Wpis z mikrobloga

Dobra 180KG OHP, bez pomocy nóg. Zapas 10-20kg był xD No cóż... Niestety czas z OHP się pożegnać, "wyrosłem" z tego ćwiczenia lol. Po prostu, zamiast wyciągać wiele z tego ćwiczenia, to ćwiczenie wiele wyciąga ze mnie.

Po tych 180kg chciałem dołożyć i zrobić 190kg a potem może i nawet 200kg. Jednak spoter zwrócił mi uwagę na pewną ważną rzecz "Zrobiłeś +10kg PR, poszło banalnie łatwo, po co Ci robić więcej szczególnie w tym ćwiczeniu? Do osiągnięcia twoich celów, to ćwiczenie jest zbędne, chcesz, możesz zrobić 190kg czy 200kg, ale to będzie ego lift, nic Ci nie da poza połechtaniem ego, nie warto ryzykować jakiejś kontuzji dla zupełnie zbędnego ćwiczenia"
Miał absolutną rację. Olałem dalsze ciśnięcie tego ćwiczenia.

Też dało mi to do myślenia. Po co ja w ogóle dalej robię to OHP? Aspiracji na strongmana nie mam, mobilność coraz gorsza, mniej komfortowo mi się to ćwiczenie wykonuje, do tego obciąża mi to niesamowicie lower body, i to lower body bardziej mnie ogranicza (dobite przedwczorajszym ekstremalnym treningiem lower) niż siła upper body.

Czas wymienić to ćwiczenie na wyciskanie na barki siedząc na ławce z większym skosem, tak żeby odciążyć to lower body, i móc skupić się na samym wyciskaniu.

Cały trening
OHP 172,5kg x 1 180kg x 1
DB side raise 3x12 30kg
Plate raise 25kg 3x15
Wide lat pulldown to forehead 5x15
DB shrugs pause at top 60kg 4x25
Wide triceps pushdown 4x20
Facepull 4x20
Band triceps pushdown 3x50

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme #sport
IntruderXXL - Dobra 180KG OHP, bez pomocy nóg. Zapas 10-20kg był xD No cóż... Niestet...
  • 35
  • Odpowiedz
  • 0
czyli to bylo Twoje ostatnie OHP w życiu? 😢


@In_thrust_we_trust: Czy ostatnie nie wiem, ale wiem że nie warto mieć tego ćwiczenia w stałej rotacji obecnie, szczególnie jeżeli taki trening poprzedza ciężki trening lower body. Bo tutaj, dzisiaj to mnie ograniczało właśnie lower body, zmęczone plecy, core, poślady, bardzo ciężko mi było to ustabilizować a samo wyciskanie to był pikuś, zero wysiłku tak naprawdę.
  • Odpowiedz