Wpis z mikrobloga

Byłem na rozmowie o pracę teraz i wszystko fajnie, praca na jedną zmianę przy rozkręcaniu pojazdów na złomowisku, dojazd całkiem blisko bo w 40 minut rowerem dojadę. Na duży plus że umowa o pracę a nie zlecenia jak wszędzie w januszeksach xd

Dostałem taką umowę o pracę do podpisania, ale wydaje mi się dziwnie skontruowana, przecież kar jest tyle że jak raz zachleję to jeszcze będę musiał dopłacać pracodawcy xd

Nie pozwolili mi jej zabrać do domu, a ze stresu zapomniałem zrobić zdjęcie drugiej strony, ale mam dać znać do końca tygodnia. Co sądzicie? To normalne? To moja pierwsza praca na umowę o pracę więc nie wiem czy tak to powinno wyglądać

#przegryw #praca #pracbaza #prawopracy
skazanynaprzegryw03 - Byłem na rozmowie o pracę teraz i wszystko fajnie, praca na jed...

źródło: IMG_4092

Pobierz
  • 196
  • Odpowiedz
@javelin: raz, że do 5k tam sporo brakuje. Dwa, że to #!$%@? nie spore pieniądze, gdy minimalna to 4200. Robota na złomowisku nie jest lekka, będzie #!$%@?ł w upale po 8h dziennie, upocony, brudny, wystawiony na liczne zagrożenia (rozcięcia, stłuczenia, naciągnięcia mięśni, urazy pleców - można wymieniać bez końca).
Już bym wolał na magazynie Amazona #!$%@?ć, przynajmniej czysto i klima działa. No i dużo więcej da się zarobić.
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: Jak masz cicnienie, to podpisuj i zobacz jak sie pracuje. IMO jakiekolwiek kary umowne w UoP są niezgodne z prawrm z racji tego, ze umowa nie moze byc w sprzecznosci z prawem pracy. A tu masz jakies kary za gloszenie urlopu min 7 dni co nie uwzględnia urlopu na rządanie wynikającego z kodeksu pracy.

Mając nóż na gardle podpisalbym, a przy pierwszej probie wciśnięcia kary wypowiedzenia i zgloszenie sprawy do
  • Odpowiedz
Nie pozwolili mi jej zabrać do domu


Z tego wszystkiego to jest najbardziej podejrzane. Poproś żeby Ci przysłali cały dokument na maila, jak odmówią to będzie dobry powód żeby się tam nie zatrudniać.

Z drugiej strony umowa na 3 miesiące tylko. Tyle można wytrzymać i przez ten czas szukać czegoś lepszego.
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: stary #!$%@?, ta umowa nadaje się do PiPu aby #!$%@?ć tego januszexa.

Gośc daje odzież OCHRONNĄ i jak się rozjebje w jego pracy to ma płacic pracownik. WTF?!
Urlopy - sąd pracy jak #!$%@? xD Nawet niewolnik miał większą swabode

Uciekaj, nie bierz tego.
  • Odpowiedz