Wpis z mikrobloga

Po co młodzi ludzie mają coś mieć, co nie? Najważniejsze, żeby starym, leniwym aparatczykom rosły majątki. Obsiedli ten kraj i zrobili sobie z niego folwark, a teraz pompują swoje majątki ustawami, tarczami covidowymi, kredytem 1:0, kredytem 2:0. Na młodych trzeba mieć wylane, bo "co ty mi gówniarzu będziesz, najpierw popracuj to po latach do czegoś dojdziesz".

Ja wiem jak ta praca za PRL wyglądała. Przychodził Zdichu i Wiesiu do Janusza do biura, a Janusz miał wódkę i kielichy w 4 szufladzie od góry. Siadali i omawiali ważne urzędnicze sprawy. Na budowy przychodzili stojąc prosto, a wychodzili zataczając się.

Teraz są wyniszczeni, mają naczynka popękane na nosach, choroby kardiologiczne, bóle stawów cukrzycę i mówią młodym, że to wszystko "od ciężkiej pracy", a ta ciężka praca to szlugi i wóda w końskich ilościach.

Dlatego oni teraz zasługują na te majątki w milionach, na te wszystkie ziemie, mieszkania wykupione za symboliczną złotówkę, kawałki lasu, przydziały, a gówniarz niech zapiertala to może po 30 latach spłaci kurnik 29 metrów w Wawce, który oni zdobyli, bo narąbali się w sztok z jakimś aparatczykiem.

W końcu jest to żwawo wspierane również przez młodych wyznawców betonowego złota, którzy wspierają ten proceder tutaj, bo uwierzyli, że trzeba się nacierpieć, wziąć kredyt, że my młodzi tak powinniśmy mieć, uwierzyli w te autorytety.

Dlatego jak idziesz gdzieś masz jakąś komisję, rekrutacje, egzamin na studiach itd. to tam zawsze wbijasz i w komisji najważniejszą osobą jest jakiś stary typ, bo oni są od oceniania w tym kraju "młodych, roszczeniowych leni", przepili tyle wódy za PRL, że mają prawo do tego, a ty gówniarzu się słuchaj i płaszcz przed nimi, żeby dobrze wypaść.

Jak się nic nie potrafi to wystarczy być aroganckim bucem. Widać po ich brzuchach i ospałych ruchach to trzeba nieruchy pompować do cen z 4 liter, bo giełda i inne formy inwestycji są zbyt skomplikowane. To stara sprawdzona metoda, która rozwiąże wszystkie problemy gospodarcze. Je*ać przyszłość młodych, niech się j....i ch*j z nimi.

#koalicjadeweloperska #mieszkaniedeweloperskie #nieruchomosci #inwestowanie #gielda #kredythipoteczny #polityka
  • 20
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: oczywiscie to ze nie masz to wina mitycznych aparatczykow co to zajmuja wszystkie prace w ktorych da sie dobrze zarobic. Wcale nie jest tak ze masz ciezka dupe i nie chce ci sie zabrac do roboty, zdobyc nowych umiejetnosci i wygrac konkurs na jakies stanowisko (uwierz ze w zachodnich korpo nie patrza czy miales dziadka w pzpr).
  • Odpowiedz
@washington: Nie no spoko, zmyśliłem to sobie i to moje urojenia. Tarcz covidowych nie było. Kredytu 1:0 nie było, kredytu 2:0 nie zapowiedzieli. Na wysokich stanowiskach w urzędach, mundurówkach, w spółkach skarbu państwa, komisjach lekarskich, na oddziałach nie ma starych pryków na najwyższych stanowiskach. Na uniwersytetach też nie.

Problem w tym, że dużo to nie jest dużo. Weźmy taką kwotę 15 k pln miesięcznie. 90% ludzi na oczy nie widziało takiej
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: Ogólnie daj spokój, ile jest #!$%@?ństwa na świecie, od wieków. Jak ludzie są #!$%@?. Ja jestem również wyczulony w wyłapywaniu tego w różnych filmach, co nie raz było kanwą, a czasem nieumyślnym uwiecznieniem #!$%@? ludzkości. A może to stanowi dobrych twórców. A to jest na każdym kroku - i myślę o tym w kontekście globalnym.
np. The squid game - serial jest jaki jest, ale zobacz jak funkcjonują tam ludzie
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: w 2k24 i tak jest dość łatwo dojść do czegoś. nauka w liceum i na studiach procentuje dobrymi zarobkami kilka lat po ukończeniu sensownych studiów. a patrząc co rok na wyniki rekrutacji, to wcale nie jest tak, że trudno się dostać. młodzież nie rozumie po prostu, że trzeba pracować nad sobą, żeby coś mieć.
  • Odpowiedz
@pyra_wykop: Tak jak rzetelnie pracowali nad sobą aparatczycy w PRL przy wódce, którzy właśnie stworzyli te frazy, które ty powtarzasz, żebyśmy my rypali i transfer kasy się kręcił, a oni mogli dalej popijać wódkę na ranczu? Jak będziesz te mityczne "pracował nad sobą" i dostaniesz te pięciocyfrowe sumy miesięcznie to i tak taki aparatczyk wciągnie Cię nosem swoim majątkiem, tylko iluzorycznie zarabiasz wtedy dużo. Sensowne zarobki, które pozwalają operować w skali
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: co Ci można powiedzieć. Tak wygląda dorosłe życie podlane brakiem mieszkań komunalnych które nie są jedną izbą bez kibla z trzema chlorami na pokładzie. Rozważ emigrację lepiej pokiś młody jeżeli rodzice nie są w stanie Ci pomóc.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: morda tam leniu, czas wstać i #!$%@?ć xD
#!$%@? 0/10 bait, ludzie ktorzy w latach 80 zaczynali prace, czyli w sumie końcówka prl maja dziś po 65-70 lat wiec juz są na emeryturze
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: Nie wiem czego w tym poście więcej, obrzydliwej, jadowitej zawiści do świata za własne nieudacznictwo, czy rozpaczy z nim związanej.
Generalnie typowy przedstawiciel dorastającego pokolenia, który naoglądał się celebrytów i seriali po czym doszło do zderzenia z rzeczywistością. Bardzo pospolite, szczególnie tutaj ale i na zachodzie.
  • Odpowiedz
@Elaviart: Obrzydliwe to jest okradanie młodych ludzi z życia, czasu i młodości, żeby spłacali jakieś chore kredyty, bo garstka cynicznych, starych psychopatów i wyznawców religii betonowego złota 29 gołych metrów, które eufemistycznie określa się współczesnym minimalizmem, żeby nie nazwać tego po imieniu z wykopku marzy się 100 tysięcy za metr.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: To, że ktoś radzi sobie lepiej od ciebie nie znaczy, że cię okrada. Zawsze będzie ktoś sprytniejszy, mądrzejszy, zdolniejszy albo lepiej ustosunkowany od ciebie. Im jesteś niżej tym więcej ich nad tobą i tak było zawsze.
Zesrywasz się tutaj o jakichś "prlowskich aparatczykach" xD gdy zdecydowana większość z nich już gryzie piach. Mieli praktycznie za darmo mieszkanie, a poza tym syf, komunę i gorzałę. Po tym najbardziej widać twoją bezsilną,
  • Odpowiedz
oczywiscie to ze nie masz to wina mitycznych aparatczykow co to zajmuja wszystkie prace w ktorych da sie dobrze zarobic


@washington: oczywiście że nawet w Mozambiku możesz zostać programistą i zrobić karierę jak się bardzo posiadasz. Pytanie, ilu ludzi może osiągnąć dobry standard życia w cywilizowanym kraju, a ilu w komuszym #!$%@?łku.

Jesli chodzi o prawo i medycynę, to rośnie nowe jakościowe pokolenie, ale w kwiecie wieku teraz jest bantustan z
  • Odpowiedz
@washington: @MakiawelicznyAltruista
Imo oboje macie rację. Czy kiedyś można było nic nie umieć i dobrze żyć? No tak było z tego co słyszałem z opowieści.
Czy dzisiaj jest ciężej? Zdecydowanie tak, ale generalnie jak ktoś jest dobry w tym co robi i/lub ogarnięty to będzie żył bardzo dobrze.
  • Odpowiedz