Wpis z mikrobloga

Trochę kwikłem bo zatrudniam w firmę gościa typowy fiziol, robota fizyczna na magazynie: pakowanie i ładowanie palet.

Pracownik lojalny od jakieś 10 lat w firmie ale dzisiaj to mnie rozwalił. Co zrobił? Otóż podjezdza pod firme nowa Toyota Corolla combi w wersji Hibrid kolor biały. Wczoraj kupiona, świeża.

Podjechał cichutko chyba na silniku elektrycznym. W ogóle zdziwilem że że hybryda ma jakikolwiek zasięg do jazdy na samym elektryku.

Pytam nie szkoda Ci było tyle kasy wywalić auto do jeżdżenia do pracy? Gość pracował tyle lat i wydał wszystko na auto a teraz stał się jeszcze większym niewolnikiem bo musi utrzymać to auto.

Czasem nie rozumiem ludzi.

#motoryzacja #samochody #pracbaza #gownowpis #zalesie
  • 64
  • Odpowiedz
@blackghost: nie zesraj się. Typ przynajmniej jest szczęśliwy. Pieniądze zarabia się po to, żeby spełniać marzenia, mieć cele, a nie tylko pomnażać cyferki, których do grobu nie zabierzesz. Zresztą nie znasz jego sytuacji, a chłop nie musi ci się spowiadać. Mógł np. dostać jakiś udział w nieruchomości, która została sprzedana i tak wydał swój hajs, moze jest samotny, to wtedy bez kaszojada i żony nawet z gównopensji hajs zostaje, a
  • Odpowiedz
@blackghost: Może się mylę, albo łykam zarzutkę, ale brzmisz jak typowy Janusz biznesu.
,,Co, ten robak sobie hybrydę, kupił? Nowoczesne auta są dla zarządu, dla ciebie Areczku jest płacz i Opel Astra 3.
  • Odpowiedz
@Bumbala: To najgorzej. I jak, potem rozpisujesz amortyzację, bo nasze kochane prawo nie pozwala wpisać w koszty jednorazowo takiej kwoty? Ci co wzięli 2-3 lata temu w leasing samochody są wygrani po całości, bo po tym okresie jeszcze sprzedali po cenie zakupu.
  • Odpowiedz
@blackghost: Też znam takich fizoli, których wielcy kierownicy mają za podludzi, a później się okazuje, że mają po rodzinie kilka mieszkań i w rzeczywistości z nich wyciągną kilka razy więcej niż taki kierowniczek przez całe życie.
  • Odpowiedz
@blackghost: Tak sobie patrzę po swoim otoczeniu że ludzie którzy kupili nowy samochód z salonu często użytkują go przez kilkanaście lat i nie wydają dużych pieniędzy na eksploatację.
Ci co kupują używane często mają jakieś duże wydatki na naprawy a po kilku latach pozbywają się tego samochodu bo już nie warto go dalej naprawiać.
I finansowo na przestrzeni tylu lat kupno nowego samochodu nie wychodzi aż tak drogo.
  • Odpowiedz
stał się jeszcze większym niewolnikiem bo musi utrzymać to auto.


@blackghost: Co? Chłopie, to Corolla xD. Trudno o auto tańsze w utrzymaniu.

dla mnie to głupota. wydawać oszczędnosci na samochód który na siebie zarabiać nie będzie.


@r5678: Akurat auto, które pali 5 litrów na sto, to w pewnym sensie zarabia.
  • Odpowiedz
@Emes91: chyba żartujesz... jezdziles w ogóle kiedyś dieslem? Czy opierasz się na pierwszych wolnossscych dieslach pamiętających lata 70?
Taki 20 letni bez problemu by zrobił taka corole jakby przyszło depnąć ze 120 do 160 i to załadowany a Corolla tylko kierowca.
  • Odpowiedz
  • 0
@r5678 Jeździłem jakieś 8 lat dwoma różnymi 20-letnimi dieslami (Megane rocznik 2004 i Nissan X-Trail rocznik 2003), a obecnie jeżdżę nową Corollą. Więc tak się składa, że spokojnie mogę obstawić, iż wiem o wiele lepiej, o czym mówię, niż ty xD. A widać, że ty Corollą nie jeździłeś.

Znajdź mi dwudziestoletniego diesla, który pali 5 litrów na sto, a zarazem jest dynamiczny na poziomie nowego auta z hybrydowym silnikiem z 140
  • Odpowiedz
@jandiabeldrugi: No żebyś wiedział. Zanim odziedziczą xx lat mija jednak, wpadają w te tryby roboty po 8h dziennie i nie umieją się później przestawić na #!$%@?, chcą robić byleby robić, a jak nie mają roboty, to albo jej na siłę szukają, albo niekiedy popadają wręcz w depresję jak jej nie znajdują. Znajomi rodziny, małżeństwo teraz już 50+, na wynajmie we wro z nieruchomości po matkach, babkach, ciotkach wyciągają grubo, ponad
  • Odpowiedz
@blackghost: masz lojalnego pracownika od 10 lat, a nazywasz go typowym fiziolem, tak jakby te 10 lat dla ciebie uja znaczyło. Fakt tego, że opisujesz to na wykopie i jest to dla ciebie wydarzenie dnia bo jak to "fiziol takie auto?" jest po prostu żałosne. Fiziol kiedy ostatnio dostał podwyżkę?
  • Odpowiedz