Wpis z mikrobloga

Patrząc na komentarze pod znaleziskiem "Koniec kupowania YouTube Premium za bezcen. Google anuluje subskrypcje" jestem aż zdumiony polskim cebularstwem. Ja rozumiem, że czasem szkoda 60zł/mc za UHD na Netflix czy innych pokrewnych platformach, ale 26zł/mc za coś co człowiek faktycznie ogląda dzień w dzień niezależnie od urządzeń lub poglądów stwierdzacie, że każdy sposób na obejście systemu płatności jest godny pochwały? Postawcie sobie swój własny serwer z filmem 4k60fps który okaże się popularny i podajcie koszt takiego przedsięwzięcia - gwarantuję, że przewyższa wartość "waszych danych osobowych, które YT używa do wyświetlania konkretnych reklam".

Dodatkowo:
- płaca minimalna netto w PL: 3262 zł (czyli opłata za YT to 0,8% zarobku)
- abonament RTV za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny: 27,30zł
- koszt abonamentowi YT jest równy 8 piwom Żubra - w zależności od sklepu, ale kwota ok. tyle, screenshot w załączniku
Czyli za YT który płaci się mniej za RTV, którego mało co kto młody ogląda.

#youtube #youtubepremium #cebuladeals #pieniadze #rozrywka
Pitex - Patrząc na komentarze pod znaleziskiem "Koniec kupowania YouTube Premium za b...

źródło: image

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
  • 3
@Przegrywzyciowy0: Skoro Cię nie stać to oglądaj z reklamami albo się dorób. Jak idziesz do sklepu do też bierzesz z póki co idzie a potem mówisz - "mnie nie stać" i sobie idziesz? Myślisz, że nie ma różnicy? To zrób sobie wycieczkę do centrum danych jakiejkolwiek firmy - może przekonasz się wtedy, że przesłanie Tobie tych cennych MB w postaci filmów w formie FHD/4k może nieść niemałe koszty.
  • Odpowiedz
  • 3
@roadtodeath: Płacę Premium czyli z tych pieniędzy prawdopodobnie trafia dużo więcej $ do twórców niż poprzez reklamy (polecam poczytać o tym artykuły). Poza tym wspieram moich ulubieńców przez "Patreon" więc fakaj bobla.
  • Odpowiedz
  • 4
@kacappylon: A po co kupować gry jak można krakować? Po co kupować filmy jak można dostać nagrania z kina w 4k? Stary - chcesz cebulić to cebul do końca, tylko potem nie płacz, że przez takich jak Ty nie mamy jednej spójnej platformy do oglądania filmów - jeśli to powód Twojego buntu przeciw YT to nie jesteś odbiorcą mojej oryginalnej treści - rób se co chcesz.
  • Odpowiedz
  • 5
O patrzcie jaki lepsiejszy, słoma z butów ci wystaje.

jak pojęcia nie masz o czymś to nie kompromituj się publicznie

@roadtodeath: Nie stać cię na 26zł/mc i mnie o słomę z butów oskarżasz? Czy płacenie za coś z czego się korzysta uważasz za kompromitację? Gdzie Cię człowieku wychowali?
  • Odpowiedz
  • 3
@Pitex w porządku, ja z kolei uważam że yt jest warte tyle samo co piwo- czyli nic. Pewnie z tego względu, że bardziej cenie książki, na które zwykle zabiera mi czas wlasnie yt
  • Odpowiedz
  • 1
orasz się każdym wpisem

@roadtodeath: Całkowicie rozumiem, że to Ty jesteś tutaj wyrocznią, która uważa, że 26/zł/mc to koszt którego nie można ponosić, za treści które wymagają transferu gigabajtów danych.

Każdego stać durniu, tu nie chodzi o cenę.

Chodzi o Twoją godność? Prywatność Twoich danych?
  • Odpowiedz
  • 0
@sizzln: No i prawidłowo - ale rozumiem, że albo nie oglądasz YT, albo jak już trzeba to myjesz zęby podczas, gdy lecą reklamy, a nie bawisz się w jakieś adblock-i?
  • Odpowiedz
przez takich jak Ty nie mamy jednej spójnej platformy do oglądania filmów


@Pitex: i tak by nie powstała xD bo to się opłaca tylko widzowi, więc płakać nie będę, po za tym i tak nowych filmów nie oglądam, a gry kupuje bo na steamie jest wygodniej niż piracić. Z yt mam taki problem że troszke za dużo sobie życzą a też nie używam yt aż tyle żeby płacić, z resztą
  • Odpowiedz
  • 0
roadtodeath: Jestem twórcą i chcę żeby ludzie nie mieli premium bo tylko wtedy można coś na tym zarobić

PitexPL: To zrób sobie wycieczkę do centrum danych jakiejkolwiek firmy - może przekonasz się wtedy, że przesłanie Tobie tych cennych MB w postaci filmów w formie FHD/4k może nieść niemałe koszty.

@roadtodeath: Słuchaj no Ty pseudo twórco: zrób własny serwis i przestań płakać, ja nie jestem oderwany tylko TY. Nikt tego Twojego
  • Odpowiedz
Czyli nie oglądasz, więc o co się burzysz?


@Pitex:

ogladam, tworze, a jakos yt nie chce placic :]

Ogladalem gowniane reklamy, ale jak co 5 minut zaczeli wrzucac 8 minutowa reklame, to niech sie #!$%@?. Chcieli wydymac konsumenta? OK Teraz konsument predzej zaplaci za adguardy i inne cuda, byle tylko nie zaplacic yt...
  • Odpowiedz
  • 0
@roadtodeath: Czy Ty jesteś jakiś specjalny? Sprawa jest przecież banalnie prosta: wyświetlanie filmów kosztuje, trzymanie filmów kosztuje - skoro kosztuje skądś trzeba brać kasę. Skoro YT uważa, że albo reklamy po 60s albo PREMIUM 26zł/mc to każdy podejmuje decyzję. Jeśli ktoś uważa, że sobie walnie AdBlock i git - to jego sprawa między nim i YT z wskazaniem, że jednak YT ma rację. Nie podoba się YT? Znajdujesz inną platformę
  • Odpowiedz
  • 1
@Pitex oczywiscie, nie bawię się w zadne adblocki. ale tylko z tego względu że używam opery ;) do brzegu, to są relatywnie niewielkie koszta, jednak taka juz polska natura- należy się wszystko darmo za zabory i inne tego typu klęski urodzaju xd
  • Odpowiedz
  • 0
reklamy również dla tych co mają premium?

@roadtodeath: póki co zdaje się, że był to błąd na Android, gdy przeglądałeś treści z Google News czy czegoś tekiego.
  • Odpowiedz