Wpis z mikrobloga

Przez chyba 15 lat jechałem na Logitech K120, a od roku używam Keychron K1SE-E5 i nie wiem, czy to kwestia przyzwyczajenia, ale na Logitechu za 20 zł pisze mi się o wiele lepiej xD Myślałem, że na niskoprofilowej będzie spoko, bo na laptopie mi się pisze spoko, ale ten Keychron mi nie siedzi - robię dużo błędów. Polecicie mi coś w stylu Logitecha, ale by było na jakichś mechanicznych zawiasach? W gry nie gram, ale dużo programuję

#klawiatura #klawiatury #pcmasterrace #keychron #pytanie #pytaniedoeksperta #logitech #programowanie #programista15k
  • 11
  • Odpowiedz
@becvvv

mam podobnie, im drozsza klawiatura tym wiecej w niej mi zaczyna mke pasowac, a najlepiej wspominam te najtansze

szukaj czegos z membrana, niski skok i zero halasu czy klikow jak w maszynie do pisania. no i calkiem szybko sie pisze

ja szukam firmy ktora nie wymaga instalowania mnostwa badziewia zeby sobie jasnosc czy kolor podswietlenia podregulowac
  • Odpowiedz
@becvvv: ja kocham te:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-logitech-mk530-klawiatura-k520-mysz-m510-15417637906

Krótki skok, lekko wyprofilowane klawisze, rozdzielony blok funkcyjnych, przyciski multimedialne i konfigurowalne skróty. Do tego wisienka na torcie - układ ANSI. Niestety do dostania tylko na allegro, w oficjalnej polskiej dystrybucji jest inny układ klawiszy.
ujdzie - @becvvv: ja kocham te:
https://allegro.pl/oferta/zestaw-logitech-mk530-klawi...

źródło: ZESTAW-LOGITECH-MK530-KLAWIATURA-K520-MYSZ-M510-Kolor-czarny

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bpnn: omg absolutnie nie rozumiem tego zachwytu mechanicznymi, zamówiłem 3 i wszystkie oddałem. Tak serio, to jest tak samo potrzebne jak fotel gamingowy, a autyści się spuszczają, że wymienia sobie przełączniki na 5 gram lżejsze xD

@becvvv byłem w tej samej sytuacji, zanim wrócisz do najtańszej, daj szansę Logitech MX keys. Chociaż to tylko klawiatura, pytanie czy jest sens wydać parę stówek na to xD Zwróć uwagę tylko na
  • Odpowiedz
Zauważcie, że w przypadku klawiatur mechanicznych mamy zwykle do wyboru pierdyliard różnych układów, a przy tych tańszych nie bardzo. Mam K1 SE i K1 Pro (obie brown) i wolę tę drugą ze względu na kształt klawiszy. Rozważałbym jeszcze mocno Logitecha G915, gdyby nie micro-usb.
  • Odpowiedz
Tak serio, to jest tak samo potrzebne jak fotel gamingowy, a autyści się spuszczają, że wymienia sobie przełączniki na 5 gram lżejsze xD


@wafel93: To nie jest to samo, tobie po prostu nie pasuje "feeling" przełączników mechanicznych. Po #!$%@? od razu wyzywać ludzi od autystów? Mądry ty jesteś?
  • Odpowiedz
@becvvv: ja używam non stop F5, F8 i F9, rozdzielenie ich to najlepsza rzecz ever. Pisać bym na nich nie pisał, ale są wystarczająco duże żeby bezwzrokowo je naciskać.
  • Odpowiedz