Wpis z mikrobloga

Byłem na rozmowie o pracę teraz i wszystko fajnie, praca na jedną zmianę przy rozkręcaniu pojazdów na złomowisku, dojazd całkiem blisko bo w 40 minut rowerem dojadę. Na duży plus że umowa o pracę a nie zlecenia jak wszędzie w januszeksach xd

Dostałem taką umowę o pracę do podpisania, ale wydaje mi się dziwnie skontruowana, przecież kar jest tyle że jak raz zachleję to jeszcze będę musiał dopłacać pracodawcy xd

Nie pozwolili mi jej zabrać do domu, a ze stresu zapomniałem zrobić zdjęcie drugiej strony, ale mam dać znać do końca tygodnia. Co sądzicie? To normalne? To moja pierwsza praca na umowę o pracę więc nie wiem czy tak to powinno wyglądać

#przegryw #praca #pracbaza #prawopracy
skazanynaprzegryw03 - Byłem na rozmowie o pracę teraz i wszystko fajnie, praca na jed...

źródło: IMG_4092

Pobierz
  • 196
  • Odpowiedz
@lubie_placki777: Nic się nie wydarzy, bo te zapisy są zwyczajnie nieważne. Równie dobrze mógłby tam być przepis na sernik. PIP zareaguje dopiero, jak pracodawca spróbuje egzekwować te zapisy.
  • Odpowiedz
  • 1
@skazanynaprzegryw03 nie czytałem punktów, ale same kwoty nie są jakieś tragiczne. Wszystko zależy od tego jak faktycznie pracodawca będzie podchodził do egzekwowania tego, bo może to jakieś martwe punkty zabezpieczenie przed patusami albo taki wytrych, żeby pozbyć się z roboty patusa, który ma umowę o pracę i nie chce z niej zrezygnować, a #!$%@?ć ciężko. Jestem tutaj adwokatem diabła, żeby nie było tak jednostronnie jak i kolegów wyżej.

Spróbuj, jak będzie źle
  • Odpowiedz
Takie zapisy są niezgodne z prawem pracy. Chyba, że dotyczą jakiejś premii regulaminowej, że Janusz daje np. 1000 zł premii i odejmuje z niej jakąś kwotę za każde "przewinienie". Ale tutaj nic o żadnej premii nie widzę.
  • Odpowiedz
@skazanynaprzegryw03 @skazanynaprzegryw03 Sprawa jest prosta. Obowiązuje tylko to na co kodeks pracy pozwala. Spokojnie, pracodawca nie może dodać nic "od siebie" na co by kodeks pracy nie pozwalał. Pracownik odpowiada finansowo tylko za mienie powierzone na mocy osobnej umowy albo w przypadku umyślnego działania na szkodę pracodawcy. Ale też do określonej wysokości. Inaczej mowiąc tobpodpisanie papieru z mocy prawa nic nie zmienia. W sadzie to by nawet na to nikt nie spojrzał,
  • Odpowiedz