Wpis z mikrobloga

Byłem na rozmowie o pracę teraz i wszystko fajnie, praca na jedną zmianę przy rozkręcaniu pojazdów na złomowisku, dojazd całkiem blisko bo w 40 minut rowerem dojadę. Na duży plus że umowa o pracę a nie zlecenia jak wszędzie w januszeksach xd

Dostałem taką umowę o pracę do podpisania, ale wydaje mi się dziwnie skontruowana, przecież kar jest tyle że jak raz zachleję to jeszcze będę musiał dopłacać pracodawcy xd

Nie pozwolili mi jej zabrać do domu, a ze stresu zapomniałem zrobić zdjęcie drugiej strony, ale mam dać znać do końca tygodnia. Co sądzicie? To normalne? To moja pierwsza praca na umowę o pracę więc nie wiem czy tak to powinno wyglądać

#przegryw #praca #pracbaza #prawopracy
skazanynaprzegryw03 - Byłem na rozmowie o pracę teraz i wszystko fajnie, praca na jed...

źródło: IMG_4092

Pobierz
  • 196
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: kary umowne w umowie o pracę są sprzeczne z przepisami prawa pracy. Nigdy nie powinny się znaleźć na umowie o pracę, bo nie mają żadnej mocy prawnej. Jeżeli odważą się nałożyć na ciebie jedną z tych śmiesznych kar, to idź z tym do sądu pracy, wygrasz tą sprawę. Drugie: mają ci dać twój egzemplarz umowy o pracę i to już. To jest pierwszy raz kiedy doradzam podje#anie pracodawcy do państwowej
  • Odpowiedz
przecież NIE CHLAĆ, to się nie da, co nie?


@Endriu_: pracodawca może skorzystać z dostępnych przepisów odnośnie kontrolowania czy pracownik nie jest nachlany. Te kary umowne są niezgodne z obowiązującym prawem. Jakiś debil to wymyślił i wpisał w umowę o pracę
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03 jak juz sie wylaly pomyje na przedsiebiorcow, chcialbym zauwazyc pewna sprawe. #!$%@? w tym momencie od kwestii prawnych.
Takie zapisy nie biora sie znikad.
Wiekszosc pracownikow sumiennie wykonuje prace, podchodzi odpowiedzialnie do obowiazkow i pracy niestety zdarzaja sie wsrod nich elementy patologiczne. Pijacy, zlodzieje, bumelanci etc.
Znam to z wlasnego doswiadczenia jako pracodawca wlasnie. @yvnz @wyscrollowany
  • Odpowiedz
z drugiej strony co musieli poprzednicy robić w tej pracy że skonstruowali taki system kar


@Rudyzzadupia: Pewnie po prostu pracowali.

No ale p0lackiemu januszowi przez mały rozumek nie przejdzie myśl, że działalność to także koszty, a nie tylko zyski.
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: do tej śmiesznej umowy powinieneś otrzymać informację na podstawie art. 29 par. 3 Kodeksu pracy. Mają dać ci twój egzemplarz umowy, + informację , zrobić szkolenie z zakresu bhp i wyposażyć w odzież ochronną. Robiłeś badania lekarskie przed podjęciem pracy? Obowiązkowo powinieneś. Jeżeli chcesz ich rozgnieść jak robaka, to śmiało pisz do mnie, powiem ci co zgodnie z prawem możesz z nimi zrobić i zachować godność osobistą. Dawno mnie nic
  • Odpowiedz
Dostałem taką umowę o pracę do podpisania, ale wydaje mi się dziwnie skontruowana, przecież kar jest tyle że jak raz zachleję to jeszcze będę musiał dopłacać pracodawcy xd


@skazanynaprzegryw03:

nie przejmuj sie, karami zagrozone jest tylko to, co jest ponad minimalne wynagrodzenie :]

Zeby zaplacic mniej niz minimalne, to janusz bedzie musial naprawde ostro sie pomeczyc, bo te oswiadczenia gowno mu dadza :D
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: do tej śmiesznej umowy powinieneś otrzymać informację na podstawie art. 29 par. 3 Kodeksu pracy. Mają dać ci twój egzemplarz umowy, + informację , zrobić szkolenie z zakresu bhp i wyposażyć w odzież ochronną. Robiłeś badania lekarskie przed podjęciem pracy? Obowiązkowo powinieneś. Jeżeli chcesz ich rozgnieść jak robaka, to śmiało pisz do mnie, powiem ci co zgodnie z prawem możesz z nimi zrobić i zachować godność osobistą. Dawno mnie nic
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03: Ten 3 punkt to jakaś komedia. Po to masz tą odzież ochronną, żeby szła na pierwszy ogień w razie gdyby było jakieś zagrożenie zdrowia. BTW, to jest cała umowa? Więcej kar niż warunków zatrudnienia XD
  • Odpowiedz