Wpis z mikrobloga

Byłem na rozmowie o pracę teraz i wszystko fajnie, praca na jedną zmianę przy rozkręcaniu pojazdów na złomowisku, dojazd całkiem blisko bo w 40 minut rowerem dojadę. Na duży plus że umowa o pracę a nie zlecenia jak wszędzie w januszeksach xd

Dostałem taką umowę o pracę do podpisania, ale wydaje mi się dziwnie skontruowana, przecież kar jest tyle że jak raz zachleję to jeszcze będę musiał dopłacać pracodawcy xd

Nie pozwolili mi jej zabrać do domu, a ze stresu zapomniałem zrobić zdjęcie drugiej strony, ale mam dać znać do końca tygodnia. Co sądzicie? To normalne? To moja pierwsza praca na umowę o pracę więc nie wiem czy tak to powinno wyglądać

#przegryw #praca #pracbaza #prawopracy
skazanynaprzegryw03 - Byłem na rozmowie o pracę teraz i wszystko fajnie, praca na jed...

źródło: IMG_4092

Pobierz
  • 196
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03 zapisy dot. kary umownej w umowie o pracę są niedopuszczalne, pracownik już i tak ponosi pewną odpowiedzialność na gruncie przepisów prawa prący. zresztą wystarczy spojrzeć jak się na to zapatrują sądy, chociażby wyrok Sądu Okręgowego w Łodzi z 31 lipca 2018 r., VIII Pa 119/18
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: Umowy nie mogą naruszać ogólnie obowiązującego prawa, a jak chcesz wiedzieć czy to legalne to szczególnie polecam art. 87 i art. 108 Kodeksu Pracy. Hint: kary porządkowe nakładane przez pracodawcę mają swoją górną granicę. Nie mówiąc o tym, że tam kilka kar narusza jeszcze inne przepisy. Ogólnie to jak chcesz, ale nie wyglada to zachęcająco już na starcie.
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03 jak za młodu chodziłem do pracy na ściance dostawaliśmy dodtatek na zakup odzieży ochronnej, jak ktoś miał swoją albo z poprzedniego roku była dobra to mógł wydać na co mu się podobało 🥲
  • Odpowiedz
Btw akurat w takim januszeksie daliby stanowisko "specjalista ds. demontażu pojazdów" xddd


@Shatter: dawno pracy chyba nie szukałeś, im większa dziura tym więcej specjalistów xd teraz to już nawet sprzątaczek nie zatrudniają tylko np. moja matka ma na umowie specjalista ds. utrzymania czystości a z mopem lata

Nie ta firma, ale tak opisują:
https://www.majalandwarsaw.pl/pl/praca/specjalista-ds-utrzymania-czystosci-umowa-zlecenie

https://gratka.pl/praca/specjalista-ds-czystosci/ob/31671321?oferta-archiwalna
  • Odpowiedz
@roszej

Trochę trudno mi wyobrazić sobie że taki typowy Janusz tak bardzo dbał by swoich pracowników że kupiłby setki takich stroi żeby w razie wypadku Pracownik nie musiał pracować w zniszczonych XD (W sumie ciekawe o co chodzi z tym słowem, Jak bardzo zniszczony? Mała dziurka też się do tego zalicza czy też nie)
  • Odpowiedz