Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy Elon może być dla przegrywa wzorem do naśladowania? Pomijając kontrowersje na temat startu jaki miał. Bardziej chodzi mi o pracę, produktywność, działanie, ogarnianie tematu, kreatywność, zaangażowanie, itd.
Nie ukrywam, że imponuje mi ten gość, a przynajmniej postać na jaką się kreuję. Sam jestem typem, który potrzebuje motywacji, ciąglę odkładam wszystko na później i większość rzeczy które chciałbym zrobić pozostaje w mojej głowie i nic z tym nie robię.

#przegryw #elonmusk #rozwoj #rozwojosobisty #nauka #prokrastynacja #dzialanie #produktywnosc #motywacja #spacex #tesla #blackpill



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy Elon może być dla przegrywa wzorem do naś...

źródło: -1x-1

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
Bardziej chodzi mi o pracę, produktywność, działanie, ogarnianie tematu, kreatywność, zaangażowanie, itd.


@mirko_anonim: nie bo ludzie o jego poziomie kreatywności występują raz na 1000, tak samo z pracowistością. Połącz jedno z drugim i sobie odpowiesz
  • Odpowiedz
kontrowersje na temat startu jaki miał.


@mirko_anonim: Kontrowersje dot. "łatwego startu" w biznes, jak mniemam... Gość był gnębiony w szkole w RPA, w tym ze skutkiem hospitalizacji z poważnymi obrażeniami. Nie była mu też obca przemoc domowa. W wieku 17 lat wyemigrował do Kanady, do fizycznej pracy, by wyrwać się z RPA i od ojca (potem do Kanady wyjechała też matka z rodzeństwem, mieszkali wszyscy w mieszkaniu z regulowanym czynszem, w którym Elon spał na podłodze). Udało mu się zdobyć stypendium, a na studia w USA dostać kredyt studencki – gdy je kończył miał wciąż około 100 tys. USD długu.

Jego pierwsza firma nie miała początkowo środków nawet na drugi komputer, a że był on jednocześnie serwerem to strona usługi albo działała, albo była zmieniana (nocami). W biurze jednocześnie mieszkał, a że nie miało prysznica to chodził do akademika. Mimo, że firma została później sprzedana za ponad 300 mln, to Musk dostał z tego tylko 7%, ponieważ nie miał kapitału, by obronić udziały (do dziś ma uraz i dąży do pełnej kontroli nad swoimi firmami). Jednym z wielu inwestorów w Zip2 był jego ojciec, który kupił udziały za 20-30 tys. USD (źródła nie są zgodne co do kwoty ale to był prawdopodobnie największy transfer środków od ojca, jaki Musk otrzymał), co stanowiło około 1% pozyskanych wtedy przez firmę środków od inwestorów, głównie fundów technologicznych, ponieważ usługa Zip2 była dość rewolucyjna (Errol Musk spieniężył później swoje udziały z zyskiem 1-2 tys. %... ale i tak formalnie
  • Odpowiedz