Wpis z mikrobloga

Przypomniało mi się jak jakieś dwa lata temu jechałem rowerem przez okoliczne wsie i na uboczu znalazłem telefon. Miał kod blokady ekranu, jednak udało mi się znaleźć kontakt ice, ale nie udało mi się z nim połączyć.
Zacząłem więc stalking na fb wpisując imię i nazwisko pani która była podana jako ice. Nie udało mi się znaleźć jej profilu, ale znalazłem kogoś kto prawdopodobnie był jej mężem. Zadzwoniłem więc na messengerze i gość potwierdził że faktycznie ich syn zgubił telefon gdy byli u dziadków na wsi. Dla pewności spytałem o markę telefonu i co jest na tapecie, zgadzało się.
Spotkaliśmy się z państwem po jakimś czasie w pobliskim parku, byli bardzo wdzięczni i chcieli mi dać w nagrodę 100 polskich złotych, jednak honor samuraja nie pozwolił mi przyjąć pieniędzy za pomoc.
Szarmancki-Los - Przypomniało mi się jak jakieś dwa lata temu jechałem rowerem przez ...

źródło: IMG_5314

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
@Szarmancki-Los:

Też znalazłem kiedyś smartfona i to jeszcze w czasach kiedy posiadanie czegoś takiego nie było oczywiste. Odebrał to jakiś młodszy typek, pewnie sporo oszczędności na to wydał, bo to był jakiś lepszy model a inni jeszcze latali z normalnymi komórkami.

Powiedział, że mi przyniesie 100 zł w ramach podziękowania. Mi to kompletnie wisiało, spodziewałem się, że nie przyniesie, bo jakby chciał, to by z tą stówką przyszedł. Naturalnie nie widziałem
  • Odpowiedz
@Szarmancki-Los: Ja kiedyś znalazłem w parku telefon, taki stary bez kodu blokady. Zadzwoniłem pod najbardziej oczywisty numer z listy kontaktów - mama. Wytłumaczyłem, że znalazłem telefon i że możemy się gdzieś umówić na oddanie. Ale ta mi przerwała i zaczęła mnie wyzywać, że jestem złodziejem i żebym zostawił go gdzie leżał. Ja takie WTF?! Nie pamiętam co jej odpowiedziałem, ale coś tam rzuciłem i odłożyłem telefon gdzie leżał. Mam nadzieję, że
  • Odpowiedz
@Sl_w_k_1: ICE czyli in case of emergency, numer który będzie dostępny nawet jak telefon jest zablokowany i np w razie wypadku ratownicy będą mogli skontaktować się z tą osobą i powiadomić ją o stanie twojego zdrowia. W tym przypadku znalazłem numer ice w tym telefonie ale nie potrafiłem się połączyć, nie wiem czy ja coś źle robiłem albo coś źle było w ustawieniach
  • Odpowiedz
@Szarmancki-Los A ja kiedyś pijany zgubiłem telefon, miałem też kod na blokadę a okazało się że chłop miał syna jakiegoś znającego się na telefonach i sam go odblokował i zadzwonił do mojej mamy. Coś mu dałem w zamian, ale już nie mogę sobie przypomnieć bo to było z 8lat temu
  • Odpowiedz