Wpis z mikrobloga

jeszcze trochę i wykopki pojmą sens migracji xDDDDDDDDDD


@murdoc: migracją przyłatasz TFR 1.5 który spowalnia powyższe wyludnienie kraju do 4 pokoleń (120 lat zamiast 60) i to tylko przyłatasz bo w zachodnich krajach Europy nawet ich ogromna migracja nie wystarcza
W Polsce nie dasz rady tak szybko sprowadzać przy takim oporze ludzi. Ja wiem że PO po aferze wizowej w tej chwili wrzuca kolejne tysiące wiz na rynek i rozpędza machinę
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: jak chcecie to się przebadajcie, a z tym życiem to piertolenie. Jak podrośnie da się całkiem sporo aktywności, a jak macie blisko rodzinę do pomocy to jesteście wygrani
  • Odpowiedz
@gnt_1 zwiekszenie konfortu bezdzietnych jedyne co sprawi to to, ze beda miec jeszcze wiekszy komfort zycia. Jesli ktos juz ma jedno to poprawiajac jego sytuacje jest duza szansa, ze zdecyduje sie na kolejne. Tylko wsparcie nie powinno polegac na daniu kasy do reki a jakims rozsadnym dofinansowaniem do zlobkow, ulga podatkowa na produkty stricte dla dzieci czy tak jak obecnie jest zwolnieniem z podatku dla rodzicow czworki dzieci
  • Odpowiedz
  • 76
@moll @WielkiPowrut88

Ale macie kretyńskie pomysły. Niech zgadne wy juz macie po gowniaku?

Wcale Ci ludzie wyzej opodatkowani nie zaczna stad uciekać. Tak to swietny pomysł.

Przegryw bez dziewczyny na pewno znajdzie zone w ciagu kilku chwili. W śród tych wyksztalconych lasek z korpo. Bedzie ja zabieral 3x w roku do Włoch.

Zmuszenie ludzi do posiadanie dzieci - same sukcesy wróżę.

Tak jak z opodatkowaniem alko i papierosów - ludzie przestali pic
  • Odpowiedz
jak chcecie to się przebadajcie


@moll: Jesteśmy po badaniach, rodzina blisko, osiedle też wybrane z myślą o dzieciach (5 minut do szkoły/przedszkola z buta) no ale na 90% nic z tego nie będzie. Może jeszcze invitro spróbujemy bo akurat nasze miasto ma umowę podpisaną na refundacje dla mieszkańców.
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: z tego miejsca pozdrawiam wszystkich którzy na emeryturę odkładają w ZUS i innych państwowych programach typu PPK oraz inwestorów w nieruchomości.
Papież.jpg

Ps. Mnie tylko ciekawi jak będzie ewoluowała demokracja ksztaltujaca system wyborczy. Przy takiej przewadze Uber biednych emerytów, podatki i koszty pracy nałożone na młodych będą nie do udźwignięcia. Państwowy fiskalizm będzie wyrywał wręcz z każdej aktywności społecznej część dla zasilenia budżetu.

Nie dziwi mnie więc fakt że tak
  • Odpowiedz
  • 13
@Sarza01: chodzi o sprowadzenie widma opodatkowania - skoro na starość o bezdzietnych będzie musiała zadbać dziatwa tych co się na dzieci zdecydowali...
A nie mów, że do trzydziestki nie da się zrobić dziecka.
I dlatego opodatkowanie - skoro nie chcesz dzieci, bo Ci spadnie jakość życia, to niech spada nawet bez nich, skoro chcesz zarżnąć system emerytalno-socjalno-gospodarczy
  • Odpowiedz
  • 34
@dzem_z_rzodkiewki: wina politykow, po co robić kolejne dziecko w kraju kiedy nie potrafimy szanować podstawowych praw obywateli. Ja sam mam 1 i nie zamierzam mieć kolejnego, bo płacę super duże podatki i zwyczajnie czuje się okradany przez Państwo. Wole kasę wrzucić w edukację tego jednego i by znalazł sobie lepsze miejsce do życia. Kogo obchodzi, że się wyludnimy. I tak nam sprowadzą ludzi spoza kraju by wypchać dziurę.
  • Odpowiedz
@moll:

Lepsze byłoby "bykowe" od 30 r.ż. - wyższe składki na wszystko, skoro do trzydziestki nie ogarnąłeś się z założeniem rodziny i zrobieniem chociaż 1 dziecka, a od tego pierwszego dziecka wjazd ulg podatkowych taki, że kolejne dziecko nie obniży komfortu życia rodziny


Ty weź może klej wary różowa.

Do 25 roku życia studia, potem ciułanie na wkład, jak nie masz szczęścia do dziewczyn to do 30 nie ma szans na
  • Odpowiedz
  • 20
@dzem_z_rzodkiewki
Poszliśmy jako społeczeństwo w stronę która nie promuje macierzyństwa.
Chcemy robić kariery.
Chcemy zagwarantować sobie środki na emeryturę na którą nie ma co liczyć za 40 lat.
Chcemy podróżować i zwiedzać świat.
Chcemy mieć hobby, mieć czas dla siebie.
Chcielibyśmy także zagwarantować swoim dzieciom porównywalny start co ich rówieśnicy, własny pokój, zajęcia pozaszkolne, wakacje za granicą.
Ciężko to wszystko pogodzić, tylko część z tych osób to ogarnie sama, części osób pomogą
  • Odpowiedz
Ceny nowego budownictwa ciężko żeby spadły jak nie będzie komu robić na budowie


@dzem_z_rzodkiewki: e tam. Robocizna nie jest aż tak istotną składową ceny (grunt, materiały, itd).
Przede wszystkim zaś, istnieje rynek wtórny. Na pierwotnym nie mogą se z dupy cen w górę dawać, gdy wtórny będzie pustoszał z mieszkańców w miarę wymierania populacji, a zatem ceny tych nieruchomości (w teorii) będą spadać.

W skrócie, na chust mi nowe mieszkanie, gdy
  • Odpowiedz
  • 37
@moll
Jestem po 30, ja i tak nie zobacze żadnej emerytury, o czym ty prawisz..

Dla nas i tak nie starczy. Chociaż bym zrobil i 10 dzieci. Do 2050 roku system emerytalny zawali sie tak czy inaczej. Ten argument niema sensu.

Chcesz problem społeczny przerzucić na jedna grupe osob, jakim prawem?

Tymbardziej że ci ludzie nie uprawiaja seksu nie z własnej winy. Mimowolny celibat, incel - mowi Ci cos te zjawiska? Hipergamia?
  • Odpowiedz