Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś jak to się opłaca teraz kupować mieszkanie na kredyt, żeby się spłacało z wynajmu?
Mam rezerwację na moje pierwsze mieszkanie, w którym będę mieszkał, ale zastanawiam się czy nie wziąć oba (drugie mniejsze) na kredyt. Ale Biorąc 700k kredytu gdzie rata koło 5,5k miesięcznie, a za wynajem może dostanę 3k brutto to za cholerę się nie opłaca. Pomyśleć, że kiedyś to było głupotą kupować mieszkanie za gotówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #finanse
  • 21
  • Odpowiedz
@mirek_dev: tak to biorą tylko ludzie którzy mają nadmiar gotówki i nie wiedzą co z nią zrobić żeby nie topniała, więc ładują się w betonowe złoto bo nigdy nie stanieje heh.
  • Odpowiedz
Mam rezerwację na moje pierwsze mieszkanie, w którym będę mieszkał, ale zastanawiam się czy nie wziąć oba (drugie mniejsze) na kredyt. Ale Biorąc 700k kredytu gdzie rata koło 5,5k miesięcznie, a za wynajem może dostanę 3k brutto to za cholerę się nie opłaca.


@mirek_dev: To nie bierz. Weźmie ktoś, kto będzie potrzebował i będzie w nim mieszkał
  • Odpowiedz
@mirek_dev: teraz rata 5,5 k miesięcznie najem 3,5k. Za rok / dwa jak stópki będą mniejsze, a wynagrodzenia wzrosną
to rata moze byc 4k i najem 4k
czy tak bedzie? kto to wie
czy nieruchomosc w miedzyczasie wzrosnie lub spadnie?
kto to wie?
nie da się odpowiedzieć na to pytanie "tak opłaca się" lub "nie nie opłaca się", bo nie wiemy co nas czeka w przyszłości
  • Odpowiedz
@mirek_dev: nadal sie opłaca, ale trzeba dobrze kupic nieruchomość

Pamietaj, to co najczesciej kupiłbys dla siebie, nie da Ci najlepszego ROI.

We Wrocku miesiac temu byla kawalerka za 420k 2km od rynku (2008 rok). Wynajmiesz ja za 2400. I przy dobrym wkladzie wlasnym, najem spłaca Ci kredyt.

Jak kupisz tak 10 kawalerek na 30% wkladu wlasnego czytaj 1.2 mln to po 15 latach masz 4,2 mln. Blisko x4 w 15
  • Odpowiedz
teraz rata 5,5 k miesięcznie najem 3,5k. Za rok / dwa jak stópki będą mniejsze, a wynagrodzenia wzrosną

to rata moze byc 4k i najem 4k


@charlie1919: może też być tak, że stopy wzrosną i zamiast 5,5k raty zrobi się 7k raty, a przychód z najmu zostanie jaki był.
  • Odpowiedz
Ale Biorąc 700k kredytu gdzie rata koło 5,5k miesięcznie, a za wynajem może dostanę 3k brutto to za cholerę się nie opłaca.


@mirek_dev: Panie programisto, czy tam devopsie, jest Pan w tech, a inwestuje Pan w beton jak typowy polski Janusz?

A może ASI token zamiast boomerstwa mentalnego? Merger AGIX i FET, niedługo wchodzi.
  • Odpowiedz
  • 0
A może ASI token zamiast boomerstwa mentalnego? Merger AGIX i FET, niedługo wchodzi.

@Yuri_Yslin: mówisz serio czy trolujesz i zapodajesz jakieś badziewie z którego się śmieją? xD
Bo ciekawe hasła po wyguglaniu
  • Odpowiedz
mówisz serio czy trolujesz i zapodajesz jakieś badziewie z którego się śmieją? xD


@mirek_dev: Mówię serio. Wprawdzie memecoiny zaliczyły największe wzrosty, ale krypto związane z AI też miało boom i raczej ciekawą przyszłość.
  • Odpowiedz