Wpis z mikrobloga

35 lat kapitalistycznej propagandy tak bardzo poryło mózgi pracowników, że chcą oni - z własnej woli - spędzać w pracy więcej czasu za to samo wynagrodzenie.

Tak, dobrze czytasz. 23,9% obywateli jest zdecydowanie przeciwna skróceniu tygodnia pracy do 4 dni przy zachowaniu tego samego wynagrodzenia. 15% raczej przeciwna. Wśród trzydziestolatków, którzy powinni już przecież coś tam ogarniać i nie nabierać się tak łatwo na kapitalistyczne brednie, 52% woli pracować dłużej za to samo wynagrodzenie.

Błyskawiczny postęp technologiczny, ogromny wzrost wydajności pracy, rekordowo niskie bezrobocie, 20. gospodarka świata, a oni i tak chcą pracować tak, jak pracowano w fabryce 100 lat temu. Może wierzą, że jak będą jeszcze wydajniej pracować, robić jeszcze więcej darmowych nadgodzin, poświęcać się dla firmy (XD), to coś na nich skapnie. Może i skapnie, ale będzie to soczysta mela prezesa dołączona do wypowiedzenia w razie nieosiągnięcia celów umożliwiających mu wymianę starego, rocznego już Porsche.

#antykapitalizm #bekazprawakow #bekazkonfederacji #polska #pracbaza #januszex #praca #korposwiat
czerwonykomuch - 35 lat kapitalistycznej propagandy tak bardzo poryło mózgi pracownik...

źródło: IMG_0473

Pobierz
  • 336
  • Odpowiedz
Mowa jest o tym, by zwykły pracownik - nie biały kruk specjalista, nie prezes, nie dyrektor, zwykły pracownik właśnie


@czerwonykomuch: A tym myslisz kim ja jestem? :DDD
Nie dyrektorem, nie prezesem, nie specjalista. Ja zwykly technik elektryk co se kabelki podlacza. Zwykly pracownik.

To co proponujesz to praca akordowa. Jak 50 lat temu robilo sie 5 skrzynek na tydzien to teraz dzieki postepowi robi sie 10. Zgoda. Tylko ze teraz tez
  • Odpowiedz
nieprzejmowanie się losem nieswojej firmy, nieswojego majątku i nieswojego życia XDDDD


@czerwonykomuch: No i właśnie tu pokazałeś gdzie mentalnie jesteś. Widzisz tylko to co jest tu i teraz, żadnego sięgania głębiej. Nie dziwi więc jakie masz odczucia do swojej pracy ;-)
Jak Cię wymienią, na lepszy model, albo zamrożą podwyżki na czas stabilizacji rynku to już zacznie to być Twoje życie. Do tego nikt nie powiedział, że to mają być trzy
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: jesteś zdrajca ruchu robotniczo-chłopskiego ui tajnym agentem kapitalistycznych wyzyskiwaczy!

4 dni pracy w tygodniu to jest wyzysk i kapitalizm. Myślę że jeden dzień w miesiącu to właściwy postulat, przy zachowaniu dotychczasowego wynagrodzenia oczywiście. Każdy kto chce aby kapitaliści wyzyskiwali go dłużej niż 1 dzień w miesiącu to wolnorynkowiec i zdrajca ludu.
  • Odpowiedz
Poza tym, co Ciebie - jako pracownika - to obchodzi?


@czerwonykomuch: Gdyby każdy patrzył na koniec własnego nosa- tak jak opisałeś- to pewnie 100% by była za 0 dniami pracy przy obecnym wynagrodzeniu. Część jednak uważa, że to nie jest takie proste i bierze pod uwagę inne czynniki. Stąd pewnie takie wyniki tego sondażu. Czy przeciwnicy mają rację to się nie wypowiem bo taki mądry to nie jestem. Podejrzewam, że Ty
  • Odpowiedz
@Hari_Potar: w tym kraju (zresztą nie tylko) wszystko jest świetnym scenariuszem do wzrostu cen.
Najcenniejszą rzeczą jaką w życiu posiadamy jest czas, dodatkowy wolny dzień jest bezcenny. Natomiast póki co nie jesteśmy raczej w miejscu i czasie kiedy da się to zrobić, ale skrócenie czasu pracy do 7h dziennie jest jak najbardziej możliwe.
  • Odpowiedz
@tonawegla szybki przykład:
Piekarnia wytwarza np 100 bochenkow chleba dziennie, czyli właściciel bedzie musiał podnieśc cene bochenka bo prawie przy tych samych kosztach sprzeda 400 sztuk mniej chleba miesięcznie
  • Odpowiedz
łączą kropki i rozumieją że jeśli ich pracodawcy przestanie się opłacać ich zatrudniać to ich życie nie zmieni się na lepsze


@thorgoth: hmm... to kto wykona pracę tych samych ludzi? Inni, którzy... będą zatrudnieni na 4-dniowym tygodniu pracy?
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: chłopie ale 4 dniowy dzien pracy to są mrzonki kawiorowej lewicy. Pewnie jak siedzisz w dziale HR, jesteś programistą, marketingowcem, grafikiem kreatywnym to uda się twoją pracę pewnie rozplanować na 4 dni zamiast 5.

Ale większość ludzi pracuje w zawodach gdzie jest bezpośrednie przełożenie ILOŚĆ GODZIN >> WYKONANA PRACA.

Kasjerki, nauczycielki, lekarze, pielęgniarki, murarze, malarze, pracownicy fabryk, kurierzy, pakowacze, piekarze... wprowadzenie 4 dniowego dnia pracy oznacza spadek wydajności o 20%
  • Odpowiedz
@thorgoth: każdy człowiek jest produktywny w ciągu dnia MAKSYMALNIE 5-6h dziennie. Kiedyś tacy malkontenci jak ty gadali, że nie da się skrócić czasu pracy z 12 do 10h, potem z 10 do 8, potem z 6 do 5 dni. A jednak okazało się, że jak kapitalistom się coś nakaże zrobić to da się i produktywność wzrasta, technologia się rozwija tak samo jak i gospodarka i świat się nie kończy, a ludzie
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: Tu jeszcze warto dodać złotą myślą parówkowego Krula na temat ludzi po pracy. W mitycznym prawdziwym kapitalizmie liczyć się mają ludzie po pracy. Dlatego nie należy walczyć o pracownicze prawa, bo liczy się to co będzie po pracy, gdy się będzie odpoczywać. Praktyka jednak pokazuje, że jest inaczej. I jest ciągle w pracy.

No i właśnie tu pokazałeś gdzie mentalnie jesteś. Widzisz tylko to co jest tu i teraz, żadnego
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight:

owinno iść. Nie potrzebujemy ton śmieci, idiotycznych reklam, influencerów. Szczęścia to i tak finalnie nie daje, co najwyżej problemy psychiczne, a do tego prowadzi do zniszczenia planety. Im mniej konsumpcji tym lepiej.


oki ja się zgadzam. Tylko jak słyszę te łojenie o 35h to jakoś nie słyszałem o pomysłach na ograniczenie konsumpcji. A jeśli o mnie chodzi to skrócenie czasu pracy bym zaczął od dorżnięcia bullshit jobsów które te pracę
  • Odpowiedz
@czerwonykomuch: Ten naród jest #!$%@? do kwadratu, dzieci też mają mieć #!$%@? zadań, domowych, bo kiedyś to było, dziadek odrabiał, ja odrabiał to i młody niech odrabia. #!$%@? wschodnie małpiszony.
  • Odpowiedz