YT na pewno jest dział kontroli/finansów który decyduje czy na samych reklamach YT da radę uciągnąć, a skoro większość korzysta z AdBlocków to gdzie zysk na koniec?

grabi "twórców" czyli zazwyczaj niklej inteligencji robaków kopiujących niemerytoryczne treści z Ameryki co jest jednoznaczne z ogłupianiem spoleczenstwa, glownie dzieci czytaj naszej przyszlosci

to kto
  • Odpowiedz
@Pitex: bez subskrypcji oni zarobili i zarabiaja tyle kasy ze nie jesteś w stanie tego policzyć, włączyli subskrypcje bo chcą jeszcze więcej, zawsze im mało, dziwię sie, że jeszcze są tacy nawni ludzie żeby bronić takie korporacje
  • Odpowiedz
  • 0
@Pitex jakby nie patrzeć Alphabet to olbrzymie konsorcjum, yt jedynie podmiot. Dlatego uważam twoje rozważania za zbyt wybiegające naprzód, aczkolwiek prawdopodobne.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ludzik90: Chcesz mi powiedzieć, że pod względem reklam YT jest bardziej uczciwy od RTV mimo, że wtedy nie bierze od Ciebie pieniędzy (brak Premium)?
  • Odpowiedz
  • 0
@sizzln: Pobieranie pieniędzy za oglądanie "kontentu"? A Netflix masz? Albo Hbo MAX albo Amazon Prime, albo cokolwiek innego, czy masz tą samą opinię?
  • Odpowiedz
  • 0
@energy-sun: daj konkrety proszę - ile YT zarobił na z i bez subskrypcji i jakie są koszty prowadzenia takiej działalności, bo widzę, że mamy tutaj eksperta!
  • Odpowiedz
@Pitex: za sam fakt, że istnieje coś takiego jak youtuberzy którzy już kolejnemu pokoleniu piorą mózg i na moją emeryturę będą miały tyrać odrealnione przygłupy myślące że nagrywając kilka filmów w miesiącu będą jeździć lambo, nie powinno się tej korporacji płacić nawet złotówki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Pitex hehe podwójne standardy. Tak, ale to kontent najwyższej próby i w spółkach dwie z wymienionych platform kosztują mniej niż 10zl miesięcznie
  • Odpowiedz
  • 0
@imargam_2137: W sumie tak, jak czujesz się z tym godnie - Twoja sprawa, wbrew pozorom nie pracuję na YT, brzydzi mnie tylko mentalność ludzi, którzy uważają, że cyfrowy "kontent" jest darmowy - nigdy nie był i nie będzie. Jesteś złodziejem? "W dniu ostatecznym się wyspowiadasz" xD.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pitex owszem, ale to celowe działanie z mojej strony. Wpływam na wzrost cen subskrybucyjnych, w imię popularyzowania czytania książek, które tak samo czytam za darmo z biblioteki XD
  • Odpowiedz