Wpis z mikrobloga

Byłem na rozmowie o pracę teraz i wszystko fajnie, praca na jedną zmianę przy rozkręcaniu pojazdów na złomowisku, dojazd całkiem blisko bo w 40 minut rowerem dojadę. Na duży plus że umowa o pracę a nie zlecenia jak wszędzie w januszeksach xd

Dostałem taką umowę o pracę do podpisania, ale wydaje mi się dziwnie skontruowana, przecież kar jest tyle że jak raz zachleję to jeszcze będę musiał dopłacać pracodawcy xd

Nie pozwolili mi jej zabrać do domu, a ze stresu zapomniałem zrobić zdjęcie drugiej strony, ale mam dać znać do końca tygodnia. Co sądzicie? To normalne? To moja pierwsza praca na umowę o pracę więc nie wiem czy tak to powinno wyglądać

#przegryw #praca #pracbaza #prawopracy
skazanynaprzegryw03 - Byłem na rozmowie o pracę teraz i wszystko fajnie, praca na jed...

źródło: IMG_4092

Pobierz
  • 196
  • Odpowiedz
@shrimpface: Odezwał się uciśniony przedciembiorca xd. Bumelant? Mamy rok 1970? Już cię poprzednicy wypunktowali januszku, taka umowa jest niezgodna z prawem. Kary z dupy to domena takich januszexow
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03:
Tak wygląda praca u najbardziej prześladowanej grupie społeczniej (zaraz po księżach) więc nie dziw się, że dostałeś taką umowę jaką dostałeś.

W Skandynawii za coś takiego, już by tego pana przedsiębiorcy nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@arsze_nick nie czuje sie w zaden sposob ucisniony.
Nie przeczytalas chyba tego co napisalem na temat zgodnosci z prawem takiej umowy.
Wg slownika PWN:

bumelant «pracownik wymigujący się od pracy, lekceważący swoje obowiązki»

Wiec nie wiem co ma do tego rok 1970.
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: Lepiej zobacz na ostatni punkt:

Każda kara umowna naliczana będzie na podstawie oświadczenia PRACOWNIKA

Zatem, jeśli nie podpiszesz ani nie złożysz takiego oświadczania (tzw. #!$%@?) to nie dostaniesz kary! Wygryw (σ ͜ʖσ)
Nie no, pan kierownik demontażu to jednak specjalista od prawa jest ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: Połowa to klauzule abuzywne i nie obowiązują.
Pkt 1 - Art. 108 §1 kodeksu pracy. Nie można nakładać kar pieniężnych za spóźnienia.
Pkt 2 - co to znaczy "odpowiednie wyprzedzenie"?
Pkt 3 - Nielegalny zapis. Pracownik może ponosić odpowiedzialność tylko za odzież zniszczoną przed wskazanym terminem użytkowania. A i wtedy to nie jest określona kwota tylko koszt odzieży. A i wtedy niekoniecznie jeśli wykaże, że zniszczenie było z przyczyn niezależnych.
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: Kara za przekroczenie regulaminowych przerw jest niezgodna z polskim prawem pracy. Przerwy w pracy są regulowane przez Art. 134 Kodeksu Pracy, który mówi, że pracownikowi przysługuje przerwa w pracy na odpoczynek i posiłek. Przerwy te są prawnie gwarantowane i nie mogą być przedmiotem kar pieniężnych. Wprowadzenie kar za korzystanie z przysługujących przerw mogłoby być też uznane za działanie sprzeczne z art. 18 Kodeksu Pracy, który stanowi o ochronie praw pracownika
  • Odpowiedz
@Escalade: Żaden z tych punktów nie jest ok. Kodeks pracy posiada szczególne rozwiązania w zakresie odpowiedzialności finansowej pracownika, które wyłączają możliwość stosowania odpowiedzialności na zasadach ogólnych. Żaden z wymienionych punktów nie jest zgodny z zasadami przewidzianymi w KP. Zatem te zapisy są zgodnie z art. 18 KP zwyczajnie nieważne. Jeżeli pracodawca potrąci takie kary z wynagrodzenia, to art. 282 §1 ust. 1 KP lubi to.
Co ciekawe, pełno tu domorosłych specjalistów
  • Odpowiedz