Wpis z mikrobloga

Co jest ni tak z pracodawcami w #pracodawca w Polsce?
Dzwoni babka z HR i mówi, że chce się umówić ale stawkę może powiedzieć dopiero po spotkaniu. Pytając o widełki odpowiada, że są niejawne i na sam koniec rekrutacji może odpowiedzieć XDD Po moim #!$%@? i słowach "czy naprawdę uważa Pani, że będę marnować czas na rozmowie aby usłyszeć stawkę 5500 netto albo minimalna plus premia?" kobietka pyta się "jakie zarobki Pana interesują". Odpowiedz minimum 9000 złotych. Usłyszałem muszę uzgodnić z prezesem i odzwonię w przeciągu 30 minut. 30 minut minęło tydzień temu XD.

#pracbaza #praca #pracait #januszex ##!$%@? #zalesie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 33
@MarcinDerk bo nie ma kto ich sprawdzać.

Tym co się nie podobało, to raczej nie doniosą przełożonemu. A nawet jakby chciał, to uwierzą swojemu pracownikowi.

Tym co nie przeszkadzało, to się zatrudnili. Ale oni też nic nie powiedzą, bo przecież im pasowało. A poza tym są nowi, więc nie będą się narażać.
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: hah, to chyba zależy od firmy, bo do mnie wczoraj pisała na ln z oferta to na moje pytanie jako pierwsze o widełki to zaraz napisała i dopiero po tym umówiliśmy się na rozmowę.
  • Odpowiedz
Kwestia firmy, w moim kołchozie HR działa bardzo dobrze ale to dlatego że szefostwo ogarnia że pierwsze kontakt z kandydatem jest ważny. Nawet jeśli nic nie wyjdzie z rekrutacji to taki kandydat może polecić firmę swoim znajomym albo zwyczajnie obniżyć wymagania finansowe gdy ogarnie że będzie pracował z normalnymi ludźmi.

Skąd wiem że HR jest ok? a no większość nowych pracowników dobrze wspomina proces rekrutacji i to jak gładko i sprawnie przeszli
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: mnie kiedys zaproszono na rozmowę, żeby na miejscu powiedzieć, że w sumie patrząc na moje CV to się nie nadaje i nie widzą mnie w tej firmie xDD

Do teraz nie jestem pewien czy to była jakaś HRowa Gierka żeby sprawdzić czy mi zależy, ale miałem #!$%@? tylko przytaknąłem głową i wyszedłem.
  • Odpowiedz
@MarcinDerk
@Wloczykij2 @Ilirian
Nawet w zakresie jednej firmy HR się może różnic, my mamy dwa planty produkcyjne w mieście i oddział centrum technologicznego (branża automotive), jeden plant i CT? Super rozmowa pełna profeska długo ale normalne pytania. Drugi plant, o #!$%@? XD pytania żywcem z webinaru z linkedina, potem się okazało że odrzucając ofertę po rozmowie uniknąłem nuklearnego pocisku
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: Nie tylko w Polsce. Ja pracuje w DE i trzymanie zarobkow w tajemnicy to norma, tak samo jak pytanie kandydata ile chce zarabiac jeszcze przed przejrzeniem CV bez umozliwienia jakichkolwiek negocjacji (w wiekszosci sa to aplikacje online gdzie musisz wpisac ile chcesz zarabiac, ale nie da sie tam wpisac innych znakow niz cyfry). Jak jestes kims kto dopiero wchodzi w dana branze i nie masz zielonego pojecia ile powinienes
  • Odpowiedz