Wpis z mikrobloga

  • 5
Okazało sie że przy takim grubym "cieście" pysznych składników na górze jest za mało. Dołożyłam sosu, sera i jeszcze przyprawę z suszonym pomidorem i solą. Takie wsadziłam ponownie na grill do piekarnika:
arinkao - Okazało sie że przy takim grubym "cieście" pysznych składników na górze jes...

źródło: 20240624_232131

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
@Viking-: Sporo było składników, nie żałowałam.
Pierw sos, potem ser twardy, na to smażona cebula, szynka oraz mozzarella. Gdyby to miało ludzką grubość to by starczyło na luzaka. Wyszłam z wprawy ;)
  • Odpowiedz
@arinkao: Arinkao, zrób coś z grzybami i czerwonym mięsem, bo wszędzie są tylko te sosy pieczarkowe z kurczakiem, a podejrzewam, że ukręciłabyś coś super ( ͡ ͜ʖ ͡)

Pizza wygląda cudnie, ale tamte ostatnie w tym bardziej neapolitańskim stylu jeszcze lepsze
  • Odpowiedz
@arinkao U mnie zawsze się taka polską drożdżówkę robiło tak, że najpierw sos, potem ser. Na to pieczarki, czerwona papryka, cebula, oliwki, jakaś szynka konserwowa i na to jeszcze więcej sera. Piec na jakieś 170-180 i 25-30 minut. Do tego obowiązkowo czosnkowe sosiwo na śmietanie 18, majonezie i czosnku. Czyste lata dziewięćdziesiąte
  • Odpowiedz
  • 3
@JerzyPanJezyk: Niedługo się zaczną grzyby więc jasne że tak. Z wołowiną u mnie jest tak że jak juz mam jaką ładną to robię śląską roladę albo strogonowa.

@Viking- No w sumie, zapomniałam już te smaki, ja dawałam jeszcze puszke kukurydzy i jazda z tematem ;)
__________________________________________________

@grzypAtomowy
  • Odpowiedz