Wpis z mikrobloga

  • 50
@WielkiPowrut88 Inne czasy, inne możliwości. Jakby na to patrzeć z perspektywy Areczka, to #!$%@? było. Znaleźć jakąkolwiek pracę było ciężko, a z wypłaty mogłeś kupić co najwyżej najtańsze jedzenie, opłacić pokój i nic więcej.
Z drugiej strony, jechałeś do UK na zmywak i po kilku latach budowałeś dom bez kredytu, albo rozkręcałeś biznes w Polsce.

Co do wody, to typ mocno przesadza xD Jak go nie było stać, to mógł se kranówy
  • Odpowiedz
via Android
  • 79
@emasele ale o czym my tutaj rozmawiamy gość protestuje, żeby wstrzymać kredyt 0% dodając chwytliwe hasło, że nie będzie go stać na mieszkanie (przez debilne pomysły koalicji) a stary pierdziel mu mówi, że on zbierał truskawki żeby mieć na wodę i było ciężko? XD
  • Odpowiedz
Typowy stary pierdziel nigdy nie zapomni dodać, że on miał gorzej xD


@Metylo: I tak i nie,

Chęć posiadania mieszkania przez młodych jak najbardziej uzasadniona ale płaczki mając 19 lat? Ja w tym wieku zdałem mature i dorabiałem na ogrodach korzystając z ostatnich wakacji i w życiu by mi przez myśl nie przeszło planowanie kupna nieruchomości.

Ci bardziej 'obrotni' planowali przeprowadzkę do stolicy na studia i wynajem mieszkania z 3 kolegami.
  • Odpowiedz
@Metylo: chyba tylko Polacy potrafią obecną patologię tłumaczyć tym, że kiedyś też była patologia. Normalny człowiek pomyślałby co zrobić, żeby było lepiej, ale polak-robak woli powiedzieć "kiedyś też było źle, zamknij mordę i się przyzwyczaj".
  • Odpowiedz
  • 3
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy Nie twierdzę, że tamtw czasy były lepsze. Po prostu można było się łatwo wzbogacić czy to na przemianach ustrojowych, handlu czymkolwiek, czy pracy za granicą.

Łatwo nie było ale kto się nie bał, ten żył dostatnie.
  • Odpowiedz
@Metylo: Ja tym młodym nie zazdroszczę dzisiaj. Koleś nie napisał, że chce mieć mieszkanie w wieku 19 lat tylko, że jemu się wydaje, że go sobie nigdy nie kupi. Nie wiem, może sprawdził ile w zawodzie który chce wykonywać się zarabia i porównał to z ratą kredytu.

Owszem dużo łatwiej jest teraz wyjechać za granicę, ale jeszcze 10 lat temu w miesiąc mogłem tam zarobić na metr kwadratowy mieszkania w Polsce
  • Odpowiedz
@Metylo: z czym masz problem? Taka jest smutna prawdwa. Ja w wieku 16 lat musiałem pójść zapierydalac w wakacje żeby sobie buty kupić i się nie wstydzić biedy w szkole. W mojej pierwszej pracy zarabiałem 3 zł /h. Granice jeszcze zamknięte, bezrobocie powyżej 20%. Teraz macie wszystko podane na tacy , a jak się nie chce w pl to zawsze można wyjechać . Świat stoi otworem. Dziś to patrzę z politowaniem
  • Odpowiedz