Wpis z mikrobloga

Trochę kwikłem bo zatrudniam w firmę gościa typowy fiziol, robota fizyczna na magazynie: pakowanie i ładowanie palet.

Pracownik lojalny od jakieś 10 lat w firmie ale dzisiaj to mnie rozwalił. Co zrobił? Otóż podjezdza pod firme nowa Toyota Corolla combi w wersji Hibrid kolor biały. Wczoraj kupiona, świeża.

Podjechał cichutko chyba na silniku elektrycznym. W ogóle zdziwilem że że hybryda ma jakikolwiek zasięg do jazdy na samym elektryku.

Pytam nie szkoda Ci było tyle kasy wywalić auto do jeżdżenia do pracy? Gość pracował tyle lat i wydał wszystko na auto a teraz stał się jeszcze większym niewolnikiem bo musi utrzymać to auto.

Czasem nie rozumiem ludzi.

#motoryzacja #samochody #pracbaza #gownowpis #zalesie
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Def_: a ja w życiu bym nie wziął w leasing czy na raty. Biorę nowy, za gotówkę, faktura vat i elo, zapominam, że kupiłem pojazd. Nie zastanawiam się potem kto tam w dowodzie, jaka rata, czy odliczona, kto naprawia po uszkodzeniu, jakieś wykupy, czy tam jakieś inne cyrki które słyszę od znajomych. Jeden woli uzbierać, drugi woli szybko i godzi się na zamieszanie.
  • Odpowiedz
i udało mu się je zrealizowac...


@mrgcypher: No i teraz będzie rypał jak debil, jak mu już przejdzie podjarka z kurna ubercara xD
Marzenia warto mieć, tylko dobrze żeby jest, żeby potem marzenie nie zamieniło się w zmorę i zajoba xD
  • Odpowiedz
@blackghost: Ja wiem, że to bait, ale ty myślisz, że fizyczny na magazynie zarabia 2000 max, że miałoby go nie stać po dekadzie tyrania na zwykłe nowe auto? O ironio, na magazynie zarobisz zdecydowanie lepiej niż jako korposzczur i w sumie nawet słusznie. Tak czy siak, widać, że nie stać Cię nawet na Aygo i zwyczajnie zazdrościsz, pomijając już fakt, że to bait, jak wspomniałem na początku.
  • Odpowiedz
Pytam nie szkoda Ci było tyle kasy wywalić auto do jeżdżenia do pracy?


@blackghost: zamiast pogadać chwilę o samym aucie lub przemilczeć, to robisz mu wyrzuty sumienia jakbyś było jego toksyczną matką. Co cię to w ogóle obchodzi czy mu nie szkoda, za kogo się masz żeby tak się do niego zwracać? I ostatecznie skąd wiesz, że jeździ nim tylko do pracy, stalkujesz go?
  • Odpowiedz
@blackghost: Oho jak bym słyszał swojego kierowniczka z kołchozu w którym kiedyś robiłem i jak przyjeżdżałem starym oplem to wszystko było GIT a jak przyjechałem kilku letnim autem (chociaż nie moje ale każdy myślał że kupiłem:)) to nagle takie gówno się wylało i wtedy poczułem pierwszy raz jakim trzeba być zawistnym #!$%@? w pracy z powodu głupiego auta
  • Odpowiedz
Trochę kwikłem bo zatrudniam w firmę gościa...

...teraz stał się jeszcze większym niewolnikiem


@blackghost: Janusz, ale pana Areczka to ty szanuj.
ps. jak traktujesz pozostałych niewolników?
  • Odpowiedz
@jarezz przewoźnik kupił sobie mercedesa z salonu. Jak firma która daje robotę zobaczyła że przewoźnicy tak dobrze żyją to obniżyła stawki kursów :). Firma zleca około 1000 kursów tygodniowo. Przewoźnik skromny bo tylko 10 aut miał. I tak się przyjęło że większość przewoźników nie pokazuje się w dobrych furach.
  • Odpowiedz