Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
2 lata temu zapytałem na tagu #nieruchomosci jak mam zarobić na wkład własny, skoro z 5000zł wypłaty zostaje mi ok. 500-1000zł oszczędności. Większość wydatków to był wynajem mieszkania. Napisaliście wtedy że z drugą połówką będzie dużo łatwiej oszczędzać, bo różne wydatki się przedzielą przez dwa, a zarobki x2. Tak się złożyło, że około rok temu poznałem fajną dziewczynę, zamieszkaliśmy razem i nadal mam problem z oszczędzaniem. Może i wydatki na rachunki się zmniejszyły, ale za to wyjścia "na miasto", do restauracji, do kina, na termy, jakieś podróże, prezenty itd. się zwiększyły kilkukrotnie przez co mimo oszczędności na wydatkach związanych z mieszkaniem to nadal nie oszczędzam, bo pieniądz się rozpływa gdzie indziej.

W skrócie chyba nigdy nie będę miał własnego mieszkania, mimo że wraz z dziewczyną zarabiamy łącznie 10 500zł na rękę. To jest nienormalne, że człowieka nie stać na tak podstawowe dobro jak dach nad głową, mimo nienajgorszych zarobków.
Nie chcę wegetować na wynajmowanym, nawet rozważam powrót do mieszkania z rodzicami i oszczędzanie większej ilości kasy żeby mieć na ten wkład własny, ale różowa się nie zgadza. Macie jakieś rady dla nas? Co zrobić, żeby żyć jak człowiek i mieć mieszkanie.

#nieruchomosci #gospodarka #pieniadze #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #mieszkanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 37
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: kurła kto ci powiedział że mając dziewczynę będziesz więcej oszczędzał XD dziewczyny nie mają absolutnie żadnego instynktu samozachowawczego i niczego nie potrafią planować. Myślą życzeniowo, że jakoś to będzie i #!$%@?ą kasę na bieżąco od 10 do 10. Do tego oczekują od Ciebie że będziesz #!$%@? i jej jakieś gówna kupował bo Monika i Ania dostały od swojego chłopaka. Bo Klaudia z Maćkiem kupili nowy samochód (oczywiście na kredyt bo
  • Odpowiedz
@trafilem_w_wolny_login: no tak, bo szlajanie po knajpach jest potrzebne do życia

i nie za 30 lat, oszczędzić ma na wkład własny a nie na kredyt, więc spina dupę, żeby tylko dozbierać wkład własny a jak już uzbiera i weźmie kredyt to o ile nie zakredytował się pod korek żyje normalnie i pójdzie se na tego craftowego burgerka za 99,99PLN jak tak bez niego żyć nie może
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: mamy teraz 12-14k i prowadzimy bardzo skromne życie,
tylko że ja zaczynałem z 200 zł w portfelu jak się musiałem usamodzielnić będąc na 3 roku studiów,
Jak nie masz nic to 10k to gówno, jak zaczynasz z mieszkaniem i samochodem i masz wsparcie rodziców, a za młodu za hajs rodziców zrobiłeś np. zęby i studia i dobrze się bawiłeś na wakacjach to 10k jest wystarczające do normalnego życia.
A jak
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: tak 10k to mało i biednie, i nie wyśmiewam tego ale jak sam widzisz na chate nie wystarczy… ¯\(ツ)/¯ moja rada a startowałem od zera, skup sie na oszczędzaniu i zarabianiu jak najwięcej i może chata nie w miescie a działeczka i mały domek? Btw za granicą 10-15k na osobe spokojnie zarobisz przy prostych czynnościach
  • Odpowiedz
@#!$%@? patrząc na to z szerszej perspektywy dziewczyna, która prosi chłopaka o iPhona na który jej nie stać ma dużo wyższy poziom instynktu samozachowawczego niż chłopak który bierze na ten telefon kredyt ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Przecież10 000 zł to obecnie niskie zarobki jak na duże miasto i tyle. Dobre zarobki są wtedy kiedy na przeciętne mieszkanie na obrzeżach - NIE W CENTRUM potrzeba ok. 2 lat pracy przy odkładaniu 50% zarobków, dla osób bez bogatych rodzin startujących od 0.

Wkład własny to obecnie minimum nie 10 a 20%, więc musicie zarabiaćtyle by w 2 lata uzbierać ok. 60 000 + dodatkowe 30% z
  • Odpowiedz
Macie jakieś rady dla nas? Co zrobić, żeby żyć jak człowiek i mieć mieszkanie.


@mirko_anonim: To, że się biednie urodziłeś to nie twoja wina. Ale to, że się biednie ożeniłeś, to już twoja.
  • Odpowiedz