Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
2 lata temu zapytałem na tagu #nieruchomosci jak mam zarobić na wkład własny, skoro z 5000zł wypłaty zostaje mi ok. 500-1000zł oszczędności. Większość wydatków to był wynajem mieszkania. Napisaliście wtedy że z drugą połówką będzie dużo łatwiej oszczędzać, bo różne wydatki się przedzielą przez dwa, a zarobki x2. Tak się złożyło, że około rok temu poznałem fajną dziewczynę, zamieszkaliśmy razem i nadal mam problem z oszczędzaniem. Może i wydatki na rachunki się zmniejszyły, ale za to wyjścia "na miasto", do restauracji, do kina, na termy, jakieś podróże, prezenty itd. się zwiększyły kilkukrotnie przez co mimo oszczędności na wydatkach związanych z mieszkaniem to nadal nie oszczędzam, bo pieniądz się rozpływa gdzie indziej.

W skrócie chyba nigdy nie będę miał własnego mieszkania, mimo że wraz z dziewczyną zarabiamy łącznie 10 500zł na rękę. To jest nienormalne, że człowieka nie stać na tak podstawowe dobro jak dach nad głową, mimo nienajgorszych zarobków.
Nie chcę wegetować na wynajmowanym, nawet rozważam powrót do mieszkania z rodzicami i oszczędzanie większej ilości kasy żeby mieć na ten wkład własny, ale różowa się nie zgadza. Macie jakieś rady dla nas? Co zrobić, żeby żyć jak człowiek i mieć mieszkanie.

#nieruchomosci #gospodarka #pieniadze #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #mieszkanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 38
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Może i wydatki na rachunki się zmniejszyły, ale za to wyjścia "na miasto", do restauracji, do kina, na termy, jakieś podróże, prezenty itd. się zwiększyły kilkukrotnie

To jest nienormalne, że człowieka nie stać na tak podstawowe dobro jak dach nad głową, mimo nienajgorszych zarobków.

Macie jakieś rady dla nas?


Tak. Usuń konto.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: No rada jest taka, że albo zwiększacie przychody albo zmniejszacie koszty. Więc albo podwyżki, dodatkowa robota itd. albo jeśli nie chcecie/nie możecie się wyprowadzić to zaciśnięcie zębów i przestać #!$%@?ć kasę.
Tylko przy obecnych cenach głupie 45m kosztuje w dużym mieście z 500-600k. Więc na wkład 50-60k (10%) będziesz odkładać przynajmniej 2,5 roku odstawiając na bok 2 tys miesięcznie.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 4
Anonim (nie OP): zarabiacie razem 10k i was nie stać na mieszkanie wtf?!
1. Rata za kredyt wyjdzie was jakieś 2.5k na głowe
2. Coście robili przez te wszystkie lata? ja jako singiel mam poand 150k odłożone a was jest dwóch


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował:
  • Odpowiedz
: zarabiacie razem 10k i was nie stać na mieszkanie wtf?!


@mirko_anonim: 10k na dwie osoby w wojewódzkim to jest gówno i żeby coś z tego odłożyć to trzeba żyć pod kamieniem i nigdzie nie wychodzić i nic nie robić, a w czasie oszczędzania i tak ceny #!$%@?, że po kilku latach stwierdzisz, że nie warto było oszczędzać bo straciłeś lata życia i mnóstwo pięknych chwil, a będziesz w tym samym
  • Odpowiedz
@mirko_anonim 10,5k na dwie osoby to nie jest dużo, zbieranie wkładu trochę potrwa. Rady? Próbować zwiekszyć zarobki, zmniejszyć koszty utrzymania, przy oszczędzaniu pokonywać inflację. Lub, zainteresować się programami typu "mieszkanie bez wkładu wlasnego", chyba jeszcze działa (ale trzeba brać kredyt na jedną osobę lub wziąć ślub)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: teraz jest ciepło, zamiast wychodzić do restauracji można zrobić piknik ( ͡° ͜ʖ ͡°) prezenty umowic sie do jakiejs kwoty, podróżować też można niskobudzetowo, tylko no musicie się dogadać, że oszczędzacie i szukacie tanszych alternatyw spędzania czasu. Jak tylko jedno będzie chciało oszczędzać to nic z tego nie wyjdzie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: to trzeba na spokojnie usiąść spojrzeć w statystyki wydatków i ustawić jakieś limity na dane kategorie. Jak nie macie wspólnego konta to polecam Revolut, tam elegancko pokazuje Ci statystyki wydatków, wpłacacie na początek miesiąca po 2k i pilnujecie narzuconych limitów - dostaniesz powiadomienia ile zostało w danej kategorii, po jakimś czasie zauważycie różnicę.
Jeśli ani Ty ani różowa nie chcecie ograniczyć wydatków to nawet jak zaczniecie zarabiać więcej, ciężko Wam
  • Odpowiedz
zmień dziewczynę na bogatszą


@lexico: ja tam zawsze powtarzam, głupi nie jest ten który jest biedny bo urodził się w biednej rodzinie, głupi to jest ten który bierze sobie jeszcze biedną żonę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz